Dumni z polskich Sił Zbrojnych

Defilada w Warszawie z udziałem wojsk sojuszniczych – tym razem na nowej trasie, nominacje generalskie, wręczenie przez prezydenta aktu wskazania naczelnego dowódcy na czas wojny, uroczystości w miejscach związanych z Bitwą Warszawską 1920 r. – to główne punkty tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego. Najważniejsze osoby w państwie doceniły polskich żołnierzy.
15 sierpnia przypada rocznica zwycięskiej dla Polski bitwy w wojnie 1920 roku. Dzień ten został ogłoszony świętem Wojska Polskiego w 1923 r. i pozostawał nim do roku 1947. Później dzień wojska obchodzono 12 października w rocznicę bitwy pod Lenino, by upamiętnić udział w tej batalii dywizji im. Tadeusza Kościuszki.
Prezydent Andrzej Duda podziękował żołnierzom za służbę i wskazał, że Polacy są dumni ze swojego wojska.
Dziękujemy za Waszą służbę dla Ojczyzny! Jesteśmy dumni z polskich Sił Zbrojnych!#ŚwiętoWojskaPolskiego #ŚwiętoWP #15sierpnia #PL100 #DumniZPolski pic.twitter.com/6mCdIkmN1G
— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) 15 sierpnia 2018
Na ogromne zasługi dla polskich żołnierzy wskazał także premier Mateusz Morawiecki, który przypomniał w swoim wpisie zasługi w "Cudzie nad Wisłą".
Dziś #WielkaDefiladaNiepodległości! Wspominamy bohaterów sprzed 98 lat, którzy 15 sierpnia rozgromili pod Warszawą „nawałę bolszewicką” – jak określił to Minister Spraw Wojskowych II RP gen. broni Stanisław Szeptycki w rozkazie inicjującym Święto Żołnierza, obecne #ŚwietoWP. pic.twitter.com/reRDazOUyy
— Kancelaria Premiera (@PremierRP) 15 sierpnia 2018
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, także docenił polskie Siły Zbrojne.
Służycie Ojczyźnie. Bronicie wolności i pokoju. Oddanie pomagacie potrzebującym. Podtrzymujecie tradycje tych, co walczyli na wielu frontach za Naszą i Waszą Wolność.
— Stanisław Karczewski (@StKarczewski) 15 sierpnia 2018
Czołem Żołnierze! pic.twitter.com/lpjcgyto1Q
Dziś, odbędzie się największa z dotychczasowych defilad - Wielka Defilada Niepodległości, jak nazwało tegoroczną paradę MON. Odbędzie się nie w Al. Ujazdowskich, lecz na Wisłostradzie. Przemaszerują w niej pododdziały piesze defiladę pieszą, pojazdy oraz rekonstruktorzy w strojach historycznych. Jak w ubiegłym roku, w defiladzie wezmą udział sojusznicy, w tym – żołnierze wielonarodowego batalionu NATO stacjonującego w Orzyszu.
Jeśli z różnych przyczyn ktoś nie będzie mógł być dzisiaj w #Warszawa i obejrzeć z bliska #WielkaDefiladaNiepodległości może ją jednak oglądać m. in. na naszym kanele You Tube #Livestream360°.
— Ministerstwo Obrony Narodowej (@MON_GOV_PL) 15 sierpnia 2018
Zapraszamy do wspólnego oglądania #ŚwietoWP
Szczegóły https://t.co/LjIa02frPh https://t.co/8W5zLJkyIm
Polecamy Sejm na Żywo
Wiadomości
Siedlisko zwyrodnialców nie istnieje. Zlikwidowano jedną z największych platform pedofilskich na świecie
Ziobro reaguje na słowa prezesa NRA. "Niech Pan wraca tam, gdzie razem z Giertychem tkwi Pan od dawna i to po same uszy"
Przemysław Czarnek: to, jak traktuje się ludzi, to jest sadyzm. Po zmianie władzy, Giertycha znajdziemy nawet we Włoszech
Prof. Cenckiewicz: kontrwywiad ABW pozyskał realne dowody na ruską ingerencję w proces wyborczy w roku 2023
Najnowsze

Przemysław Czarnek: to, jak traktuje się ludzi, to jest sadyzm. Po zmianie władzy, Giertycha znajdziemy nawet we Włoszech

Kard. Bergoglio po śmierci Jana Pawła II: był spójny, nigdy nie uchylał się od odpowiedzialności

Żarty się skończyły? OKO.press teatralnie zamyka portal na jeden dzień

Prof. Cenckiewicz: kontrwywiad ABW pozyskał realne dowody na ruską ingerencję w proces wyborczy w roku 2023

Wipler o wpisie Tuska o "cyberataku": została zhakowana skrzynka ważnego działacza PO, będzie afera

Siedlisko zwyrodnialców nie istnieje. Zlikwidowano jedną z największych platform pedofilskich na świecie

Ziobro reaguje na słowa prezesa NRA. "Niech Pan wraca tam, gdzie razem z Giertychem tkwi Pan od dawna i to po same uszy"