Przejdź do treści
22:23 Świat: kandydat na ambasadora USA przy ONZ stwierdził, że organizacja wymaga poważnych reform
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Czystki w ZUS. Niemal wszyscy dyrektorzy odwołani

Źródło: Telewizja Republika

41 dyrektorów oddziałów ZUS otrzymało dziś odwołania ze stanowisk z dniem 30 listopada. Rozpisano już konkursy na następców. - Staramy się dobrze przygotować naszą instytucję na realizację nadchodzących wyzwań – mówi dr Marcin Wojewódka z zarządu ZUS.

Dziś 41 dyrektorów oddziałów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odebrało odwołania z pełnionych stanowisk. Obecni dyrektorzy oraz dwóch pełniących obowiązki dyrektora na swoim stanowisku pozostaną do 30 listopada 2016. Od 1 grudnia mają na ich miejscu pojawić się następcy wybrani w rozpisanym już konkursie.

- Staramy się dobrze przygotować naszą instytucję na realizację nadchodzących wyzwań. Ich realizacja zaś wymaga fachowej kadry szczeblu kierowniczym, dlatego musimy zweryfikować ich kompetencje. Pragnę przy tym podkreślić, że konkurs jest w pełni otwarty i transparentny. Może w nim oczywiście wystartować również każdy z dotychczasowych dyrektorów i w ten sposób zweryfikować swoje kompetencje – powiedział dr Marcin Wojewódka, członek zarządu ZUS ds. pracowniczych.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 21 października. Wszyscy kandydaci wezmą udział w teście wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i finansach państwa. Sprawdzone będą też ich umiejętności menedżerskie.

- Nasi klienci oczekują od zakładu pełnego profesjonalizmu w wykonywanych zadaniach. Ten profesjonalizm wymaga odpowiedniej kadry kierowniczej – dodał Wojewódka.

niezalezna.pl

Wiadomości

Putin upokorzył Trumpa. Jaką cenę za to zapłaci?

Kaja Kallas alarmuje: Rosja używa broni chemicznej

Była prezydent skazana. 537 mln dolarów do zwrotu. Ma 10 dni

Brytyjska uczennica ukarana za sukienkę "w Union Jacka". Odesłali ją do domu

Systemy Patriot są już w drodze. Ukraina dostanie też broń ofensywną

Alarm bezpieczeństwa w Hiszpanii: terroryści wykorzystują nielegalną imigrację

Melania Trump: głos potężniejszy, niż armii doradców

Wzywa do zabicia prezydenta Syrii: nie dajcie się zwieść garniturowi

Rosja zabija na Ukrainie. Reżim się nie cofa

Arcydzieło, które uwięziło nasze mózgi. Naukowcy znaleźli odpowiedź

Grecja: Portugalski statek szukający imigrantów rozbił się na skałach

Rząd zaczyna majstrować przy procedurach karnych. Przestępcy powinni się ucieszyć

Rośnie protest przeciwko nielegalnej imigracji! Pikieta w Katowicach

Zapoczątkowana przez Lecha Kaczyńskiego defilada kontynuowana będzie w tym roku, MON zdradza plany

Ziobro o decyzji prezydenta ws. Bąkiewicza: „Sprawiedliwość musi zatriumfować w pełni!”

Najnowsze

Putin upokorzył Trumpa. Jaką cenę za to zapłaci?

Systemy Patriot są już w drodze. Ukraina dostanie też broń ofensywną

Alarm bezpieczeństwa w Hiszpanii: terroryści wykorzystują nielegalną imigrację

Melania Trump: głos potężniejszy, niż armii doradców

Wzywa do zabicia prezydenta Syrii: nie dajcie się zwieść garniturowi

Kaja Kallas alarmuje: Rosja używa broni chemicznej

Była prezydent skazana. 537 mln dolarów do zwrotu. Ma 10 dni

Brytyjska uczennica ukarana za sukienkę "w Union Jacka". Odesłali ją do domu