Dąbrowa odwołany z funkcji dyrektora Radiowej "Jedynki"
Kamil Dąbrowa przestał być dyrektorem Radiowej "Jedynki". Taką decyzję podjął nowy zarząd Polskiego Radia, który został powołany w piątek przez ministra skarbu Dawida Jackiewicza.
Minister skarbu mianował dzisiaj Barbarę Stanisławczyk prezesem Polskiego Radia. Nowymi członkami zarządu zostali także Jerzy Kłosiński i Marcin Palade.
Informację o odwołaniu Dąbrowy podał na Twitterze dziennikarz rozgłośni Przemysław Szubartowicz.
Kamil Dąbrowa odwołany z funkcji dyrektora @RadiowaJedynka
— Przem.Szubartowicz (@PSzubartowicz) styczeń 8, 2016
Przypomnijmy, że od 1 stycznia dziennikarze Radiowej "Jedynki" symbolicznie protestowali przeciwko nowej ustawie medialnej. Rozgłośna emitowała przed serwisem informacyjnym "Mazurka Dąbrowskiego" i "Odę do Radości". Dyrektor Radiowej "Jedynki" powiedział w rozmowie z "Rz", że protest będzie trwał tak długo, jak to możliwe. CZYTAJ WIĘCEJ
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Jacek Kurski nowym prezesem Telewizji Polskiej
Kurski: Dobro widza będzie dla nas najważniejsze
Zmiany w mediach publicznych. Nieoficjalnie: Jan Pawlicki szefem TVP1, Maciej Chmiel szefem TVP2
Najnowsze
Pracował 20 godzin na dobę? Nowe fakty w sprawie 28-letniego lekarza z KO!
Afera w Szpitalu Południowym. Polacy chcą dymisji minister zdrowia
MŚ 2026 - hat-trick Dembele, sensacyjny awans Republiki Zielonego Przylądka (synteza)