Przejdź do treści
11:37 Haiti: Przybył pierwszy oddział sił międzynarodowych ONZ do walki ze zbrojnymi gangami
10:18 Małopolskie: W piątek duże utrudnienia na drogach w Kalwarii Zebrzydowskiej
10:10 Jelenia Góra: W Szkole Podstawowej nr 5 odnotowano przekroczenie norm radonu
10:06 Indonezja: Jedna osoba zginęła w wyniku silnego trzęsienia ziemi
09:39 Polska: Zarzuty dla obywateli Polski za pomoc w podpaleniu hali produkcyjnej w Czechach
08:54 Badanie: 64 proc. Polaków uważa, że niezależnie od tego, co zrobią, ich rachunki i tak będą rosnąć
08:10 Mazowieckie: Utrudnienia na autostradzie A2 po zderzeniu dwóch ciężarówek i osobówki
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Informujemy, że powstał 560. Klub „Gazety Polskiej” KRUSZWICA (woj. kujawsko-pomorskie)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt.pl w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00 pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul. Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Piotrków Tryb. zaprasza na spotkanie z prof. Janem Majchrowskim, które odbędzie się 8 kwietnia o godz. 17:30 w Mediatece 800-lecia przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3 w Piotrkowie Trybunalskim
Wydarzenie Poseł Patryk Wicher, europoseł Arkadiusz Mularczyk zapraszają na spotkanie z Markiem Jakubiakiem. 11 kwietnia, godz. 18:00, Wyższa Szkoła Biznesu, ul. Grunwaldzka 17, 33-300 Nowy Sącz
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Wejherowo i poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk zapraszają na spotkanie z posłem prof. Krzysztofem Szczuckim, które odbędzie się 8 kwietnia o godz. 17:00 w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie przy ul. Zamkowej 2
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Łódź zaprasza na spotkanie otwarte z Prezesem TV Republika Tomaszem Sakiewiczem oraz Pawłem Piekarczykiem 8 kwietnia, godz. 17:00 Polsko - Amerykański Ośrodek Kształcenia Zawodowego ul. Kamińskiego 17/19, Łódź
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na wykład historyka Pawła Skroki pt. „Katyń i Smoleńsk w sercach Polaków”, który odbędzie się 9 kwietnia o godz. 17:00 w Biurze Poselskim poseł Anny Dąbrowskiej-Banaszek przy ul. Lwowskiej 14A/3 w Chełmie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Busko-Zdrój zaprasza na spotkanie z posłami Markiem Jakubiakiem oraz Mariuszem Goskiem, 10 kwietnia, godz. 18:00 Pensjonat Sanato, ul. 1 maja 29, Busko-Zdrój
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Sydney - Australia zaprasza na 11. Rajd Katyń 1940 – Smoleńsk 2010 – Australia Pamiętamy!, który odbędzie się w dniach 10–13 kwietnia; program i trasa rajdu dostępne są na stronie www.KlubyGP.pl

„Dziękuję Bogu za ocalenie Pana życia”. Prezydent Duda solidarny z Trumpem!

Źródło: Ali Shaker/VOA, Domena Publiczna via Wikipedia Commons//twitter.com/@AndrzejDuda

"Panie Prezydencie, wraz z Pana Najbliższymi i wszystkimi ludźmi dobrej woli dziękuję Bogu za ocalenie Pana życia. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia z nadzieją, że odniesione obrażenia nie są dotkliwe i szybko odzyska Pan pełnię sił", napisał w mediach społecznościowych prezydent RP Andrzej Duda. Premier - Donald Tusk, do tej pory - milczy.

Były prezydent USA Donald Trump został w sobotę postrzelony podczas wiecu wyborczego w Butler w stanie Pensylwania. Zginęły dwie osoby, w tym zamachowiec, a dwie kolejne zostały poważnie ranne. 

Do próby zabójstwa byłego prezydenta doszło kilka minut po rozpoczęciu przemówienia w Butler, ok. 50 km od Pittsburgha. Chwilę po tym, jak dało się usłyszeć dwa strzały, były prezydent upadł na ziemię, trzymając się za ucho, po czym został przykryty przez chroniących go agentów Secret Service.

Trump z zakrwawioną twarzą i uchem wstał na nogi o własnych siłach, machając zaciśniętą dłonią w stronę tłumu, na co tłum odpowiedział skandowaniem "USA!".

CNN przed godziną 8.00 czasu polskiego przekazał, że FBI podało iż sprawcą zamachu jest Thomas Matthew Crooks, 20-latek z Bethel Park z Pensylwanii.

Głosy solidarności z zaatakowanym Donaldem Trumpem płyną z całego świata. Głos zabrał również prezydent Polski - Andrzej Duda, który nie tak dawno temu, spotkał się z byłym prezydentem USA. 

"Zamach na Prezydenta Donalda Trumpa to wstrząsający moment nie tylko dla Ameryki ale dla całego wolnego i demokratycznego świata", napisał prezydent RP.

I kontynuował:"Panie Prezydencie, wraz z Pana Najbliższymi i wszystkimi ludźmi dobrej woli dziękuję Bogu za ocalenie Pana życia. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia z nadzieją, że odniesione obrażenia nie są dotkliwe i szybko odzyska Pan pełnię sił". 

portal tvrepublika.pl, twitter.com

Wiadomości

Biletowy koszmar mundialu. FIFA znów podnosi ceny

Prezydent Nawrocki oddał hołd Janowi Pawłowi II. Mocne słowa o Polsce i wolności

Tragiczne tajemnice małżeństwa Kennedy’ego – prawdziwe oblicze Carolyn Bessette

Groźby Iranu po orędziu Trumpa. „Oczekujcie miażdżących działań”

Dzięki fikcyjnym ogłoszeniom o sprzedaży aut wyłudzili ok. 2 mln zł!

Siłowe wejście do TK? Kierwiński się nie kryje: nie zdradzę planu

Na posesji znaleziono nielegalny arsenał, alkohol i papierosy!

Zwyciężczyni pierwszej edycji Top Model nie jest już modelką – zobacz, co robi teraz

Chaos w państwie i finanse publiczne na skraju załamania. Kuźmiuk ostro komentuje w Republice

Ruch i Wisła znów zapełnią Stadion Śląski? Szykuje się imponująca frekwencja

Bosak: Brak autorytetów moralnych w Kościele i polityce

Św. Jan Paweł II wciąż żywy w pamięci Polaków. Dziś rocznica odejścia naszego wielkiego rodaka

Co przyniesie nam pogoda 2 i 3 kwietnia?

Triduum Paschalne krok po kroku. Skąd się wzięły obrzędy i co naprawdę oznaczają?

Kto jest największym żartem prima aprilisowym w rządzie Tuska?

Najnowsze

Biletowy koszmar mundialu. FIFA znów podnosi ceny

Dzięki fikcyjnym ogłoszeniom o sprzedaży aut wyłudzili ok. 2 mln zł!

Siłowe wejście do TK? Kierwiński się nie kryje: nie zdradzę planu

Na posesji znaleziono nielegalny arsenał, alkohol i papierosy!

Zwyciężczyni pierwszej edycji Top Model nie jest już modelką – zobacz, co robi teraz

Nawrocki oddał hołd papieżowi. Mocne słowa o Polsce i wolności

Prezydent Nawrocki oddał hołd Janowi Pawłowi II. Mocne słowa o Polsce i wolności

Tragiczne tajemnice małżeństwa Kennedy’ego – prawdziwe oblicze Carolyn Bessette

Groźby Iranu po orędziu Trumpa. „Oczekujcie miażdżących działań”