Durczok musi się poddać badaniu DNA

Szef Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów Paweł Wierzchołowski poinformował, że prokuratura zleciła policji pobranie od Kamila Durczoka próbek niezbędnych do wykonania testów DNA.
Początkowo adwokat byłego szefa "Faktów" TVN Jacek Dubois próbował uchronić swojego klienta od takiej procedury, przekonując, że jest jedynie świadkiem w śledztwie, jednak prokurator szybko wyprowadził go z błędu.
– Wytłumaczyliśmy adwokatowi, że w tym śledztwie jego klient nie jest świadkiem, a osobą podejrzaną, która musi poddać się badaniu – wyjaśnia cytowany przez "Wprost" Wierzchołowski. – Gdyby Kamil Durczok upierał się przy decyzji, policja musiałaby zastosować środki przymusu – dodaje.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Sprawą Durczoka zajmie się prokuratura
Rzecznik TVN o Durczoku: Definitywnie nie wróci do stacji
wprost.pl, telewizjarepublika.pl
Komentarze
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Bp Mering na Jasnej Górze: znów tak, jak w komunistycznych czasach, Polską rządzą dziś polityczni gangsterzy
Hiszpańskie media: Świątek koronowała się na Wimbledonie po brutalnym zwycięstwie, które przejdzie do historii tenisa
Najnowsze

Bp Mering na Jasnej Górze: znów tak, jak w komunistycznych czasach, Polską rządzą dziś polityczni gangsterzy

Patrole Ruchu Obrony Granic nadal działają. I w dzień i w nocy

Papież wraca do tradycji noszenia eleganckich butów
