Przejdź do treści
08:06 Świat: Wiceprezydent USA J.D. Vance przybył z czterodniową wizytą do Indii
07:52 IMGW: burze z opadami do 30 mm na Dolnym Śląsku
07:11 Bieszczady: Na przełomie kwietnia i maja częściej można spotkać żmije
07:09 Ukraina: Derusyfikacja objęła ok. 80 tys. nazw ulic i miejscowości oraz 5 tys. pomników
07:04 Polska: Pożar w Biebrzańskim PN rozszerza się - w dzień znowu akcja z użyciem m.in. śmigłowców
06:13 USA: Oklahoma i Teksas pod naporem niszczycielskich burz i tornad
00:41 Donald Trump: Mam nadzieję, że Rosja i Ukrainą dojdą do porozumienia w tym tygodniu
Debata Republiki Kolejna debata kandydatów na Prezydenta RP, której organizatorem będzie Telewizji Republika już 9 maja – proszę śledzić naszą antenę, portal i media społecznościowe
Spotkanie 29 kwietnia o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z publicystą TV Republika - Jakubem Maciejewskim. Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna, ul. Ściegiennego 13, Kielce
Republika Uwaga, lokalne muxy nie nadają od 1 kwietnia Republiki. Chcąc oglądać naszą stację trzeba przejść na Mux 8
Republika Solidarni z Republiką! Każda wpłata od Państwa jest dla nas ogromnym wyrazem wsparcia. Wpłaty można dokonać, wykonując przelew: Fundacja Niezależne Media, nr konta: 78 1240 1053 1111 0010 7283 0412, dopisek: Darowizna na wolne media
Radio Republika Zachęcamy do słuchania naszego internetowego Radio Republika na stronie radiotvrepublika.pl
NBP NBP informuje: Narodowy Bank Polski działając niezależnie od nacisków politycznych, zapewnia stabilność cen i wspiera zrównoważony rozwój gospodarki. Niezależność banku centralnego to fundament silnej gospodarki. NBP działa na rzecz dobrobytu Polaków

Gajadhur o aferach w Inspektoracie Transportu Drogowego

Źródło: Republika

Alvin Gajadhur, obecnie społeczny doradca prezydenta Andrzeja Dudy, były główny inspektor transportu drogowego oraz minister infrastruktury w trzecim rządzie Mateusza Morawieckiego, konsekwentnie ujawnia kolejne afery w ITD.

Choć bodnarowska prokuratura przedstawiła mu zarzuty w śledztwie dotyczącym ujawnienia wewnętrznej korespondencji funkcjonariuszy Inspektoratu, Gajadhur zapowiedział, że nie zamierza poprzestać w ujawnianiu patologii w ITD.

"Będę nadal pisał o wszelkich nieprawidłowościach, jeśli będą nadal w ITD" - zapowiedział Alvin Gajadhur.
Były szef GITD zapewnił, że nadal będzie informował opinię publiczną o zaistniałych nieprawidłowościach, chyba że go "zamkną do więzienia", bo tylko w taki sposób "można mi zakneblować usta".

Na jego profilu na platformie X pojawił się właśnie bulwersujący wpis, który jasno dowodzi, że w ITD nie dzieje się dobrze.

"Wg nieoficjalnych informacji @PremierRP @donaldtusk na wniosek Ministra @MI_GOV_PL @DariuszKlimczak
ma w tym tygodniu powołać pełniącego obowiązki Szefa @ITD_gov Artura Czapiewskiego na Głównego Inspektora Transportu Drogowego. Tymczasem w ITD „skandal goni skandal”! 
@RepublikaTV" - napisał.

"Znów skandal w ITD! D. Woźniak, „bohater” wielkiej afery, bliski współpracownik Szefa @ITD_gov A. Czapiewskiego w dalszym ciągu szkoli kierowców przewożących materiały niebezpieczne (ADR)! I pozwala ŚCIĄGAĆ na egzaminie! Minister @MI_GOV_PL @DariuszKlimczak toleruje te patologie?  x.com/alvingajadhur/…" - dodał Alvin Gajadhur.

Aferę w ITD ujawnił w Republice Piotr Nisztor. We wtorek w programie "Przyjaciele Republiki" Alvin Gajadhur miał okazję opowiedzieć o kolejnych bulwersujących ustaleniach związanych z działalnością Inspektoratu.
 

Źródło: Republika, x.com

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Niszczycielskie burze i tornada nad Oklahomą i Teksasem

Kolejny dzień świąt. Czy znasz zwyczaje wokół Poniedziałku Wielkanocnego?

#KlubRepubliki | o. dr Kotyński: ogromna ofensywa lewicowa dąży do wielkiego totalitaryzmu!

Chińskie pontony dla migrantów sprzedawane online

Rosja stosuje zakazaną broń? Prawo międzynarodowe tego zabrania

Czy cuda potwierdzą jego wyjątkową pobożność?

Huti twierdzą, że amerykański atak spowodował 12 ofiar śmiertelnych

Samolot z Polski zmuszony do lądowania w Niemczech

Niebezpieczny trend na TikToku. Francja alarmuje KE

Ma nadzieję, że Rosja i Ukraina dojdą do porozumienia w tym tygodniu

Atak dzikich zwierząt w stolicy Kenii. Dwie ofiary

Nie żyje Jadwiga Czarnołęska-Gosiewska

Nie śpieszymy się ze składaniem deklaracji podatkowych

Kazachstan przygotowuje się do agresji ze strony Rosji

Nadeszły ciężkie czasy dla palaczy. A to dopiero początek

Najnowsze

Niszczycielskie burze i tornada nad Oklahomą i Teksasem

Rosja stosuje zakazaną broń? Prawo międzynarodowe tego zabrania

Czy cuda potwierdzą jego wyjątkową pobożność?

Huti twierdzą, że amerykański atak spowodował 12 ofiar śmiertelnych

Samolot z Polski zmuszony do lądowania w Niemczech

Kolejny dzień świąt. Czy znasz zwyczaje wokół Poniedziałku Wielkanocnego?

#KlubRepubliki | o. dr Kotyński: ogromna ofensywa lewicowa dąży do wielkiego totalitaryzmu!

Chińskie pontony dla migrantów sprzedawane online