Gersdorf przechodzi w stan spoczynku
– Sędziowie Sądu Najwyższego, którzy nie złożyli oświadczenia o woli dalszego orzekania, z dniem jutrzejszym tracą status sędziego w stanie czynnym, taką osobą jest też I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf, przechodzi więc ona z mocy prawa w stan spoczynku – powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.
– Sędziowie Sądu Najwyższego, którzy nie złożyli oświadczenia o woli dalszego orzekania, z dniem jutrzejszym tracą status sędziego w stanie czynnym, taką osobą jest też I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf, przechodzi więc ona z mocy prawa w stan spoczynku – powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.
– Wolą prezydenta było to, by najstarszy stażem sędzia pan prezes Józef Iwulski od jutra wykonywał funkcje związane z wykonywaniem obowiązków I prezesa SN; także prezes Gersdorf wyznaczyła sędziego Iwulskiego do zastępowania I prezesa SN – dodał Mucha.
Najnowsze
Uwaga: duże zagrożenie pożarowe w województwie mazowieckim!
To ostatni moment. Wniosek o 800 plus do końca czerwca oznacza wypłatę z wyrównaniem
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Błaszczak stanął po stronie Nawrockiego. "Zwracam ukraiński order"