Przejdź do treści
Republika Poseł PiS Anna Milczanowska będzie gościem poranka RADIA REPUBLIKA o godz. 7:08
22:23 Świat: kandydat na ambasadora USA przy ONZ stwierdził, że organizacja wymaga poważnych reform
21:40 USA: prezydent Trump obiecał rozwiązać spór między Egiptem i Etiopią o wody Nilu
20:16 UE: żadnych środków odwetowych wobec USA ws. ceł przed 1 sierpnia
19:04 Szef NATO: sankcje wtórne mogą mocno uderzyć w Indie, Chiny i Brazylię
18:59 Włochy: Julia Nawalna domaga się odwołania koncertu dyrygenta związanego z Kremlem
18:39 Katowice: akt oskarżenia przeciwko Sebastianowi M. za tragiczny wypadek na A1
18:30 Konkret Tuska. Jak informuje Ministerstwo Finansów: deficyt budżetu państwa po czerwcu wyniósł prawie 119,7 mld zł
18:00 Czerwiec był najtragiczniejszym dla cywilów ukraińskich miesiącem wojny Rosji przeciw Ukrainie od trzech lat – wynika z obliczeń ONZ, która zaapelowała o pilne zakończenie wojny. W ubiegłym miesiącu zginęły 232 osoby, a 1343 zostały ranne
16:50 Premier Ukrainy Denys Szmyhal we wtorek złożył rezygnację ze stanowiska. Dzień wcześniej prezydent Wołodymyr Zełenski zaproponował, by po rekonstrukcji rządu Szmyhal objął tekę ministra obrony - poinformował portal Ukrainska Prawda
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Futurist of The Year 2024. Nick Bostrom weźmie udział w sesji Q&A

Źródło: nickbostrom.com

Już 11 kwietnia br. na międzynarodowym kongresie naukowym Futurist Of The Year 2024, jeden z najwybitniejszych na świecie filozofów Nick Bostrom, weźmie udział w sesji Q&A i odpowie na pytania uczestników.

Nick Bostrom to szwedzki filozof, specjalizujący się w dziedzinie fizyki teoretycznej, neuroinformatyki, logiki i sztucznej inteligencji. Jego bogate doświadczenie sprawiły, że jest on najczęściej cytowanym profesjonalnym filozofem na świecie w grupie wiekowej do 50. roku życia. Co ciekawe jako student próbował swoich sił w stand-upie na londyńskiej scenie.

Bostrom jest profesorem Uniwersytetu Oksfordzkiego oraz kierownikiem i założycielem Instytutu Przyszłości Ludzkości działającego w ramach Oxford Martin School. W swojej karierze wydał ponad 200 książek i publikacji naukowych. Jego największe dzieła zostały przetłumaczone na ponad 30 języków, należą do nich m.in. „Anthropic Bias”(2002), „Global Catastrophic Risks” (2008), „Human Enhancement” (2009) oraz bestsellera New York Times’a – „Superinteligencja: Ścieżki, Strategie, Zagrożenia” (2014), który przyczynił się do rozpoczęcia globalnej dyskusji na temat przyszłości sztucznej inteligencji.

Jego praca oraz wieloletnie doświadczenie, zapoczątkowały niektóre idee, kształtujące obecne myślenie o przyszłości ludzkości. Należą do nich m.in. koncepcja ryzyka egzystencjalnego, argument symulacyjny, hipoteza wrażliwego świata, moralny status umysłów cyfrowych czy klątwa jednostronnego działania. 

Bostrom uczestniczył w wielu debatach, konferencjach, wykładach i panelach dyskusyjnych, głównie na scenie TED (Technology, Entertainment, Design – nazwa nawiązująca do przedstawiania ważnych zagadnień naukowych w sposób zajmujący i ukazujący praktyczne przełożenie technologii na nasze życie). W swojej karierze udzielił tysiące wywiadów na całym świecie. Został dwa razy wpisany na listę Top 100 Global Thinkers magazynu Foreign Policy, znalazł się także na liście World Thinkers magazynu Prospect, jako najmłodsza osoba w pierwszej piętnastce. 

Nick Bostrom podczas Futurist Of The Year 2024 weźmie udział w sesji Q&A i odpowie na pytania uczestników. Jego występ zaplanowany jest na trzeci dzień kongresu (11 kwietnia). 

***

Futurist Of The Year 2024 to trzydniowy, międzynarodowy kongres naukowy, ukierunkowany na rozwijanie i inspirowanie przyszłych liderów, a także na promowanie odpowiedzialnych i etycznych podejść do wyzwań, jakie niesie ze sobą przyszłość. Wezmą w nim udział myśliciele, innowatorzy oraz wybitni światowi eksperci z dziedziny edukacji, bankowości i nowoczesnej technologii. Kongres odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia br. w Warszawie w Ufficio Primo Kongres. Futurist Of The Year 2024 organizowany jest m.in. przez Akademię Kopernikańską, Szkołę Główną Mikołaja Kopernika, Singularity University, Fundację Edukacji i Nauki Kopernik, Akademię Jagiellońską oraz wielu innych partnerów. 

Telewizja Republika

Wiadomości

Melania Trump: głos potężniejszy, niż armii doradców

Wzywa do zabicia prezydenta Syrii: nie dajcie się zwieść garniturowi

Rosja zabija na Ukrainie. Reżim się nie cofa

Arcydzieło, które uwięziło nasze mózgi. Naukowcy znaleźli odpowiedź

Grecja: Portugalski statek szukający imigrantów rozbił się na skałach

Rząd zaczyna majstrować przy procedurach karnych. Przestępcy powinni się ucieszyć

Rośnie protest przeciwko nielegalnej imigracji! Pikieta w Katowicach

Zapoczątkowana przez Lecha Kaczyńskiego defilada kontynuowana będzie w tym roku, MON zdradza plany

Ziobro o decyzji prezydenta ws. Bąkiewicza: „Sprawiedliwość musi zatriumfować w pełni!”

Śliwka w Republice: „Działania obecnej ekipy są skrajnie proniemieckie”

Ujawniono treść tajnej rozmowy między prezydentami USA i Ukrainy. W tle atak na Moskwę

Ewa Chodakowska pękła. Nowe oświadczenie po medialnej burzy: "To moment, w którym pęka coś we mnie"

Bąkiewicz pokazał za co został skazany

Nowy alert RCB. IMGW przypomina: przeczekaj burzę w bezpiecznym miejscu

Legia pobiła transferowy rekord! Rajović najdroższym piłkarzem Ekstraklasy

Najnowsze

Melania Trump: głos potężniejszy, niż armii doradców

Grecja: Portugalski statek szukający imigrantów rozbił się na skałach

Rząd zaczyna majstrować przy procedurach karnych. Przestępcy powinni się ucieszyć

Rośnie protest przeciwko nielegalnej imigracji! Pikieta w Katowicach

Zapoczątkowana przez Lecha Kaczyńskiego defilada kontynuowana będzie w tym roku, MON zdradza plany

Wzywa do zabicia prezydenta Syrii: nie dajcie się zwieść garniturowi

Rosja zabija na Ukrainie. Reżim się nie cofa

Arcydzieło, które uwięziło nasze mózgi. Naukowcy znaleźli odpowiedź