Przejdź do treści
17:01 IMGW: w Wielkanoc najcieplej w centrum i na południu, śmigus-dyngus z deszczem
15:24 Polska: Tłumy w Tatrach, zatory na drodze do Morskiego Oka. Policja apeluje o ostrożność
14:42 Warszawa: uroczystością pod pomnikiem Bohaterów Getta Warszawskiego uczczono w sobotę 82. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim
14:38 Nuncjusz apostolski abp Filipazzi złożył Polakom życzenia z okazji Wielkanocy: niech ta nadzieja przynosi światło, siłę i radość dla naszego życia we wszystkich okolicznościach
13:55 Watykan: Wiceprezydent USA J.D. Vance spotkał się z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej
13:44 Przewodniczący KEP: niech zwycięstwo Chrystusa umacnia nas w codziennym pielgrzymowaniu ku niebu
Debata Republiki Kolejna debata kandydatów na Prezydenta RP, której organizatorem będzie Telewizji Republika już 9 maja – proszę śledzić naszą antenę, portal i media społecznościowe
Spotkanie 29 kwietnia o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z publicystą TV Republika - Jakubem Maciejewskim. Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna, ul. Ściegiennego 13, Kielce
Republika Uwaga, lokalne muxy nie nadają od 1 kwietnia Republiki. Chcąc oglądać naszą stację trzeba przejść na Mux 8
Republika Solidarni z Republiką! Każda wpłata od Państwa jest dla nas ogromnym wyrazem wsparcia. Wpłaty można dokonać, wykonując przelew: Fundacja Niezależne Media, nr konta: 78 1240 1053 1111 0010 7283 0412, dopisek: Darowizna na wolne media
Radio Republika Zachęcamy do słuchania naszego internetowego Radio Republika na stronie radiotvrepublika.pl
NBP NBP informuje: Narodowy Bank Polski działając niezależnie od nacisków politycznych, zapewnia stabilność cen i wspiera zrównoważony rozwój gospodarki. Niezależność banku centralnego to fundament silnej gospodarki. NBP działa na rzecz dobrobytu Polaków

Duda: Prezydent ma obowiązek tak służyć Polsce, jak służą jej policjanci, żołnierze, strażacy

Źródło: Telewizja Republika

– Prezydent ma obowiązek tak służyć Polsce, z takim oddaniem, jak służą jej funkcjonariusze, policjanci, żołnierze, strażacy i inne formacje mundurowe. Prezydent ma obowiązek służby – powiedział podczas uroczystej promocji kandydatów na pierwszy stopień oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie prezydent Andrzej Duda.

– Patrzę na państwa i jestem ogromnie dumny i szczęśliwy, że mogę być tutaj z Wami i waszymi bliskimi – zaczął prezydent. – To duma dla państwa polskiego, kiedy na Was patrzę i widzę z godnością noszony mundur. Widzę miłość do służby i munduru, do Rzeczypospolitej. Jestem ogromnie z państwa dumny. Gratuluję tego awansu, tego nowego etapu służby dla Rzeczypospolitej i społeczeństwa – mówił do funkcjonariuszy.

Prezydent podziękował policjantom i ich rodzinom za codzienną służbę. – Chcę podziękować Waszym najbliższym. Rodzinom, które służą z Wami: to te godziny, kiedy nie ma Was w domu, to te noce, kiedy jesteście na służbie; to czasem wyjazdy za granicę na niebezpieczne misje i codzienna, bardzo trudna praca wymagająca poświęcenia nie tylko od Was, ale i od Waszych najbliższych - podkreślił. – Dziękuję w imieniu Rzeczypospolitej za to, że także Ojczyźnie służą – dodał.

Duda zwrócił uwagę na pewną symboliczną sytuację polegającą na tym, że stopnie oficerskie funkcjonariusze otrzymali od Bronisława Komorowskiego, zaś dziś w dniu ich wręczenia jest już z nimi inny prezydent. – Chciałbym, żebyście to odczytali jako dosłowną emanację słów konstytucji, że "prezydent stoi na straży ciągłości państwowej" – podkreślił. Prezydent dodał, że władza powinna szanować funkcjonariuszy Rzeczypospolitej Polskiej. – I prezydent ma obowiązek tak służyć Polsce, z takim oddaniem, jak służą jej funkcjonariusze, policjanci, żołnierze, strażacy i inne formacje mundurowe. Prezydent ma obowiązek służby – przekonywał.

Kończąc swoje wystąpienie Andrzej Duda przywołał badania według których policja cieszy się 72-proc. zaufaniem społecznym. – To dużo, ale pamiętajcie państwo o jednym - jest jeszcze 28 proc. do zdobycia. I to jest Wasze wielkie zadanie. Chciałbym, by polscy funkcjonariusze naszego wspaniałego państwa byli także zdobywcami w codziennej pracy. Zdobywcami sukcesu, a tym sukcesem jest dla Was bezpieczeństwo Polaków – zakończył.

wpolityce.pl

Wiadomości

TRZEBA ZOBACZYĆ!

W dobie cenzury, potrzebujemy Waszego wsparcia. Zobacz, jak możesz nam pomóc!

Zakończyła się druga runda rozmów USA-Iran. Co ustalono?

Koszmarne starcie na korcie. Iga Świątek nie przełamała tej serii

„Polityczna Kawa”: Tomasz Sakiewicz zaprasza w Wielkanocny poranek

Putin ogłosił "świąteczny" rozejm w wojnie. Dotrzyma słowa?

Strach w Trzeciej Drodze. PSL przewiduje porażkę Trzaskowskiego

Przewodniczący KEP: zmartwychwstały Chrystus ukazuje nam drogę pokoju, przebaczenia i wzajemnego szacunku

Trzaskowski jest już wycofany

Akcja Caritas: 500 paczek trafiło na stoły najuboższych wrocławian

Anna Gembicka: Donald Tusk nie ma żadnych skrupułów

Sprawa Sitarskiego, przedstawiciela Lewicy w zarządzie Orlenu. "Ściśle Jawne" w niedzielę godz. 20:30

Kierowca odmówił donoszenia. Kamiński uderza w Kidawę-Błońską

Nie zgadniesz, co można zrobić z fiołków – ten cukier to prawdziwa perełka!

Tusk obniżył poziom cyberochrony w Polsce. Stanisław Żaryn ostrzega przed Rosją i Białorusią i pisze o "rządowym sabotażu"

Dziwny Tusk mądry Nitras Stanowski walczy z klimatem. Mazurek o Rafale Odlot Szczerby

Najnowsze

TRZEBA ZOBACZYĆ!

W dobie cenzury, potrzebujemy Waszego wsparcia. Zobacz, jak możesz nam pomóc!

Putin ogłosił "świąteczny" rozejm w wojnie. Dotrzyma słowa?

Strach w Trzeciej Drodze. PSL przewiduje porażkę Trzaskowskiego

Przewodniczący KEP: zmartwychwstały Chrystus ukazuje nam drogę pokoju, przebaczenia i wzajemnego szacunku

Trzaskowski jest już wycofany

Zakończyła się druga runda rozmów USA-Iran. Co ustalono?

Koszmarne starcie na korcie. Iga Świątek nie przełamała tej serii

„Polityczna Kawa”: Tomasz Sakiewicz zaprasza w Wielkanocny poranek