Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
Ważne Alarm o wolność słowa w Polsce. Rusza akcja informowania świata o zarzutach represji wobec niezależnych i konserwatywnych dziennikarzy. Szczegóły na portalu tvrepublika.pl
12:10 Polska: Od soboty do poniedziałku ceny maksymalne paliw będą wyższe niż w piątek
11:56 Niemcy: sprawca zamachu na jarmark w Magdeburgu skazany na dożywocie
11:28 Włochy: Alarm z powodu upałów w 18 miastach, coraz więcej zgłoszeń na pogotowie
11:26 Śląskie: Oszuści rozsyłają fałszywe SMS-y o mandatach za przekroczenie prędkości na autostradzie A4
10:05 Francja: Dwie trzecie kraju nadal w strefie wysokich temperatur
09:45 Wenezuela: Ponad 50 tys. nazwisk na liście zaginionych po trzęsieniu ziemi
07:40 Wielkopolskie: Po wypadku kolejowym w Białośliwiu udrożnienie ruchu na jednym torze możliwe w piątek wieczorem
07:18 Warszawa: Od soboty wprowadzony zostanie wakacyjny rozkład komunikacji miejskiej
07:12 Warszawa: Z powodu upału w weekend zamknięte będą oddziały Muzeum Narodowego
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Białymstoku zaprasza 26 czerwca na wydarzenie dla uczniów. Osoby, które okażą świadectwo z biało-czerwonym paskiem, otrzymają od organizatorów darmowe lody. Aleja Bluesa, Białystok
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bartoszycach zaprasza na spotkanie z mec. Andrzejem Śliwką, Posłem na Sejm RP. Spotkanie odbędzie się 26 czerwca o godz. 19:00 w „Przystanku” przy Placu Dworcowym 1 w Bartoszycach
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Nowy Targ zaprasza na spotkanie z Jakubem Maciejewskim, dziennikarzem TV Republika 28 czerwca, godz. 16:00 Restauracja "Kaprys" ul. Sokoła 3, Nowy Targ
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Czarnem zaprasza na otwarte spotkanie z posłem Michałem Kowalskim, 29 czerwca 2026 r., godz. 17.00, ul. Kolejowa 7, Sala Dworca PKP, Czersk
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Wołomin i Stowarzyszenie „Nowy Wołomin” zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem z Wolnych Republikanów i Adamem Borowskim, działaczem opozycji. 1 lipca, g. 18:00, Sala Bankietowa Cechu Rzemiosł, Moniuszki 11/1, Wołomin
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" Gorzów Wielkopolski zaprasza na spotkanie z Konstytucjonalistą dr. Oskarem Kidą 30 czerwca, godz. 19:00 Wieczernik, ul. Biskupa Wilhelma Pluty 7, Gorzów Wielkopolski
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Elblągu zaprasza na spotkanie z konstytucjonalistą dr. Oskarem Kidą oraz mec. Andrzejem Śliwką, Posłem na Sejm RP. Spotkanie odbędzie się 29 czerwca o godz. 18:00 w Domu Rektora przy Bulwarze Zygmunta Augusta 12 w Elblągu
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kielce-Centrum zaprasza na spotkanie z posłem Krzysztofem Lipcem, 1 lipca, godz. 17:00, Dom Kultury „Sabat”, ul. Jeziorańskiego 73, Kielce

Debata Instytutu Wolność pt. „Czy grozi nam wojna”. Kowal: Putin gra na naszym strachu

Źródło: fot. Antoni Trzmiel

– Putin gra na naszym strachu, gra także atakiem jądrowym. Politycy przez 25 lat ukołysali społeczeństwo wizją wiecznego pokoju – mówił podczas debaty pt. „Czy grozi nam wojna?”, zorganizowanej przez Instytut Wolności.

W debacie, oprócz Pawła Kowala, udział wzięli: minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Szczerski oraz Andrew Michta z Centre for International Strategic Studies. Spotkanie moderował Igor Janke.

Na debacie obecny był redaktor naczelny portalu telewizjarepublika.pl Antoni Trzmiel, który szczegółowo relacjonował jej przebieg na portalu Twitter. 

 

@IgorJanke rozpoczyna panel z @TomaszSiemoniak @KSzczerski @andrewmichta @pawelkowalpl w #Warsaw1944 pic.twitter.com/HGrxOzY3U2

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@andrewmichta @nato is thin red line dla Rosji. To jest problem dla Kijowa, bo skoro jest za limes, to nie wiadomo jk im pomoc

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@andrewmichta: RUS pokazali olbrzymie mozliwosci mobilizacyjne, blyskawicznie uruchamiajac 70 tys. wojska. @NATO potrzebuje 48h na decyzje

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@KSzczerski: op. publicz. ma racje nie wierząc iż @NATO jest silne, zwarte, gotowe; wartość sprzęt najlepsz. bez woli polit. jego użycia = 0

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@KSzczerski musi włączyć automatyzm działań @NATO w przypadku wojny hybrydowej; #putin nie jest geniuszem ale wykorzyst. Słabość woli @NATO

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@pawelkowalpl #putin gra na strachu w tym atakie jadrowym; politycy przez 25 lat ukołysaly spoleczenstwo wizją pokoju wiecznego

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@pawelkowalpl piętnuje nasz obecny "pluszowy militaryzm" a la 38/39 @R_A_Ziemkiewicz

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@andrewmichta nie można mówić iż @NATO nas obroni; PL jest cześcią @NATO więc to MY musimy się obronić (tylko jak)

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@andrewmichta najwyzszy czas by @NATO zmienily sposob obecnosci w Europie; kwestia jest jak szybko sie przebazowac — stworzyc drut kolczasty

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@andrewmichta wyobrażam sobie scenariusz #putin a la Donbas na Łotwie. Jeśli @NATO dyskutowało by maist działać wg. art. 5 to mielisby kłopo

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@TomaszSiemoniak nie ma co się skupiać na Szpicach, powtarzam MON wage planow ewentualnosciowych - one sa kluczowe.

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@TomaszSiemoniak: kraje #NATO nie widzą Ukrainy tak jak my czy kraje bałtyckie; tymczasem sasaid mnie w windzie pyt. Czy juz uciekac z PL

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@TomaszSiemoniak: wystarczy powiedzieć o ataku jądrowym na Warszawę to zaraz dostanie się 10. zaproszen do tv, paski i tyt portali

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@TomaszSiemoniak: nie można wykluczyć ataku jądrowego na Warszawę - to zd. prawdz. nie mozna nigdy niczego wykl. apeluje o szarosci w debaci

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@KSzczerski: #juncker zrobił dokładnie to czego nie powien zrobic gdy @donaldtusk jechał do @BarackObama. To rozbijactwo @NATO

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@pawelkowalpl my myślimy, że @NATO to nowa żelazna kurtyna przez ktora ogien nie przyjdzie to sie myli; #putin widzi to inaczej i to udowad.

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@andrewmichta: gdy jestem w Paryżu to coraz częściej słyszę, że gdybyśmy nie rozszerzyli @NATO to tego całego problemu by nie było

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@TomaszSiemoniak: nie uważam tego głosu za szczególnie istotny (o prozycji Junkera armii EU) to jest zupełnie w poprzek wszystkiego co dotad

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@TomaszSiemoniak: jeszcze nie zbudwoaliśmy altanki a tu nagle (juncker) mowi zbudujmy palac

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@TomaszSiemoniak: jeszcze nie zbudwoaliśmy altanki a tu nagle (juncker) mowi zbudujmy palac

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@TomaszSiemoniak rozmaw. w styczniu z @PMBreedlove on chce by mogl dzialac jak najszerzej nim 28 amb. podejmie decyzję. To preautoryzowanie

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@TomaszSiemoniak RUS rzeczywiscie duzo inwestowali w szybka gotowosc w te alarmy/cwiczenia, ale to nie ideal; te 48h @NATO to standard

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@KSzczerski pyta o co nam, Zachodowi, chodzi? Czy tylko o zamrożenie konfliktu, swoistą krioterapię?

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@pawelkowalpl o rozmowach z dyplomatami: gorzej niż w 39 r. nie będzie. Nikt tu, żadna abst. Armia nie przyleci w 10h

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@andrewmichta naruszenie przestrzeni lotniczej @NATO przez RUS to nie demonstracja siły, lecz testowanie nas ule czasu trzeba

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@andrewmichta: 8 lat temu 50% sily @NATO to europejscy członkowie. Teraz 20%. I spada.

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@pawelkowalpl: konflikt będzie trwał długo i nie da się go zamrozić. Trzeba sie przygotowac na wydatki. I trzeba to autoryzowac spolecznie

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@KSzczerski musi wydawać więcej na obronność nie tylko na armię; firmy ochroniarskie nie ochronią nam mostow.

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@TomaszSiemoniak nie przesadzajmy z tą siłą Rosji trafila na słabego przeciwnika na Krymie. Kraj w stanie rozkladu #sbu

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@TomaszSiemoniak nie bedziemy nigdy wysawac ryle na obronnosc jak RUS. i miec tak licznej armii. Ale podniesiemy cene ew. ataku na PL

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@TomaszSiemoniak jak ktoś proponuje by 70 proc. wydatkow bylo w PL zbrojeniówce, to jest przeciwko obronnosci PL bo teraz potrzebujemy best

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@andrewmichta @NATO ma problemy z airlift. Zdolnoscia przemiesczania sie; med-evac a to jest kluczowe dla morale żołnierzy

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@andrewmichta bylo bledem @NATO i U. S. Deklarowac iz nie bedzie rozwiazania wojskowego, bo to nie rozdzielne. I to jest zly message

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@TomaszSiemoniak współpracuje z @RSzeremietiew Jezeli sa tu jakies bariery to to tylko finansowe

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@TomaszSiemoniak trudno mowic o cyberobronie jesli nie ma sie wlasnych szyfrow; to temat trudny w @NATO bo tam kazdy trzyma to przy orderach

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@TomaszSiemoniak poniewaz amerykanie wydali juz setki mln $ na ins. Radzikowie, to nie wyobrazam sobie by sie Amerykanie wycofali

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@TomaszSiemoniak poniewaz amerykanie wydali juz setki mln $ na ins. Radzikowie, to nie wyobrazam sobie by sie Amerykanie wycofali

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) marzec 10, 2015

@andrewmichta ja bym dodał radar wczesnego ostrzegania w zach. PL. Ja bym prof. I modernizacji WP i zapasow staregicz. Potem odbudowanie AK

— TRZMIEL (@antoni_trzmiel) ma
telewizjarepublika.pl