Dramatyczna sytuacja. Mamy rekord zgonów na Covid-19
Badania potwierdziły 15 571 nowych zakażeń koronawirusem; zmarły 794 osoby z COVID-19, rekordowo dużo w obecnej fali – przekazał w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
"Jeśli mówimy o czwartej fali pandemii, którą wywołał wariant delta, wyniki pozują, że jesteśmy na krzywej opadającej. Dzisiaj mamy 15 571 nowych przypadków. Tydzień do tygodnia to spadek o ponad 13 proc." – podał w Polsat News wiceminister.
"Wydaje się, że w tej chwili jesteśmy na szczycie, jeśli chodzi o ilość osób, które zmarły, przegrały walkę z koronawirusem. Dzisiaj mamy niestety bardzo dużo osób, które tę walkę przegrały bo to 794 osoby" – dodał.
Na uwagę, że to rekord czwartej fali, wiceminister stwierdził: "tak, rzeczywiście". Wskazał, że 600 osób z tej grupy to osoby niezaszczepione przeciw COVID-19
polsatnews.pl
Komentarze
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Ważny podpis prezydenta pod nowelizacją ustawy, która wspiera aktywizację osób z niepełnosprawnościami
Szefernaker ostro o działaniach rządu ws. służby zdrowia. Podsumował też szczyt zdrowotny prezydenta Karola Nawrockiego
Najnowsze
Debata Ziemkiewicza i Lisickiego o stanie państwa i pozycji międzynarodowej Polski
Szefernaker ostro o działaniach rządu ws. służby zdrowia. Podsumował też szczyt zdrowotny prezydenta Karola Nawrockiego
Wipler alarmuje: z transmisji sejmowej wycięto słowa Żurka. "Złożymy zawiadomienie"