Przejdź do treści
22:28 Wielka Brytania: Znalezione w październiku w rejonie Great Central Way w Leicester ludzkie szczątki należały do Małgorzaty Wnuczek - potwierdzili we wtorek brytyjscy śledczy. Kobieta przepadła bez śladu 19 lat temu
21:52 Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPCz) uznał Rosję za winną naruszeń wobec organizacji i osób związanych z Aleksiejem Nawalnym, zmarłym w łagrze przywódcą opozycji antykremlowskiej
21:25 Z taśmy produkcyjnej fabryki Volkswagena w Dreźnie we wtorek zjechał ostatni samochód. Koncern tym samym zamknął ten zakład, co jest pierwszym takim przypadkiem dla tej firmy w Niemczech w ciągu 88 lat jej działalności
20:46 Prezydent Karol Nawrocki powołał we wtorek 35-osobową Radę Rolnictwa i Obszarów Wiejskich. W imieniu głowy państwa akty powołania wręczył Szef Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Zbigniew Bogucki
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Dobre wieści od rządu: Sytuacja epidemiczna stabilizuje się

Źródło: Twitter/KPRM, fot. Adam Guz

– Ostatni tydzień pozwala stwierdzić, że mamy pewną stabilizację, jeśli chodzi o dynamikę zachorowań - podkreślał na konferencji prasowej we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk.

Poinformował również o oddaniu we wtorek kolejnych 200 łóżek w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym.

– Ostatni tydzień pozwala stwierdzić, że mamy pewną stabilizację, jeśli chodzi o dynamikę zachorowań. Oczywiście to jest za krótki czas, żeby stanowczo mówić o tym, że ostatni tydzień pozwala stwierdzić, ze mamy pewna stabilizacje jeśli chodzi o dynamikę zachorowań sytuacja się poprawia, że wszystko będzie dobrze, ale ta stabilizacja pozwala nam być dzisiaj ostrożnymi optymistami patrząc w przyszłość- mówił Dworczyk.

– To oczywiście jest z jednej strony wynik decyzji, które podejmował rząd w ostatnich tygodniach, te obostrzenia, te decyzje, które były trudne dla wielu osób, czy może niemal dla wszystkich Polaków uciążliwe, ale okazuje się, że one działają. Żadne decyzje rządu nie zadziałałaby gdyby nie odpowiedzialna postawa społeczeństwa, gdyby nie samodyscyplina Polaków, którą potrafiliśmy wykazywać się w ostatnich dniach - dodał szef KPRM.

Dziękował także Polakom w imieniu rządu za przestrzeganie przepisów, dzięki czemu - jak dodawał Dworczyk - możemy mieć nadzieję w przyszłości na spadek liczby zachorowań. Szef KPRM poinformował również, że we wtorek w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym zostanie przekazanych kolejne 200 łóżek, co łącznie da liczbę 500 łóżek, w tym 60 respiratorowych. Zapewnił, że w kolejnych dniach będą oddawane do użytku kolejne szpitale tymczasowe w różnych częściach Polski.

#Kraj | #Zdrowie #konferencja @michaldworczyk #KPRM #włączprawdę z #TVRepublika https://t.co/S6bHxpK2kO

— Telewizja Republika ???????? (@RepublikaTV) November 17, 2020

#Kraj | #Zdrowie #konferencja @michaldworczyk #KPRM #włączprawdę z #TVRepublika https://t.co/S6bHxpK2kO

— Telewizja Republika ???????? (@RepublikaTV) November 17, 2020

Minister zdrowia Adam Niedzielski ocenił we wtorek, że sytuacja epidemiczna "co najmniej się stabilizuje".

– Teraz w zasadzie jesteśmy w takiej fazie, gdzie stabilizacja następuje i chyba powoli możemy troszeczkę się uśmiechnąć i stwierdzić, że to co jest najgorsze, mamy w pewnym sensie za nami - powiedział.

Podczas konferencji prasowej we wtorek minister Niedzielski ocenił, że sytuacja epidemiczna w kraju "co najmniej się stabilizuje". – Ona się stabilizuje w bardzo różnych wymiarach, ale tym najważniejszym (...) jest dzienna liczba zachorowań i też kwestia zajętości infrastruktury szpitalnej - wskazał.

Zwrócił uwagę, że we wtorek po raz pierwszy od dwóch tygodni liczba dziennych zachorowań spadła poniżej 20 tys. Dodał, że w ostatnich tygodniach można było zaobserwować systematyczny spadek dynamiki rozwoju pandemii. Minister ocenił, że "przebieg pandemii w ostatnich 2-3 tygodniach jednak nie rozwijał się wykładniczo, tak jak działo się to wcześniej".

– W związku z tym na pewno mieliśmy taki okres stopniowej stabilizacji liczby zachorowań. Można powiedzieć, że teraz w zasadzie jesteśmy w takiej fazie, gdzie ta stabilizacja następuje i chyba powoli możemy troszeczkę się uśmiechnąć i stwierdzić, że to co jest najgorsze mamy w pewnym sensie za nami - powiedział.

Facebook/Kancelaria Premiera

Wiadomości

Kristi Noem

Trump rozszerza zakaz wjazdu do USA. Oto lista...

Były prezydent Ukrainy prawomocnie skazany na 15 lat więzienia

Chiński lotniskowiec przepłynął Cieśninę Tajwańską

Hiszpania: przemoc seksualna może wpłynąć na wcześniejsze wybory

Szokujący sondaż: co Niemcy myślą o imigracji...

Wenezuela odcięta. Reżim Maduro uznany za organizację terrorystyczną

Trybunał Konstytucyjny do „wyzerowania”? Prawnik ostrzega

Co wielką, a co małą literą? 1 stycznia duże zmiany w ortografii języka polskiego

Zgorzelski o ataku na Cenckiewicza: podłość i świństwo

Pióro za 1600 zł w biurze poselskim w Sejmie!?

„Rozdział zamknięty z hukiem”. Ojciec Przemysława Czarneckiego zabrał głos po burzliwym związku z Marianną Schreiber

„Unieważnienie” paszportu Ziobry. Mecenas: nie dochowano standardów państwa prawa

SKANDAL! Teczki i dane wrażliwe użyte przeciw Nawrockiemu w kampanii! ,,Kompletne zbydlęcenie''

Mistrzowska feta w Liverpoolu zakończona tragedią. Jest wyrok sądu

Prezydent przegrał z pieskami na łańcuchu. Tak TVP Info w likwidacji potraktowała ofiary "Wujka"

Najnowsze

Kristi Noem

Trump rozszerza zakaz wjazdu do USA. Oto lista...

Niemcy są wściekli

Szokujący sondaż: co Niemcy myślą o imigracji...

Marynarka Stanów Zjednoczonych

Wenezuela odcięta. Reżim Maduro uznany za organizację terrorystyczną

Trybunał Konstytucyjny do „wyzerowania”? Prawnik ostrzega

Co wielką, a co małą literą? 1 stycznia duże zmiany w ortografii języka polskiego

Majdan w Kijowie 2014

Były prezydent Ukrainy prawomocnie skazany na 15 lat więzienia

chiński lotniskowiec Fujian

Chiński lotniskowiec przepłynął Cieśninę Tajwańską

nie znaczy nie

Hiszpania: przemoc seksualna może wpłynąć na wcześniejsze wybory