Przejdź do treści
22:30 Francja: co najmniej sześć osób, w tym dzieci, zginęło w eksplozji w domu mieszkalnym
22:00 Trump: pracujemy z Europą nad gwarancjami bezpieczeństwa dla Ukrainy
21:30 Trump: myślę, że jesteśmy bliżej rozwiązania ws. Ukrainy niż kiedykolwiek wcześniej
21:01 Wielka Brytania: szefowa MSZ wezwała ambasadora Chin w związku ze skazaniem Jimmy’ego Laia
20:34 USA: FBI poinformowało o udaremnieniu zamachu skrajnie lewicowej organizacji w Los Angeles
20:10 Francja: projekt budżetu został przyjęty w Senacie, lecz do kompromisu wciąż daleko
19:45 Przydacz: nie jesteśmy zwolennikami skróconej ścieżki Ukrainy do UE
19:20 USA: Trump zasugerował, że Reiner zginął z powodu swej „obsesji” na jego punkcie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Dr Bawer Aondo-Akaa: Aborcja to ludobójstwo, z którym trzeba walczyć

Źródło: Telewizja Republika

Gościem Ryszarda Gromadzkiego w programie "W punkt" był dziś dr Bawer Aondo-Akaa, działacz pro-life. Tematami rozmowy była m.in. walka z ideologią gender i kondycja kościoła w czasie pandemii.

Dr Bawer Aondo-Akaa zaczął od wspomnienia wykładu, który wygłosił w ostatnim czasie dla młodzieży w Krakowie.

- Nie była to moja pierwsza prelekcja wygłaszana dla młodzieży w Krakowie. Ostatnio mówiłem w krakowskim liceum o bronie życia poczętego i dzieciach nienarodzonych oraz o walce z promocją ludobójczej aborcji. Mój wykład wysłuchało ok. 540 uczniów.

- Puściłem im dwa filmy. Jeden o życiu prenatalnym i rozwoju człowieka, drugi o ludobójczej aborcji. Wtedy kilka osób wyszło i miały do tego prawo, jednak większość obejrzała film do końca.

Mówił o reakcjach młodzieży na te tematykę a także na swoje doświadczenia w pracy z młodzieżą.

- Część rodziców protestowała, byli zaniepokojeni drastycznością filmów — bo aborcja jest drastyczna, dla mnie ten film jest obrzydliwy. Powiedziałem młodzieży, że za każdym razem, gdy go puszczam, to sam go ponownie oglądam, by wiedzieć, z czym walczyć — z ludobójstwem aborcji.

- Wygłaszając prelekcje, nie uprawiam polityki partyjnej, moje argumenty nie odnosiły się do teologii, ani do systemu religijnego, odnosiłem się tylko do argumentów socjologicznych.

- Mniejszość młodych nie popiera idei konserwatywnych i patriotycznych i jest agresywna. Jednak większość młodzieży bardzo życzliwie odnosiła się do mnie i do tego, o czym mówię. 

- Z mojego doświadczenia wynika, że ta mniejszość bierze przykład z Michała Sz. pseudonim Margot i agresywnie i wulgarnie się zachowuje wobec innych ludzi mieszkających w Polsce.

- Młodzież powinna szukać autorytetów, bo młodzi ludzie mogą być łatwo zmanipulowani przez środowiska neobolszewickie. [...] Ich autorytety muszą mieć źródło nie tylko w emocjach, ale tez w intelektualnym doświadczeniu Pana Boga. 

#WPunkt | @B_Aondo: Większość młodzieży sympatycznie zwraca się do mnie i do treści, które pokazuje. #włączprawdę z #TVRepublika

— Telewizja Republika  (@RepublikaTV) October 7, 2020

#WPunkt | @B_Aondo: Nie uprawiałem polityki na swoich prezentacjach, nie odnoszę się do żadnego systemu religijnego czy politycznego, odnoszę się tylko ideologii #gender#włączprawdę z #TVRepublika

— Telewizja Republika  (@RepublikaTV) October 7, 2020

#WPunkt | @B_Aondo: Nie pierwszy raz miałem prelekcję dla młodzieży w liceum czy wcześniej w gimnazjum. Młodzież z zainteresowaniem ogląda moje prezentacje, chociaż zdarzają się osoby, które wychodzą i mają do tego pełne prawo. #włączprawdę z #TVRepublika

— Telewizja Republika  (@RepublikaTV) October 7, 2020
TV Republika

Wiadomości

Negocjacje pokojowe. Biały Dom daje Ukrainie "mocne gwarancje"

Kowalski: Tusk i jego ekipa to nowotwór, który rozbija polskie państwo

Szczyt w Berlinie. Europejscy przywódcy przedstawili wspólne oświadczenie w sprawie Ukrainy

Bundestag bez internetu podczas wizyty Zełenskiego

"Nowa rzeczywistość, a metody wciąż te same". Prezydent reaguje na szokujący atak na Cenckiewicza

Goście Danuty Holeckiej w Republice ostro o Czarzastym i atakach na prezydenta

Zapadł wyrok w głośnej sprawie dziennikarzy TVN Turbo. Dziennikarze zabrali głos

Rdesiński mocno: Czuchnowski to nie dziennikarz - to cyngiel polityczny!

Służby wiedzą, kto mógł zamordować 12-latkę. Chodzi o osobę nieletnią

Zakochana Paulina Smaszcz publikuje kolejne zdjęcie z ukochanym! Duński biznesmen skradł jej serce.

Przemysław Wipler komentuje wyciek danych szefa BBN Sławomira Cenckiewicza: klasyczna gra teczkami

Kuczyński zaatakował prezydenta Nawrockiego. Porównał go do "bakterii", uznał za "szkodnika" i "dywersanta"

Polska głosem regionu w G20. Marcin Przydacz: Jesteśmy tu reprezentantem całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej

Trafiony – zatopiony! Rosyjski okręt podwodny wyleciał w powietrze

"Mecenas dla Maluszka". Ordo Iuris pomoże dzieciom znaleźć szczęśliwy dom

Najnowsze

Negocjacje pokojowe. Biały Dom daje Ukrainie "mocne gwarancje"

Karol Nawrocki

"Nowa rzeczywistość, a metody wciąż te same". Prezydent reaguje na szokujący atak na Cenckiewicza

Gość Dzisiaj

Goście Danuty Holeckiej w Republice ostro o Czarzastym i atakach na prezydenta

Zapadł wyrok w głośnej sprawie dziennikarzy TVN Turbo. Dziennikarze zabrali głos

Rdesiński mocno: Czuchnowski to nie dziennikarz - to cyngiel polityczny!

Kowalski: Tusk i jego ekipa to nowotwór, który rozbija polskie państwo

W Berlinie ogłoszono europejskie gwarancje bezpieczeństwa dla Ukrainy

Szczyt w Berlinie. Europejscy przywódcy przedstawili wspólne oświadczenie w sprawie Ukrainy

Bundestag bez internetu podczas wizyty Zełenskiego