Przejdź do treści
13:10 Uwaga! IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia przed marznącymi opadami deszczu i mżawki. Alerty obejmują siedem województw: mazowieckie, lubelskie, podlaskie, część warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie i łódzkie.
12:45 Norwegia: Uderzenie sztormu w środkowej i północnej Norwegii doprowadziło w sobotę do zamknięcia głównej drogi kraju - E6. Wiatr wieje z prędkością powyżej 140 km na godzinę, fale sięgają 12 metrów. Policja apeluje o pozostanie w domach
11:50 PSP podsumowuje święta: od 24 do 26 grudnia strażacy interweniowali 3434 razy. W czasie świąt zanotowali 598 pożarów w budynkach mieszkalnych. Śmierć poniosło 7 osób, a 32 odniosły obrażenia
11:22 Od 24 do 26 grudnia strażacy interweniowali 3434 razy. W czasie świąt zanotowali 598 pożarów w budynkach mieszkalnych. Śmierć poniosło 7 osób, a 32 odniosły obrażenia
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Gdzie są te obietnice Tuska? „GPC”: Kłamstwa, które miały pozwolić KO dorwać się do władzy

Źródło: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Jak powiedział „Codziennej” poseł Bartosz Kownacki, który interwencję poselską przeprowadzał w MON, to były kłamstwa, które miały zmanipulować opinię publiczną i pozwolić Tuskowi dorwać się do władzy. Politycy Zjednoczonej Prawicy ruszyli w czwartek do wszystkich ministerstw, aby sprawdzić, czy koalicja rządząca wywiązała się z obiecanych przez KO 100 konkretów w ciągu 100 pierwszych dni rządu.

Kilkuosobowe grupy posłów PiS weszły w czwartek do wszystkich dziewiętnastu ministerstw, aby sprawdzić, na jakim etapie jest realizacja kampanijnych obietnic składanych przez ekipę Donalda Tuska. W piątek natomiast na specjalnej konferencji prasowej ma nastąpić podsumowanie informacji, które zebrali parlamentarzyści. Natomiast już teraz wiadomo, że zdecydowanej większości z nich odmówiono wglądu do dokumentów i nie odpowiedziano na ich pytania.

„Codzienna” skontaktowała się z posłem Bartoszem Kownackim, który z wizytą poselską udał się do Ministerstwa Obrony Narodowej.

– Szukaliśmy obietnic Donalda Tuska. Przypomnę, że w czasie kampanii padły deklaracje, że w ciągu pierwszych stu dni podpisane zostaną umowy na zakup sześciu systemów Patriot, śmigłowców wielozadaniowych oraz dronów. Ja jako osoba, która negocjowała kontrakt na patrioty, byłem bardzo ciekawy, w jaki sposób koalicja rządząca zamierza spełnić te obietnice. Odpowiedzi nie dostaliśmy. Mam nadzieję, że otrzymamy ją na piśmie

– powiedział "GPC" poseł Kownacki.

– Ponadto w ciągu stu dni miał pojawić się plan modernizacji technicznej polskiej armii. Okazuje się, że niczego takiego nie ma. To były kłamstwa, które miały zmanipulować opinię publiczną – dodał.

Posłowie PiS przekazali również, że gdy otrzymają pisemne odpowiedzi (najprawdopodobniej w ciągu dwóch tygodni) z poszczególnych resortów, wówczas przedstawią je opinii publicznej na kolejnej specjalnej konferencji.

Niezalezna.pl / X

Wiadomości

Peja, Wolny i Litza w jednym spocie z Karolem Nawrockim! Połączyła ich ważna data.

Serce rośnie! Zbiórka na leczenie Ryszarda Majdzika na finiszu. Pomóżmy!

Powstanie Wielkopolskie. Zwycięstwo, o którym wciąż mówi się za mało | Wstajemy!

Zmarł Perry Bamonte. Gitarzysta The Cure miał 65 lat

Kida: „Politycy w togach łamią Konstytucję. To czyste bezprawie” | Przyjaciele Republiki

Świąteczny popis chamstwa Suchanow. „Salon III RP w agonii”

Od nowego roku podmioty publiczne będą zobowiązane do korzystania z e-Doręczeń

IMGW ostrzega: opady marznące w 14 województwach

Pożar w Warszawie. Płonie lubiane targowisko

Trwa atak na Kijów. Już 22 osoby ranne

Wizyta prezydenta, syreny i nazwa dla trasy S5. Kolejna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Policja: w drugi dzień świąt przeprowadzono ponad 12,5 tys. interwencji

Świąteczny "Rolnik szuka żony" bez ważnych uczestników! Fani są w szoku

Katastrofa na Atlantyku. Setki rodzin w żałobie

IMGW ostrzega przed gołoledzią i silnym wiatrem

Najnowsze

Peja, Wolny i Litza w jednym spocie z Karolem Nawrockim! Połączyła ich ważna data.

Kida: „Politycy w togach łamią Konstytucję. To czyste bezprawie” | Przyjaciele Republiki

Świąteczny popis chamstwa Suchanow. „Salon III RP w agonii”

Od nowego roku podmioty publiczne będą zobowiązane do korzystania z e-Doręczeń

IMGW ostrzega: opady marznące w 14 województwach

Serce rośnie! Zbiórka na leczenie Ryszarda Majdzika na finiszu. Pomóżmy!

Powstanie Wielkopolskie. Zwycięstwo, o którym wciąż mówi się za mało | Wstajemy!

Zmarł Perry Bamonte. Gitarzysta The Cure miał 65 lat