Przejdź do treści

Gabryel: PO rujnowało finanse publiczne przez całe osiem lat

Źródło: Telewizja Republika

- W kwestiach finansowych Ewa Kopacz w ogóle nie powinna się wypowiadać – mówił w studiu Telewizji Republika publicysta "Do Rzeczy" Piotr Gabryel. Dziennikarz komentował w rozmowie z Michałem Rachoniem dzisiejszą wypowiedź premier Kopacz ws. wieku emerytalnego oraz sprawę dodawania pytań do wrześniowego referendum.

Polacy muszą wybrać, odpowiedzieć sobie na pewne pytanie: Czy chcą destabilizacji finansów publicznych, czy przywrócenia wieku emerytalnego do poprzedniego stanu. Powrót do wcześniejszego wieku emerytalnego jest destabilizacją – mówiła dzisiaj na konferencji prasowej na warszawskiej plaży premier Kopacz.Ewa Kopacz komentowała w ten sposób propozycję PiS o dodaniu do wrześniowego referendum pytania o wiek emerytalny.

- Pani Ewa Kopacz będzie nas uczyć o finansach publicznych – śmiał się w programie „Wolny Głosy” dziennikarz Piotr Gabryel.

– PO rujnowała finanse publiczne przez całe osiem lat – mówił Gabryel, tłumacząc, że gdyby nie pieniądze ukradzione emerytom to dzisiaj również w Polsce przekroczone zostałyby wszystkie progi związane z długiem publicznym. – W kwestiach finansowych Ewa Kopacz w ogóle nie powinna się wypowiadać – dodał.

Jak tłumaczył, jego zdaniem Polska „przeszła przez kryzys suchą stopą” przede wszystkim dlatego, że nie jest w strefie euro oraz dzięki reformom przegłosowanym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Gabryel komentując dzisiejsze słowa pani premier oraz decyzje prezydenta Komorowskiego o niedopisywaniu do referendum dodatkowych pytań stwierdził też, że „Polska i Polacy musieli Bronisławowi Komorowskiemu podpaść”.

Czytaj więcej:

Kopacz nie zgadza się na rozszerzenie referendum i straszy greckim scenariuszem. Główny ekonomista SKOK: Pani premier udaje Greka   Dopisanie pytań do referendum lub organizacja drugiego. Konstytucjonalista: Są różne możliwości. Jedno i drugie możliwe
Telewizja Republika

Wiadomości

Kontrowersyjna walka MMA wywołała oburzenie | FILM

NATO rozbuduje systemu rurociągów w kierunku wschodniej Europy

Strzelanina w szpitalu w Pensylwanii: Nie żyje policjant i napastnik

Zawalił się dach w centrum handlowym, zginęło co najmniej 6 osób

Uchodźca z Syrii zaatakował przed wyborami w Niemczech

Andrzej Duda: chcieli go zatłuc, ale okazał się dla nich za mocny

Andrzej Duda: Donald Trump potwierdził sojusz polsko-amerykański

Przyszli pod dom liderki AfD i ...

Pęk: bez Stanów Zjednoczonych Europa nie będą miały znaczących gwarancji bezpieczeństwa

Donald Trump spotkał się ze swoim "wielkim przyjacielem" Andrzejem Dudą

TYLKO U NAS

Trump na CPAC: „Odzyskaliśmy Amerykę i spełniamy obietnice”

Dwóch mężczyzn znalezionych martwych w garażu

Dziennikarz TVN24 wybuczany

Abp Jędraszewski: nie może być większej obrazy dla polskiego narodu, niż ...

Ruszczyński: Niemcy podsyłają migrantów do naszego kraju, chcąc się pozbyć kłopotu

Najnowsze

Andrzej Duda: chcieli go zatłuc, ale okazał się dla nich za mocny

Zawalił się dach w centrum handlowym, zginęło co najmniej 6 osób

Uchodźca z Syrii zaatakował przed wyborami w Niemczech

Andrzej Duda: Donald Trump potwierdził sojusz polsko-amerykański

Przyszli pod dom liderki AfD i ...

Kontrowersyjna walka MMA wywołała oburzenie | FILM

NATO rozbuduje systemu rurociągów w kierunku wschodniej Europy

Strzelanina w szpitalu w Pensylwanii: Nie żyje policjant i napastnik