Dzieci wrócą do szkół we wrześniu? Czarnek: Możliwe jest nauczanie hybrydowe

Najbardziej prawdopodobny jest powrót do szkół w systemie stacjonarnym - powiedział we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jednocześnie zaznaczył, że przygotowywane są również inne scenariusze na wypadek nadejścia silnej czwartej fali pandemii.
Minister edukacji w Programie I Polskiego Radia przyznał, że w przypadku nadejścia czwartej fali pandemii, która byłaby tak silna jak trzecia, możliwe jest wprowadzenie nauczania hybrydowego lub zdalnego.
- Przygotowujemy każdy możliwy scenariusz. W tym momencie najbardziej prawdopodobny jest oczywiście powrót do szkół w systemie stacjonarnym – powiedział Czarnek.
Jednocześnie zaznaczył, że jeżeli byłoby zagrożenie ze strony koronawirusa, wówczas możliwe jest także nauczanie hybrydowe. Rozważane jest również to, by "dzieci, które będą zaszczepione, nie były liczone do tej 50-procentowej puli obecnych w szkole".
Polecamy Rozmowa Trump-Putin
Wiadomości
Najnowsze

To był tragiczny weekend. Policja apeluje o ostrożność podczas odpoczynku nad wodą

Zmiana w pogodzie. Czego możemy spodziewać się w najbliższych dniach?

PILNE: Doszło do zderzenia pociągu z kamperem. Trasa jest zablokowana
