Przejdź do treści
15:46 Daniel Obajtek: NIK nie ma prawa ani kompetencji oceniać fuzji Orlenu i Lotosu
15:23 Prezydenci Polski i Chorwacji rozmawiali o bezpieczeństwie, Ukrainie i wzajemnej współpracy
15:00 Ukraina: Szef władz obwodu sumskiego odwołany ze stanowiska po śmierci cywilów w rosyjskim ostrzale
14:33 Polska: Funkcjonariusze podkarpackiej KAS z przejścia granicznego w Medyce udaremnili przemyt XIX-wiecznej ikony przedstawiający wizerunek Jezusa Pantokratora
13:22 Prezydent Andrzej Duda: sekretarz USA ds. energii będzie na kwietniowym szczycie Trójmorza
13:25 IMGW: W najbliższych dniach będzie coraz cieplej, lokalnie wystąpią przelotne opady deszczu
12:41 Mateusz Morawiecki: to za rządów Tuska nastąpiła wyprzedaż majątku polskiego
WAŻNE Debata Republiki najpopularniejsza w internecie na youtube! Zainteresowanie debatą prezydencką przebiło „sufit”. Osiągnęliśmy zasięg 480 MLN użytkowników internetu. Pojawiło się 198 000 wzmianek. Debata była nr 1 w streamie na całym świecie!
Protest Dziś o godz. 18:00 w Krakowie, na Placu Matejki, odbędzie się protest w obronie dziennikarzy
Spotkanie 29 kwietnia o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z publicystą TV Republika - Jakubem Maciejewskim. Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna, ul. Ściegiennego 13, Kielce
Republika Uwaga, lokalne muxy nie nadają od 1 kwietnia Republiki. Chcąc oglądać naszą stację trzeba przejść na Mux 8
Republika Solidarni z Republiką! Każda wpłata od Państwa jest dla nas ogromnym wyrazem wsparcia. Wpłaty można dokonać, wykonując przelew: Fundacja Niezależne Media, nr konta: 78 1240 1053 1111 0010 7283 0412, dopisek: Darowizna na wolne media
Radio Republika Zachęcamy do słuchania naszego internetowego Radio Republika na stronie radiotvrepublika.pl
NBP NBP informuje: Narodowy Bank Polski działając niezależnie od nacisków politycznych, zapewnia stabilność cen i wspiera zrównoważony rozwój gospodarki. Niezależność banku centralnego to fundament silnej gospodarki. NBP działa na rzecz dobrobytu Polaków

Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. Nawrocki z apelem do Trzaskowskiego. FILM

Źródło: x.com/@Trzaskowski2025/@Nawrocki25

Dziś 15. rocznica katastrofy smoleńskiej, a także obchody poświęcone pamięci zmarłym. Z tej okazji, Karol Nawrocki, obywatelski kandydat na prezydenta RP, stojący na czele IPN, zaapelował dwa dni temu do Rafała Trzaskowskiego - prezydenta stolicy. "Panie Rafale, zamiast kolejnych pustych słów, czekamy na czyny" - zaznaczył.

Tragedia w Smoleńsku

10 kwietnia 2010 roku polska elita polityczna i społeczna – ze śp. prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego żoną - Marią na czele – zginęła w tragicznych okolicznościach na rosyjskiej ziemi. Wizyta miała być poświęcona uczestniczeniu w obchodach 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Od tragedii smoleńskiej minęło 15 lat, niemniej pamięć o poległych, jest wciąż żywa. 

Od tamtej pory, 10. dnia każdego miesiąca przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości - na czele z liderem partii - bratem śp. Lecha Kaczyńskiego, Jarosławem Kaczyńskim, Kluby "Gazety Polskiej" czczą pamięć po 96 ofiarach katastrofy. Za każdym razem, spokojne i uroczyste obchody miesięcznicy, zakłócane są przez grupy prowokatorów. Reakcja policji, szczególnie teraz, gdy u władzy jest koalicja Donalda Tuska, pozostawia wiele do życzenia. 

Apel dr Nawrockiego

Z okazji 15. rocznicy katastrofy smoleńskiej, dr Karol Nawrocki, który jest nie tylko kandydatem w wyborach prezydenckich, ale i prezesem Instytutu Pamięci Narodowej, zaapelował do Rafała Trzaskowskiego - prezydenta Warszawy.

Rafał Trzaskowski często opowiada o szacunku do śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przed nami 10 kwietnia, od 15 lat Polacy chcą z powagą i godnością wyrazić swoją pamięć o wielkim prezydencie. Niech zatem poprosi pan zwolenników swojej formacji, aby w tym roku wstrzymali się od swoich niegodnych zachowań i prowokacji. Panie Rafale, zamiast kolejnych pustych słów, czekamy na czyny

 - mówi na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Źródło: Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Andrzej Duda w Chorwacji: Rosja to zagrożenie dla całej Europy

Totalna kompromitacja UE! Prawie 10 tysięcy kandydatów musi powtarzać egzamin

Rosyjscy szpiedzy pod przykryciem dyplomatów. Polska i Czechy biją na alarm

1000-lecie Korony Polskiej i 500-lecie Hołdu Pruskiego. Zamiast dostojnych obchodów mamy kabaret na koszt podatnika

Jajka, które podbiją Wielkanoc – hit, którego nie możesz przegapić

Sernik dubajski – idealny na wielkanocny stół i deserowy hit internetu, który zrobisz bez pieczenia!

Polacy wracają do książek? Nowe dane o stanie czytelnictwa w Polsce

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Mężczyzna jechał... stojąc na dachu. Zobacz WIDEO

Kolejna porażka Magdy Gessler? Restauracja mówi DOŚĆ

Jest akt oskarżenia ws. zabójstwa i usiłowania zabójstwa w Środzie Wlkp.

Szczucki: Republika realizuje misję, której nie wypełnia dziś TVP

Jota González nowym trenerem polskich szczypiornistów

Republika zaprasza na Misterium Męki Pańskiej w Wejherowie.

Rosjanie eskalują napięcie z USA. Planują zbudować bazę wojskową na Pacyfiku

Semeniuk-Patkowska: Biejat zmiażdżyła Trzaskowskiego ruchem z flagą

Najnowsze

Andrzej Duda w Chorwacji: Rosja to zagrożenie dla całej Europy

Jajka, które podbiją Wielkanoc – hit, którego nie możesz przegapić

Sernik dubajski – idealny na wielkanocny stół i deserowy hit internetu, który zrobisz bez pieczenia!

Polacy wracają do książek? Nowe dane o stanie czytelnictwa w Polsce

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Mężczyzna jechał... stojąc na dachu. Zobacz WIDEO

Totalna kompromitacja UE! Prawie 10 tysięcy kandydatów musi powtarzać egzamin

Rosyjscy szpiedzy pod przykryciem dyplomatów. Polska i Czechy biją na alarm

1000-lecie Korony Polskiej i 500-lecie Hołdu Pruskiego. Zamiast dostojnych obchodów mamy kabaret na koszt podatnika