Przejdź do treści
20:53 Szwecja: Rosyjski statek powiązany z transportami wojskowymi uległ awarii nieopodal cieśniny Sund
20:42 Francja: Zatrzymano podejrzanego o niedawny cyberatak na resort spraw wewnętrznych
19:25 „WSJ”: Kreml zażądał, aby na pierwsze spotkanie z Putinem, Witkoff przybył sam i bez tłumacza
18:32 Niemcy: 8,5 roku więzienia za filmowanie gwałtów na nieprzytomnej żonie
17:50 Włochy: Ponad 380 aresztowanych podczas wielkiej operacji antynarkotykowej
17:48 Sport: Kacper Tomasiak zajął 13. miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. Zwyciężył Słoweniec Domen Prevc
16:47 Francja: Policja zabiła nożownika w stolicy Korsyki - Ajaccio
Republika Republika zaprasza naszych widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm po raz kolejny zorganizują "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Dorota Kania ujawnia, kto "szczuje w mediach" na prezydenta Dudę

Źródło: Telewizja Republika

Niektóre media, próbują zrobić aferę z objęcia przez prezydenta honorowym patronatem uroczystości 75. rocznicy powołania Brygady Świętokrzyskiej. Red. Dorota Kania ujawnia, kto za tym stoi.

 

Prezydent Andrzej Duda ma objąć swym patronatem obchody 75. rocznicy powołania Brygady Świętokrzyskiej. Uroczystości zaplanowano na 11 sierpnia w Warszawie. Organizuje je Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Zarząd Główny Związku NSZ.

– Organizacja polska Narodowych Sił Zbrojnych, uważała, że Armia Krajowa jest zbyt mocno związana polityką zagraniczną rządu polskiego na uchodźstwie, który nie może sobie pozwolić na uznanie Związku Sowieckiego jako drugiego równorzędnego okupanta i potencjalnego wroga polskiej niepodległości, podobnie jak III Rzesza. Z racji różnicy programowej NSZ OP, w tym między innymi Brygada Świętokrzyska, nie chcieli wejść i scalić się z Armią Krajową – mówił o Brygadzie Świętokrzyskiej senator PiS Stanisław Żaryn w TVN24.

W niektórych mediach, decyzja prezydenta o objęciu uroczystości patronatem, nie uzyskała uznania.

Dorota Kania ujawniła w mediach społecznościowych o czyje media chodzi oraz kto stoi za akcją "szczucia" na prezydenta.

- Szczucie w mediach Michnika za patronat p. Prezydenta nad rocznicą Brygady Świętokrzyskiej. List podpisały „dzieci AK-owców”. Podpisy zbierał inicjator akcji Piotr Rachtan. Działacz KOD, krytyk prawicy, przyjaciel Czerskiej. Czyli stare metody „listów w obronie/ przeciwko” - napisała Dorota Kania.

 

Szczucie w mediach Michnika za patronat p. Prezydenta nad rocznicą Brygady Świętokrzyskiej. List podpisały „dzieci AK-owców”. Podpisy zbierał inicjator akcji Piotr Rachtan. Działacz KOD, krytyk prawicy, przyjaciel Czerskiej. Czyli stare metody „listów w obronie/ przeciwko”

— Dorota Kania (@DorotaKania2) 4 sierpnia 2019

Czytaj także:

Szef PO w Brzegu usłyszał zarzut psychicznego znęcania się nad rodziną. Miało to trwać 2 lata!

Dziennikarz "Wyborczej" zabrał głos ws. Westerplatte. No i się zaczęło...

Telewizja Republika, Twitter, TVN24

Wiadomości

Będą bezpieczne wybory na Ukrainie? Zełenski zabrał głos

Młodzi Niemcy niebawem dostaną pisma z Bundeswehry. W jakiej sprawie?

W stolicy Korsyki francuska policja zabiła nożownika!

Romanowski ostro o Żurku: nie można spodziewać się po nim przestrzegania prawa!

Takie będą najbliższe dni. Sprawdź prognozę pogody!

Martwa staruszka na pokładzie samolotu do Londynu. „Słyszysz mnie?"

We Włoszech aresztowano ponad 380 osób podczas wielkiej operacji antynarkotykowej!

HIT DNIA

Polacy wskazali: Karol Nawrocki na czele kolejnego SONDAŻU!

Chylińska szczerze o wychowywaniu dzieci w spektrum autyzmu. „Nie przepraszają za to, kim są”

Anna Lewandowska odpowiada na krytykę: „Wyglądam na niesympatyczną, bo mam duży nos”

Matecki ostro w Republice: to jest po prostu system autorytarny

Smutny dzień dla polskiego sportu. Nie żyje medalista olimpijski

Ziobro: Ministerstwo Niesprawiedliwości Żurka pobiło Orwella

Cieszyński wyjaśnia jak działa "Hamulec Leszczyny" w ochronie zdrowia

Szokująco niski wyrok po śmierci Polaka. Holenderski sąd zdecydował

Najnowsze

Będą bezpieczne wybory na Ukrainie? Zełenski zabrał głos

Takie będą najbliższe dni. Sprawdź prognozę pogody!

Martwa staruszka na pokładzie samolotu do Londynu. „Słyszysz mnie?"

We Włoszech aresztowano ponad 380 osób podczas wielkiej operacji antynarkotykowej!

HIT DNIA

Polacy wskazali: Karol Nawrocki na czele kolejnego SONDAŻU!

Młodzi Niemcy niebawem dostaną pisma z Bundeswehry. W jakiej sprawie?

W stolicy Korsyki francuska policja zabiła nożownika!

Romanowski ostro o Żurku: nie można spodziewać się po nim przestrzegania prawa!