Przejdź do treści
22:12 Sport: Polskie siatkarki pokonały Serbię 3:1 (22:25, 25:22, 25:22, 25:23) w ostatnim meczu drugiego turnieju Ligi Narodów w Belgradzie
22:04 Netanjahu: nie będziemy przedłużać ataków na Iran, ale nie zakończymy ich przedwcześnie
20:58 Zachodniopomorskie: Zderzenie pięciu pojazdów. Podróżowało nimi 18 osób, jedna zginęła
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

„Dziennikarski Poker". Czarnek: Zdejmiemy z nauczycieli całą biurokrację

Źródło: Fot. Canva

Gościem dzisiejszego programu „Dziennikarski Poker" jest minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek.

- Ja nie mam ambicji aby zgadzać się ze wszystkimi politykami w Zjednoczonej Prawicy. Jeśli pan premier Gowin ma inne zdanie w tym temacie, to jest tylko efekt pluralizmu w obozie ZP - powiedział minister.

- W sprawach o tak zasadniczym znaczeniu jak wotum nieufności dla jednego z ministrów rządu, to koalicja powinna głosować. jednomyślnie. Jestem przekonany że taka logika zwycięży. Jedna rzecz która nas dzieli, nie może spowodować całkowitego rozłamu - stwierdził. 

Szkoła vs rodzice

- Prawo do wychowania dzieci zgodnie ze swoim poglądem mają rodzice. To jest prawo gwarantowane konstytucyjnie. Religia to jest inna kwestia. Ona nie jest obowiązkowa w szkole. Można zamiast religii wybrać etykę. Religi i etyki uczą i będą uczyć nauczyciele, a nie ludzie z organizacji pozarządowych - oznajmił Czarnek.

- Zdejmiemy całą biurokrację z nauczycieli. Nauczyciel ma być dla ucznia, a nie dla biurokracji. Nauka w Polsce ma przede wszystkim służyć społeczeństwu polskiemu, ponieważ finansowana jest głównie przez społeczeństwo polskie - dodał.

#DziennikarskiPoker | @CzarnekP (@MEIN_GOV_PL): Nauka w Polsce ma przede wszystkim służyć społeczeństwu polskiemu, ponieważ finansowana jest głównie przez społeczeństwo polskie.#włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) June 29, 2021

Wolność nauki jest priorytetem

- Reforma ma polegać na świadomości Polaków na temat najnowszych dziejów. Zapowiedziany jest program nauki historii z podziałem na historię powszechną i historię Polski oraz bardzo ważną rolę będzie odgrywać historia lokalna - powiedział minister Edukacji i Nauki. 

#DziennikarskiPoker | @CzarnekP (@MEIN_GOV_PL): Wolność nauki jest priorytetem.#włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) June 29, 2021

 

TV Republika

Wiadomości

AI osłabia umysł? Niepokojące skutki zależności od chatbotów

Seria potężnych eksplozji w rejonie Teheranu

Iran grozi odwetem po ataku USA. "Nie ma już czerwonych linii"

ONZ: ostre starcie Iranu i Izraela po amerykańskich uderzeniach w irańskie obiekty nuklearne

Trump zdradził Iranowi pomysł na... Iran

Krwawy zamach w Damaszku: zginęli wierni w kościele

Totalna wtopa TVN24! Problemem okazała się nazwa: Pułtusk!

Synek Sandry Kubickiej trafił do szpitala. „Byłam sama, on zaczął płonąć” – dramatyczna noc modelki

Liga Narodów: Polska z kompletem zwycięstw w Belgradzie

Polityk opozycji ujawnia: taki jest plan Tuska-Bodnara-Giertycha na zablokowanie Nawrockiego

Anna Popek zachwyca z Sycylii. „Jakie długie i zgrabne nogi!” – fani oniemieli od zdjęć z wakacji

Państwa NATO - z jednym wyjątkiem - zgodziły się na podniesienie wydatków na obronność

Tak było na XX Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" [FOTORELACJA]

SPRAWDŹ TO!

Z Niemiec do Polski. Kolejna grupa nielegalnych migrantów "przerzucona"

Ostrzeżenie z Białego Domu: jeśli Iran będzie próbował pozyskać broń jądrową, będzie to koniec reżimu

Najnowsze

AI osłabia umysł? Niepokojące skutki zależności od chatbotów

Trump zdradził Iranowi pomysł na... Iran

Krwawy zamach w Damaszku: zginęli wierni w kościele

Totalna wtopa TVN24! Problemem okazała się nazwa: Pułtusk!

Synek Sandry Kubickiej trafił do szpitala. „Byłam sama, on zaczął płonąć” – dramatyczna noc modelki

Seria potężnych eksplozji w rejonie Teheranu

Iran grozi odwetem po ataku USA. "Nie ma już czerwonych linii"

ONZ: ostre starcie Iranu i Izraela po amerykańskich uderzeniach w irańskie obiekty nuklearne