Przejdź do treści
Radio Republika Zachęcamy do słuchania naszego internetowego Radio Republika na stronie radiotvrepublika.pl
Ważne Bazylika pw. Św. Krzyża w Warszawie, 1 kwietnia, godz. 20.00, Msza św. w intencji śp. Barbary Skrzypek
Wydarzenie 12.04 o 12.00 w Warszawie odbędzie się Marsz z Okazji 1000-lecia Królestwa Polskiego oraz bicie rekordu w liczbie par tańczących jednocześnie poloneza
Spotkanie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na spotkanie z Piotrem Kaletą, posłem PiS. Spotkanie odbędzie się 1 kwietnia, o godz. 18:00 - przy ul. Wojska Polskiego 128, Aleksandrów Łódzki
Spotkanie Klub Gazety Polskiej Łuków zaprasza 2 kwietnia, o godz. 18:40, na spotkanie z Adamem Borowskim. Odbędzie się ono w Sali Konferencyjnej Budynku Poklasztornego przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 41 w Łukowie
Wydarzenie Bydgoski Klub Gazety Polskiej w imieniu Bydgoskich Patriotów zaprasza 2 kwietnia na Bydgoski Marsz Pamięci Jana Pawła II. Początek zgromadzenia o godz. 19 na Starym Rynku (marsz wyruszy o godz. 20)
NBP Mamy 480 ton złota! – poinformował prof. Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego

„Dziennikarski poker". Jabłoński: Państwa grupy Wyszechradzkiej są solidarne

Źródło: Telewizja Republika

Gościem programu był wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

Według Pawła Jabłońskiego deklaracja dotycząca solidarności z Czechami jest istotnym gestem, który pokazuje solidarność grupy Wyszehradzkiej.

- To bardzo ważny gest. Pokazuje solidarność państw Europejskich. Wbrew zarzutom, nie ma tutaj żadnych wątpliwości, że państwa grupy Wyszehradzkiej są solidarne - powiedział.

- Jeżeli będą nadal agresywne działania ze strony Rosji, to niewykluczone są dalsze kroki zapobiegające - dodał.

#DziennikarskiPoker | @paweljabIonski: Państwa V4 są solidarne z Czechami, jasno nazywamy rzeczy po imieniu, niedopuszczalne są działania agresywne Rosji. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) April 26, 2021

#DziennikarskiPoker | @paweljabIonski: Dobrze, że Grupa Wyszehradzka daje przykład i mam nadzieję, że inne państwa pójdą za tym przykładem. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) April 26, 2021

Paweł Jabłoński zauważył, że Rosja wydala ludzi niekoniecznie ze względu na jakąkolwiek działalność wymierzoną w stronę kraju.

- Osoby wydalane z Rosji nie są wydalane w związku z jakąkolwiek działalnością wymierzoną w Federację Rosyjską - powiedział.

#DziennikarskiPoker | @paweljabIonski: Osoby wydalane z Rosji nie są wydalane w związku z jakąkolwiek działalnością wymierzoną w Federację Rosyjską. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) April 26, 2021

- Putin obawia się, że wszystko może mu się wymknąć spod kontroli - dodał.

Wiceminister spraw zagranicznych przypomniał, że sytuacja nie jest nowa. Dodał, że podobne, agresywne działania są normą.

- To są działania, które będą się powtarzały. Rosja od wielu lat prowadzi politykę opartą na działaniach agresywnych i zbrojnych - przyznał.

- To sytuacja sprzeczna z prawem międzynarodowym - dodał Jabłoński.

 
TV Republika

Wiadomości

TYLKO U NAS

Matecki działa z aresztu. Składa interpelacje mimo represji i choroby

Trump ostrzega: jeśli Zełenski to zrobi, będzie miał duże problemy

Tajny dokument Pentagonu wskazuje głównego wroga USA

Trump nie wyklucza trzeciej kadencji! "Są metody, nie żartuję"

Tydzień, który wstrząśnie światem? Cła zawisły nad wieloma

Mężczyzna w stanie ciężkim po ataku niedźwiedzia

Najdłużej urzędujący burmistrz w Polsce ma następcę

Lucy Thomson straciła koronę Miss Szkocji! Pogryzła ludzi

Koniec ery prywatności? Nadchodzi Dzień Q... Globalna panika

Anglicy bez lęku przed USA. Biorą, co chcą

W Klubie Republiki o zatrzymaniach, aresztach wydobywczych i łamaniu praworządności

Litwa: nurkom udało się podczepić linę do zatopionego pojazdu żołnierzy USA

Miał napaść na 14-latkę. Jest wniosek o areszt

PŚ w skokach. Tschofenig rozbił bank, Wąsek najlepszym z Polaków

Według posłanki KO prezydencja w UE jest ważniejsza niż 1000-lecie Królestwa Polskiego

Najnowsze

Matecki działa z aresztu. Składa interpelacje mimo represji i choroby

TYLKO U NAS

Tydzień, który wstrząśnie światem? Cła zawisły nad wieloma

Mężczyzna w stanie ciężkim po ataku niedźwiedzia

Najdłużej urzędujący burmistrz w Polsce ma następcę

Lucy Thomson straciła koronę Miss Szkocji! Pogryzła ludzi

Trump ostrzega: jeśli Zełenski to zrobi, będzie miał duże problemy

Tajny dokument Pentagonu wskazuje głównego wroga USA

Trump nie wyklucza trzeciej kadencji! "Są metody, nie żartuję"