Dyskusje o szybkim e-KRS-ie, kryptowalutach, mrocznych stronach internetu, prawie karnym, prawie rodzinnym izmianach w prawie, które zagwarantują silne, sprawne, bezpieczne państwo. Te i inne tematy proszone będą podczas zbliżającego się Forum Prawo dla Rozwoju. Debata odbędzie się 5-6 października w Centrum ICE w Krakowie. Wciąż można zapisać się do udziału w wydarzeniu.
Pierwsze Forum zakończyło się przygotowaniem iopublikowaniem „Białej Księgi”. Pozycja zawierała 250 propozycji przepisów, przekazanej na ręce prezydenta Andrzeja Dudy. Efektem drugiej edycji była „Strategia dla Polski” przekazana premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. W tym roku powstanie analiza „Trójmorze 2030”, podsumowująca wyzwania gospodarcze i systemowe towarzyszące zacieśnianiu współpracy w tym rejonie.
Forum 2018 poprzedzone zostało kilkumiesięcznymi badaniami. Eksperci przeanalizowali zapisy polskiego prawa w obszarach istotnych dla rozwoju kraju i skupili się na najbardziej wyczekiwanych społecznie zmianach i newralgicznych zagadnieniach. Przyjrzeli się też dobrym praktykom, które sprawdzają się u naszych sąsiadów. Wskazane przez nich kwestie staną się przedmiotem debaty podzielonej na trzy obszary tematyczne: bezpieczeństwo, gospodarka oraz wartości. Uczestnicy krakowskiego Forum będą dyskutować m.in. zmiany w kodeksie karnym, zaostrzenie kar za ciężkie przestępstwa, pomysły na walkę z nieuczciwymi przedsiębiorcami. Nie pominą równieżtematyki związanej z prawem rodzinnym, szczególnie w kontekście dzieci przebywających poza granicami kraju, jednak znacząca część Forum poświęcona zostanie rozwojowi gospodarki krajowej.
Gośćmi zbliżającego się Forum będą m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz ministrowie sprawiedliwości Trójmorza, w tym polski minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Swoją obecność potwierdzili przedstawiciele wielu krajów Grupy Wyszehradzkiej i Europy Centralnej oraz polscy eksperci dziedzin prawa, gospodarki, ekonomii i biznesu, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych.
W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto chce mieć realny wkład w opracowanie postulatów dotyczących zmian polskiego prawa. Żeby to zrobić należy zarejestrować się na stronie: law4growth.com.
Polecamy Nasze programy
Wiadomości
Najnowsze
85 lat temu niemieccy najeźdźcy wysiedlili mieszkańców Kościerzyny. Na Kaszubach pamięta się o tym do dziś