Przejdź do treści
Radio Republika Gościem poranka w Radiu Republika w środę, 2 lipca, o godz. 07:08 będzie prezes Trybunału Konstytucyjnego Bogdan Święczkowski.
21:27 Małopolska: Jak podaje Policja, znaleziono ciało poszukiwanego Tadeusza Dudy - od piątku trwała obława za 57-letnim mężczyzną, który zastrzelił swoją córkę i zięcia w Starej Wsi
20:50 Sejm: Marszałek Szymon Hołownia potwierdził, że na 6 sierpnia br. zwoła posiedzenie Zgromadzenia Narodowego i odbierze przysięgę od prezydenta elekta Karola Nawrockiego
18:28 Francja: Prezydent Francji Emmanuel Macron rozmawiał telefonicznie z przywódcą Rosji Władimirem Putinem o irańskim programie nuklearnym i Ukrainie - to pierwsza taka rozmowa E. Macrona od 2022 roku
14:30 Upadają zarzuty wobec Karola Nawrockiego w sprawie nabytej kawalerki. Okazuje się, że najważniejsze zarzuty prokuratorzy uznali za niepoważne i nie będą kontynuować śledztw
14:24 Lubuskie: Do 20 lat więzienia grozi 31-latkowi, który usłyszał zarzut potrącenia dwóch osób, będąc pod wpływem alkoholu i ucieczki z miejsca wypadku, do którego doszło we wsi Jarnatów (Lubuskie). Zginęła 59-latka, a jej córka została poważnie ranna
Wydarzenie 2.07(środa). Od godz.15.00 do 19.00 w Piotrkowie Trybunalskim przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji! 
Wydarzenia Piotrków Trybunalski: Redaktor Tomasz Sakiewicz z Klubem "GP" 3.07 (czwartek) od godz. 15.00 będzie zbierać podpisy poparcia dla referendum przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Piotrków Tryb. zaprasza 3 lipca o godz. 18.00 na spotkanie z redaktorem naczelnym Tomaszem Sakiewiczem. Sala restauracji Sara (dawna Altamira), ul. Dmowskiego 38c
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Głogowie informuje o zbieraniu podpisów ws. referendum w powiecie głogowskim - STOP nielegalnej imigracji! Punkty: plac przy Ratuszu, Plac 1000-lecia, tężnia Piastów, targowisko oś. Kopernika: 30.06–02.07, godz. 10:00–17:00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Finał kampanii wyborczej. Duda: Od początku wierzyłem w zwycięstwo

Źródło: twitter/@andrzejduda2015

Dziś odbyła się wieńcząca kampanię prezydencką konwencja kandydata PiS Andrzeja Dudy. Finał wyścigu o fotel prezydenta Polski miał miejsce w Reducie Banku Polskiego w Warszawie. – Od samego początku wierzyłem w to, że idę po zwycięstwo i że uda się pokonać popularność Bronisława Komorowskiego – mówił Duda podczas swojego wystąpienia.

Andrzej Duda dziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w jego kampanię. – Dziękuję, że dziś z nami jesteście. To była wielka kampania – podkreślał.

– Od samego początku wierzyłem w to, że idę po zwycięstwo i że uda się pokonać popularność Bronisława Komorowskiego – mówił kandydat PiS-u. Podkreślał jednocześnie, że dotrzyma każdego danego ludziom słowa.

– Dotrzymam słowa, bo jestem człowiekiem, który ma swoje słowo za świętość i zrobię wszystko, żeby zrealizować plan naprawczy Polski, o którym mówię w tej kampanii. To jest moja odpowiedzialność – zapewnił Duda.

Duda podkreślał, że to „wiara młodych ludzi” dodała mu sił. – Przejechałem „Dudabusem” prawie cały kraj. Wiem, jakie Polacy mają problemy i wiem, jak im zaradzić – zapewniał.

Jak zaznaczał kandydat PiS-u, żeby rozpocząć odbudowę Rzeczpospolitej, należy zacząć od zmiany obecnej władzy. – Obecna władza się zapomina – mówił. – Nie ma dziś zrównoważonego rozwoju w naszym kraju, a nasi rodacy z tego powodu cierpią. Władza nie widzi potrzeb Polaków. Polityka to troska o dobro wspólne – dodał.

Przypomniał również wielokrotnie podnoszone w czasie kampanii wyborczej cele, które ma zamiar zrealizować jako prezydent, takie jak m. in. podniesienie kwoty wolnej od podatku. – Wielu ludzi mówiło mi, abym przywrócił im godność. Taki jest też mój cel – podkreślił.

Zaapelował o zjednoczenie wszystkich sił, żeby doprowadzić do zmiany na lepsze.

– Jesteśmy jednym narodem. Musimy dziś zjednoczyć się pod naszą flagą, która powiewa zawsze tam, gdzie jesteśmy wspólni – stwierdził.

Agata Duda: Kiedyś mu zaufałam i nigdy się nie zawiodłam

 

Głos zabrała również żona kandydata PiS, Agata. Zaapelowała, by 10 maja wybierać mądrze.

– Przed nami najważniejsze święto demokracji, będziemy wybierać prezydenta, wybierzmy prezydenta mądrze, wybierzmy człowieka, który będzie nas godnie reprezentował, wybierzmy człowieka uczciwego. – Będę głosowała na Andrzeja nie tylko dlatego, że jest moim mężem, ale dlatego, że go znam. Kiedyś mu zaufałam, było to 20 lat temu i nigdy się na nim nie zawiodłam. Gdy Andrzej obiecuje godne życie w bezpiecznej Polsce, to nie jest to pusta obietnica, on ją na pewno spełni – podkreślała Agata Duda.

Łza się w oku kręci ;) @AndrzejDuda z żoną: "Pierwsza Dama"- skanduje sala :) pic.twitter.com/zfvP5wV2Hn

— Magdalena Żuraw (@MagdalenaZuraw) maj 7, 2015

Kulisy :) Sztab z kampanii @AndrzejDuda bardzo zadowolony. I ja też :) #zmienprezydenta pic.twitter.com/h0PmlAN9uc

— Magdalena Żuraw (@MagdalenaZuraw) maj 7, 2015
telewizja republika, twitter

Wiadomości

Manowska: wybory wygrał Karol Nawrocki! Prezes Sądu Najwyższego o kuriozalnej narracji bodnarowców

Politycy w Republice o chaosie po stronie władzy i kompromitacji Bodnara

Manowska: Każdy protest analizowaliśmy. Żadnego nie zlekceważono

Hołownia: 6 sierpnia odbiorę przysięgę prezydencką od Nawrockiego

Tusk zrobi porządek na granicy... ale z Ruchem Obrony Granic! Niemcy niewinni

Reparacje od Niemiec. Mocne słowa dr Kidy w Parlamencie Europejskim

Marcin Wiącek: Prezydent powinien objąć urząd w terminie

PILNE: Tadeusz Duda nie żyje. Koniec obławy w Starej Wsi

Duda i Wojtaszek w czołowej setce światowego rankingu FIDE

Śmierć Barbary Skrzypek. Skwarzyński: prokuratura to ukryła

Bodnar dalej brnie. Zapowiada list do Hołowni z zarzutami wobec składu orzekającego SN

Panika? Giertych atakuje Sąd Najwyższy po decyzji ws. wyborów

Karol Nawrocki w Brukseli. Ważne rozmowy z szefem NATO!

Rekord Republiki! Ponad 100 milionów wyświetleń na YouTube w czerwcu

Obywatel Mołdawii przed sądem za zabójstwo dentystki

Najnowsze

Manowska: wybory wygrał Karol Nawrocki! Prezes Sądu Najwyższego o kuriozalnej narracji bodnarowców

Tusk zrobi porządek na granicy... ale z Ruchem Obrony Granic! Niemcy niewinni

Reparacje od Niemiec. Mocne słowa dr Kidy w Parlamencie Europejskim

Marcin Wiącek: Prezydent powinien objąć urząd w terminie

PILNE: Tadeusz Duda nie żyje. Koniec obławy w Starej Wsi

Politycy w Republice o chaosie po stronie władzy i kompromitacji Bodnara

Manowska: Każdy protest analizowaliśmy. Żadnego nie zlekceważono

Hołownia: 6 sierpnia odbiorę przysięgę prezydencką od Nawrockiego