Przejdź do treści
09:28 Litwa: Rząd zatwierdził tymczasową obniżkę akcyzy na olej napędowy
08:50 Kuwejt: Pożar na terenie jednej z trzech rafinerii w kraju po ataku drona
08:24 Dolnośląskie: Po kolizji i pożarze autostrada A4 zablokowana w kierunku Wrocławia
06:50 Polska: KO nie będzie powtarzać wyborów władz w regionach, protesty wyborcze zostały odrzucone
06:21 Austria: Trybunał Konstytucyjny uchylił zakaz noszenia warkoczy przez żołnierzy
05:31 Polska: W Wielki Piątek większość sklepów czynna do godz. 23
05:07 Kosmos: Statek Orion z załogą misji Artemis II wyruszył w stronę Księżyca
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Informujemy, że powstał 560. Klub „Gazety Polskiej” KRUSZWICA (woj. kujawsko-pomorskie)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt.pl w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00 pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul. Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Piotrków Tryb. zaprasza na spotkanie z prof. Janem Majchrowskim, które odbędzie się 8 kwietnia o godz. 17:30 w Mediatece 800-lecia przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3 w Piotrkowie Trybunalskim
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" im. ks. Gurgacza, poseł Patryk Wicher i europoseł Arkadiusz Mularczyk zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem, 11 kwietnia, godz.18:00, WSB ul. Grunwaldzka 17, Nowy Sącz
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Łódź zaprasza na spotkanie otwarte z Prezesem TV Republika Tomaszem Sakiewiczem oraz Pawłem Piekarczykiem 8 kwietnia, godz. 17:00 Polsko - Amerykański Ośrodek Kształcenia Zawodowego ul. Kamińskiego 17/19, Łódź
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na wykład historyka Pawła Skroki pt. „Katyń i Smoleńsk w sercach Polaków”, który odbędzie się 9 kwietnia o godz. 17:00 w Biurze Poselskim poseł Anny Dąbrowskiej-Banaszek przy ul. Lwowskiej 14A/3 w Chełmie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Busko-Zdrój zaprasza na spotkanie z posłami Markiem Jakubiakiem oraz Mariuszem Goskiem, 10 kwietnia, godz. 18:00 Pensjonat Sanato, ul. 1 maja 29, Busko-Zdrój
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Sydney - Australia zaprasza na 11. Rajd Katyń 1940 – Smoleńsk 2010 – Australia Pamiętamy!, który odbędzie się w dniach 10–13 kwietnia; program i trasa rajdu dostępne są na stronie www.KlubyGP.pl

Duże zmiany na kolei. Przewoźnik odwołuje kursowanie niektórych pociągów

Źródło: wikimedia.org

Od 6 listopada PKP Intercity odwołuje tymczasowo kursowanie niektórych pociągów. Decyzja została podjęta ze względu na spadek liczby podróżnych w czasie epidemii.

Jak czytamy w komunikacie, epidemia i związane z tym kolejne ograniczenia przyczyniają się do mniejszego zapotrzebowania na podróże koleją. Obecnie średni spadek liczby rezerwacji na połączenia PKP Intercity wynosi 63 proc. względem 2019 roku.

Zmiany w siatce połączeń

W związku z tym przewoźnik wprowadza zmiany w siatce połączeń i dostosowuje liczbę kursujących pociągów do aktualnego zainteresowania. W odniesieniu do średniej dziennej liczby pociągów uruchamianych w obowiązującym rozkładzie jazdy, tymczasowo odwołanych zostaje około 5 proc. pociągów - podała spółka. 

Przewoźnik dodał, że podróżnym, którzy kupili bilety na odwołane połączenia (na całej trasie lub na jej części), przysługuje prawo do otrzymania zwrotu należności bez potrącania odstępnego lub możliwość skorzystania z połączenia alternatywnego.

Wskazał, że osoby posiadające bilet zakupiony w kasie lub w biletomacie, muszą udać się do kasy biletowej w celu otrzymania należności za zwrot biletu lub w przypadku decyzji o skorzystaniu z alternatywnego połączenia, w celu wydania przez kasjera odpowiedniego poświadczenia wraz z miejscówką na wybrany pociąg, a osoby posiadające bilet w wersji elektronicznej muszą oddać bilet zdalnie, zaś kwota za bilet zostanie zwrócona z potrąceniem odstępnego, następnie klient otrzyma również wyrównanie całej kwoty za bilet. 

Spółka poinformowała, że kolejne decyzje dotyczące kształtu siatki połączeń będą podejmowane na podstawie stale prowadzonych analiz frekwencji w pociągach przewoźnika. 

Lista odwołanych pociągów znajduje się na stronie spółki.

Obostrzenia 

PKP Intercity przypomniało, że obecnie w pociągach przewoźnika może być zajętych jednocześnie, co najwyżej 50 proc. miejsc do siedzenia. Spółka na bieżąco monitoruje frekwencję we wszystkich swoich pociągach. Widząc zwiększone zainteresowanie połączeniami, w miarę możliwości podejmuje decyzje o wzmocnieniu ich dodatkowymi wagonami nie dopuszczając do przekroczenia limitu zajętości 50 proc. miejsc.

Na pokładach pociągów obowiązuje zakrywanie ust i nosa podczas trwania całej podróży. Każdy skład przewoźnika jest dezynfekowany i czyszczony po zakończeniu przejazdu. Od marca do października 2020 r. wykonano blisko 260 tysięcy dezynfekcji - czytamy.

 

PAP

Wiadomości

PILNE: Alarm na polskim niebie. Poderwano myśliwce

Gembicka: problemy Polaków dla Tuska nic nie znaczą

Ilona Januszewska o filmie Jesteśmy: świadectwo wiary, nadziei i solidarności

GKS Tychy z drugą wygraną w finale. Tytuł coraz bliżej

SPRAWDŹ TO!

Trump oddaje hołd Janowi Pawłowi II. „Lew wolności” i inspiracja dla milionów

Albo dźwigamy krzyż, albo wbijamy gwoździe

Uwaga: od dzisiaj wzmożone działania policji w związku z wyjazdami świątecznymi!

Maciej Maleńczuk o małżeństwie: „Nie ukrywałem się z kochankami”

Eurodeputowana zatrzymana za usprawiedliwianie terroryzmu

Nowe ceny paliw. Ile zapłacisz za benzynę i diesel?

Jakie będą promocje na Święta pod rządami Tuska?

Ekspert ostrzega: ingerencja UE w wybory może doprowadzić do wojny domowej

22 osoby związane z francuską lożą masońską oskarżone o morderstwa

Śmierć, którą zna cały świat... Wielki Piątek

Słowa z Kosmosu. Odlecieli we właściwym kierunku

Najnowsze

PILNE: Alarm na polskim niebie. Poderwano myśliwce

SPRAWDŹ TO!

Trump oddaje hołd Janowi Pawłowi II. „Lew wolności” i inspiracja dla milionów

Albo dźwigamy krzyż, albo wbijamy gwoździe

Uwaga: od dzisiaj wzmożone działania policji w związku z wyjazdami świątecznymi!

Maciej Maleńczuk o małżeństwie: „Nie ukrywałem się z kochankami”

Gembicka: problemy Polaków dla Tuska nic nie znaczą

Ilona Januszewska o filmie Jesteśmy: świadectwo wiary, nadziei i solidarności

GKS Tychy z drugą wygraną w finale. Tytuł coraz bliżej