Dramat w Nysie. Zawyły syreny. Wezwanie do samoewakuacji!
Dramat w Nysie. Burmistrz miasta Kordian Kolbierz zaapelował mieszkańców do samoewakuacji. W mieście zawały syreny!
Burmistrz Nysy wydał komunikat o samoewakuacji. "Niestety nie jesteśmy w stanie określić siły i kierunków grożącej nam powodzi. Generalnie bezpiecznie jest za rzeką!" - dodał.
Ostrzegł, że w mieście rozlegnie się sygnał syreny alarmowej - "Idzie Woda!".
Oba mosty w Nysie są już nieprzejezdne, miasto zostało odcięte od świata - poinformował Tygodnik Podhalański. Duży nurt na ulicach uniemożliwił przejazd wozu strażackiego, z którego ewakuowano załogę pojazdu.
Źródło: x.com, Radio Zet; PAP
Komentarze
Najnowsze
Polska ma zapomnieć o UPA, ale pamiętać o pieniądzach dla Ukrainy. To jest plan Poroszenki
Polscy internauci jednoznacznie: Zelenski przekroczył granicę gróźb i kłamstw
Niepokojące nagranie z Miszalskim. Siedział w nocy na chodniku [SONDA]