Przejdź do treści
18:20 W programie "Gość Dzisiaj" o godz. 20:20 w Telewizji Republika wystąpią dziś poseł Marek Jakubiak (Wolni Republikanie) i europoseł Maciej Wąsik (Prawo i Sprawiedliwość)
18:02 Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę zobowiązującą deweloperów do publikowania cen oferowanych przez nich mieszkań
17:00 Tomasz Sakiewicz o ataku Niewiery: to początek kampanii nienawiści przeciwko Nawrockiemu
15:50 "Stosowanie systemu Pegasus wobec Krzysztofa Brejzy (KO) nie było sprawą polityczną, dotyczyło kwestii organizowania przez władze Inowrocławia farmy trolli" - powiedział były szef CBA Ernest Bejda w piątek przed komisją śledczą ds. Pegasusa
14:30 Ernest Bejda: system Pegasus był wyłączony z procedury akredytacji, bo nie przetwarzał informacji niejawnych
14:16 Prezydent Andrzej Duda w rocznicę śmierci sierż. Sitka: jego ofiara pozostaje w naszej pamięci
14:10 Francja: Trzej obywatele Serbii oskarżeni o oblanie farbą synagog, być może w interesie Rosji
13:43 Pszczyna: Z Muzeum Zamkowego skradziono dwa rogi nosorożca
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej zaprasza do podpisywania list poparcia referendum lokalnego w Piotrkowie Tryb. Dziś przy Akademii Piotrkowskiej na ul. Słowackiego, od godz. 14.00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
Spotkanie Klub "Gazety Polskiej" Wrocław zaprasza na spotkanie otwarte z red. nacz. "Gazety Polskiej" i prezesem Republiki - Tomaszem Sakiewiczem. 7 czerwca, godz. 13:00. Sala NOT, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 74, Wrocław
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Elżbieta Królikowska - Avis: Ten zamach był skierowany przeciwko dzieciom!

Źródło: se.pl

Brytyjczycy mają dość uchodźców, którzy powiększają zły stan służb publicznych. 23 letni mężczyzna został aresztowany. Stworzył bombę typu home-made i posiadał dużą wiedzę o produkcji takich ładunków. Dodano takie kawałki, które działały jak szranpel.

Policjanci proszą Brytyjczyków o znalezienie zaginionych dzieci – Ariana Grande adresowała swoją muzykę przeważnie młodzieży, młodym dziewczynom.

Wczorajszy zamach w Manchesterze jest największym od czasów "Seven Seven" - zdarzenia z 7 lipca 2005 roku w Londynie, w którym zginęło 56 osób, a 300 zostało rannych. To straszne, że ofiarami ataku zostały dzieci, bo w końcu Ariana Grande adresuje swoje piosenki dzieciom i młodzieży - komentuje w rozmowie telefonicznej p. Elżbieta Królikowska - Avis - długoletnia korespondentka i ekspertka w sprawach brytyjskich.

Wielka Brytania opłakuje ofiary zamachu, ma nadzieje na odnalezienie zaginionych dzieci. W słowach p. Elżbiety widać zrozumienie dla wszystkich partii politycznych:

Nie ma ogłoszonej żałoby narodowej, ale flagi zostały opuszczone na pół masztu i wszystkie partie zrezygnowały na 24 godziny z prowadzenia kampanii wyborczej. To dobrze świadczy o wszystkich, nawet o „zielonych”. Takiej postawy życzę również polskim politykom, gdzie wszyscy oddają hołd i są zjednoczeni w żalu.

Niedługo wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii, gdzie według Pani Elżbiety ten zamach będzie miał duże znaczenie przy najbliższych wyborach:

To zdarzenie wpłynie na wybory parlamentarne w czerwcu. 7 mln ludzi jest niezdecydowanych, więc naturalnie będzie to miało duży wpływ. Konsolidacja może leżeć po stronie Konserwatystów, czyli po stronie Teresy May.

Czekamy na informacje, w których dowiemy się o odnalezionych dzieciach.

 

Telewizja Republika

Wiadomości

Prezydent podpisał ustawę o obowiązku publikacji cen mieszkań

Skandal! Reżyserka Elwira Niewiera powiązała zwycięstwo Nawrockiego z rosyjską propagandą

Bejda odrzucił zarzut, że stosowanie systemu Pegasus wobec Brejzy było sprawą polityczną

STRIFE 14: Gala w Piotrkowie Trybunalskim już jutro!

Doda pokazała zdjęcie w aparaturze. Fani przestraszeni: "Co ci się stało?!"

Czy NIK przyjrzy się programowi „Czyste Powietrze”? Reakcja na interwencję Janusza Kowalskiego

Tusk mówi o rozwadze ws. fałszerstw, ale… wciąż nie pogratulował Nawrockiemu

Tomasz Sakiewicz o ataku Niewiery: to początek kampanii nienawiści przeciwko Nawrockiemu

Znów zwolnienia grupowe w PKP Cargo. Spółka zwija się z rynku

Kuźmiuk: Kosiniak-Kamysz cierpi na syndrom sztokholmski

PO atakuje CPAC, a niemiecka prasa wtóruje

Polacy nie wiedzą, jak dużo zrobił dla nich rząd Tuska! TVP w likwidacji wyjaśnia, jak jest [WIDEO]

Superpuchar Polski: Lech Poznań zagra z Legią Warszawa

Otwarte spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem. Klub "GP" zaprasza

"Cenckiewicz-podrabiacz". Wałęsa zalicza kolejny odlot!

Najnowsze

Prezydent podpisał ustawę o obowiązku publikacji cen mieszkań

Doda pokazała zdjęcie w aparaturze. Fani przestraszeni: "Co ci się stało?!"

Czy NIK przyjrzy się programowi „Czyste Powietrze”? Reakcja na interwencję Janusza Kowalskiego

tusk komentarz

Tusk mówi o rozwadze ws. fałszerstw, ale… wciąż nie pogratulował Nawrockiemu

Tomasz Sakiewicz o ataku Niewiery: to początek kampanii nienawiści przeciwko Nawrockiemu

Skandal! Reżyserka Elwira Niewiera powiązała zwycięstwo Nawrockiego z rosyjską propagandą

Bejda odrzucił zarzut, że stosowanie systemu Pegasus wobec Brejzy było sprawą polityczną

STRIFE 14: Gala w Piotrkowie Trybunalskim już jutro!