DRAMAT! Pożar domu na Podkarpaciu. Nie żyją dwie osoby

Dwie osoby zginęły w pożarze domu jednorodzinnego w Gorzycach na Podkarpaciu. Pożar gasiło ponad 30 strażaków – poinformował w piątek rzecznik prasowy podkarpackich strażaków Marcin Betleja.
Informacje o pożarze dotarły do strażaków o godz. 1.30 w nocy. Jak podkreślił Betleja, w momencie, kiedy na miejsce dojechali strażacy, ogniem objęty był cały drewniany dom.
– Po przygaszeniu ognia strażacy weszli do budynku, w którym znaleźli kobietę i mężczyznę. Niestety nie udało im się już pomóc – dodał.
Przyczyny pojawienia się ognia nie są na razie znane. Rzecznik zaznaczył, że w tym roku na Podkarpaciu w pożarach domów i mieszkań zginęło 13 osób, a 94 zostały ranne.
– Najczęstszymi przyczynami tego typu pożarów jest nieostrożność w posługiwaniu się ogniem przez dorosłych np. przy rozpalaniu pieców grzewczych. Innymi przyczynami są również nieszczelne, popękane kominy, a także pożary sadzy w kominach i niesprawne urządzenia służące do ogrzewania mieszkań – wymienił.
Polecamy Klarenbach. Tu się Mówi
Wiadomości
Wiśniewska o umowie Mercosur. Bezpieczeństwo żywnościowe przehandlowano za zyski niemieckiej gospodarki
Mundial w Arabii Saudyjskiej może zostać przesunięty. FIFA rozważa rozegranie MŚ dopiero w 2035 roku
Europejskie kraje nadal masowo kupują ropę i gaz z Rosji. Machina wojenna Putina może liczyć na kolejne miliardy euro
Morawiecki ma pomysł na zasypanie dziury budżetowej Tuska i Domańskiego. Należy wprowadzić podatek od nadzwyczajnych zysków banków
Najnowsze

Mundial w Arabii Saudyjskiej może zostać przesunięty. FIFA rozważa rozegranie MŚ dopiero w 2035 roku

Potężna dziura w budżecie NFZ. W kolejnym roku sytuacja tylko się pogorszy

Europejskie kraje nadal masowo kupują ropę i gaz z Rosji. Machina wojenna Putina może liczyć na kolejne miliardy euro
