Przejdź do treści
21:47 Polska: Sąd w Bydgoszczy w sobotę aresztował na trzy miesiące 33-letniego Adriana M., podejrzanego o dokonanie serii podpaleń samochodów w nocy z czwartku
21:19 Turcja: Lipiec najgorętszym miesiącem w kraju od 55 lat
21:08 Donald Trump: Waszyngton stał się jednym z najniebezpieczniejszych miast na świecie
20:45 Włochy: Potężny pożar w rejonie Wezuwiusza, mobilizacja Obrony Cywilnej
20:05 USA: Załoga misji Crew-10 powróciła z ISS na Ziemię
19:41 „WSJ”: Ukraina i Europa mają kontrpropozycję wobec planu rozejmu Putina
18:52 Wielka Brytania: Co najmniej 200 osób zatrzymano za popieranie zdelegalizowanej grupy Palestine Action
18:10 Brazylia: 11 osób zginęło, a 45 zostało rannych w zderzeniu autobusu z ciężarówką
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Wydarzenie Ryszard Majdzik zaprasza Wolnych Polaków Na Protest przeciwko nielegalnej imigracji przed konsulatem Niemiec ul. Stolarska 7 w Krakowie 13 sierpnia br. (środa), godz. 17.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Gądek: Dlaczego ta konwencja przeszkadza? Kempa: To zaprzęgnięcie się w rydwany środowisk LGBT

Źródło: telewizja republika

– Skoro przeciwnicy uważają, że polskie prawo już reguluje te kwestie, dlaczego więc przeszkadza im ratyfikowanie konwencji – pytała w programie „Wolne głosy” posłanka PO Lidia Gądek. – To głównie spór ideologiczny i zaprzęgnięcie się w rydwany środowisk LGBT – oceniła Beata Kempa z Solidarnej Polski.

Ostra dyskusja w studiu Telewizji Republika dotyczyła konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, która ma zostać ratyfikowana w Polsce. Zapisy dokumenty budzą wiele kontrowersji i są krytykowane przez wiele środowisk.

– Dojrzeliśmy do tego, żeby ratyfikować tę konwencję – stwierdziła Lida Gądek z Platformy Obywatelskiej. Posłanka stwierdziła, że sprawa „budzi kontrowersje, ale dobrze, że jest debata na ten temat”. – To nie tak, że polskie prawo jest niedoskonałe i konwencja ma ją uzdrowić, ale prawo europejskie koordynuje rozwiązywanie problemu od kilku lat – stwierdziła, przyznając, że „nie zdajemy sobie sprawy z ogromu problemu przemocy”.  

– Skoro przeciwnicy uważają, że polskie prawo już reguluje te kwestie, dlaczego więc przeszkadza im ratyfikowanie konwencji – pytała Gądek.

– Ci, którzy mają o tym zadecydować nie do końca przeczytali tę konwencję – stwierdziła Beata Kempa. Posłanka Solidarnej Polski podkreślała, że „hipokryzją jest to, co twierdzą zwolennicy, że przyjęcie konwencji spowoduje zmniejszenie przemocy”. – Wartość praktyczna tej konwencji jest zerowa. W tych krajach, gdzie konwencja została przyjęta po prostu nie działa – tłumaczyła Kempa.

Nie miała wątpliwości, że to głównie spór ideologiczny i „zaprzęgnięcie się w rydwany środowisk LGBT”. – Oprócz definicji płci jako tej genderowej, w konwencji są też zapisy o walce z tradycyjną rodziną – przypominała posłanka Solidarnej Polski.

– Co do danych możemy się zgodzić, w Polsce jest mniejszy odsetek przemocy domowej niż w krajach skandynawskich, ale tam jest większa świadomość kobiet i częściej przyznają się do tej przemocy – oceniła z kolei Paulina Piechna-Więckiewicz. Polityk SLD przypominała, że w ostatnich badaniach IBRiS 80 proc. Polaków opowiedziało się za ratyfikowaniem konwencji. – Ta konwencja może budować zgodę narodową przeciwko domowej przemocy – zaznaczyła.

Posłanka PO zasadność ratyfikowania konwencji argumentowała otwartością granic Unii Europejskiej. – Są pewne praktyki religijne, gdzie pozwala się na okaleczanie kobiet, czy zbiorowe gwałty. Na szczęście to się nie dzieje w Polsce, ale ta konwencja reguluje właśnie takie kwestie – mówiła.

Na te słowa zareagowała Beata Kempa, która zwróciła się do posłanki PO: – Jeżeli jest pani zwolenniczką walki z przemocą domową, powinna pani wiedzieć, że żaden przepis nie gwarantuje, że przemocy nie będzie, bo przepisy muszą być po prostu stosowane. Następnie zwróciła uwagę, że posłanka PO „nie podał żadnego konkretnego argumentu na rzecz konwencji”. – Tam nie ma argumentów na jej rzecz, jest za to unijna agenda, która będzie to kontrolować – stwierdziła.

Piechna-Więckiewicz zauważyła z kolei, że „stereotypy powodują, że tak, a nie inaczej traktuje się ofiary przemocy, w sądach, na komisariatach”. – Każdy kto jest przeciwko tej konwencji, głosuje przeciwko ofiarom przemocy – zakończyła ostro. 

telewizjarepublika.pl

Wiadomości

spadł z wysokości 100 metrów w Karpatach

Karpaty: spadł z wysokości 100 metrów i... przeżył!

Tragedia w pobliżu greckiej wyspy Zakynthos. Nie żyje 57-letni Polak

Putin chce Donbas. Nic z tego. Powstała kontrpropozycja

Bocheński: działania rządu Tuska związane z rozdawnictwem z KPO to splunięcie Polakom w twarz

Miami Heat okradane przez ochroniarza!

Jedno małżeństwo, trzy dotacje z KPO na zakup jedenastu solariów na kwotę ponad 1,2 mln zł

HIT DNIA

To już pewne. Józefaciuk został zawieszony. W tle sprawa pedofila

Cincinnati: Świątek pewnie wygrywa z Potapową i melduje się w 3. rundzie

Tragedia na drodze, 11 osób zginęło, a 45 zostało rannych w zderzeniu autobusu z ciężarówką!

Smutny dzień dla fanów boksu. Nie żyje Dariusz Czernij

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Co za kompromitacja! Kancelaria Tuska ogłasza "sukces". Internauci: Mają rozmach!

Restauracja Magdy Gessler też przytuliła pieniądze z KPO. Suma dotacji zwala z nóg

Jest niestety ofiara pożaru bloku w Chorzowie

HIT DNIA

Co zrobi Tusk z aferą KPO? Nic. Bo nawet nie przeprosił [KOMENTARZE]

Australijczycy opracowali laser, który niszczy rój wrogich dronów. Jest pierwszy klient z NATO

Najnowsze

spadł z wysokości 100 metrów w Karpatach

Karpaty: spadł z wysokości 100 metrów i... przeżył!

Miami Heat okradane przez ochroniarza!

Jedno małżeństwo, trzy dotacje z KPO na zakup jedenastu solariów na kwotę ponad 1,2 mln zł

HIT DNIA

To już pewne. Józefaciuk został zawieszony. W tle sprawa pedofila

Cincinnati: Świątek pewnie wygrywa z Potapową i melduje się w 3. rundzie

Tragedia w pobliżu greckiej wyspy Zakynthos. Nie żyje 57-letni Polak

Putin chce Donbas. Nic z tego. Powstała kontrpropozycja

Bocheński: działania rządu Tuska związane z rozdawnictwem z KPO to splunięcie Polakom w twarz