"Faszystowskie świnie". Wulgarne graffiti na murze klasztoru
Wulgarne graffiti z napisami w języku angielskim pojawiły się na murze klasztoru sióstr Felicjanek w Krakowie. "God is gay", czyli "Bóg jest gejem", czy "facis pigs", czyli faszystowskie świnie – to niektóre hasła, jakie wandale napisali na murze.
Policja już zajmuje się sprawą. – Badamy tę sprawę. Teraz musimy ustalić, czy jest to tylko zniszczenie mienia, czy też obraza uczuć religijnych – powiedziała przedstawicielka małopolskiej policji telewizji TVN 24.
Na murze klasztoru, który został niedawno pomalowany, wandale napisali m.in. "God is gay", czyli "Bóg jest gejem", "facist pigs" – "faszystowskie świnie" oraz "f**k the church", co oznacza "piep**** kościół".
Mur, otaczający klasztor, został odrestaurowany w piątek przez uczniów jednej z pobliskich szkół, zaś już w sobotę pojawiły się na nim graffiti z wulgarnymi napisami.
Polecamy Sejm Posiedzenie
Wiadomości
Najnowsze
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Pełnomocnik rządu nie znała odpowiedzi na pytanie. Dlatego - zaatakowała prezydenta [WIDEO]
Zełenski jedzie do Paryża na rozmowy z Macronem o zakończeniu wojny
Świątek poznała rywalkę w ćwierćfinale Indian Wells. Wiadomo, kiedy zagra