GPC: PiS wkrótce przejmie władzę w sejmiku mazowieckim?
Już wkrótce Prawo i Sprawiedliwość może przejąć władzę w sejmiku Województwa Mazowieckiego- podaje „Gazeta Polska Codziennie”.
Według dziennika, jeden z radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego ma wysyłać sygnały sugerujące, że mógłby przejść na stronę Prawa i Sprawiedliwości.
– Członek PSL Mirosław Augustyniak od kilku miesięcy wysyła sygnały, że może zmienić stronę w sali obrad. Oznaczałoby to, że marszałek Adam Struzik straci większość w radzie- czytamy w „GPC”. Przypomnijmy, że przewaga koalicji PO-PSL w sejmiku mazowieckim jest bardzo nieznaczna.
Sejmik liczy 51 osób, z czego PiS ma 24 radnych, zaś opozycja łącznie 25 (KO 18, a PSL 7). Dwóch radnych jest obecnie bezpartyjnych. Wśród nich znajduje się m.in. Mirosław Augustyniak, który „nie jest zadowolony z działań władz sejmiku i może przejść na stronę PiS”.
*
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Wymiana uprzejmości pomiędzy prezydentem Nawrockim a Tuskiem. Lider KO nie spodziewał się takiej reakcji internautów
"Próba wrogiego przejęcia Warner Bros. Discovery". Paramount Skydance wszczyna alarm, co to oznacza dla TVN?
"Gigantyczny deficyt i brak pieniędzy na wszystko". Zbigniew Kuźmiuk w Republice komentuje budżet rządu Tuska
Najnowsze
Wymiana uprzejmości pomiędzy prezydentem Nawrockim a Tuskiem. Lider KO nie spodziewał się takiej reakcji internautów
Ukraińskie siły powietrzne wykorzystują F-16 w nowych misjach przeciwko Rosji
Polska mistrzem świata w socca! Biało-czerwoni pokonali Meksyk w finale
"Gigantyczny deficyt i brak pieniędzy na wszystko". Zbigniew Kuźmiuk w Republice komentuje budżet rządu Tuska
Michał Gołkowski i „Russkij Mir”. Raport z głów rosyjskich żołnierzy
Artykuł sponsorowany