Przejdź do treści
14:03 Serbia: w ciągu ostatniej doby doszło do 117 nielegalnych zgromadzeń i 87 blokad ruchu drogowego, a w nocy zatrzymano ponad 70 osób. Organizujący protesty studenci i ich uczestnicy poinformowali o przypadkach brutalnego zachowania policji
13:47 Sanepid: nie można korzystać z kąpieliska w Jeziorze Ostrzyckim w powiecie kartuskim, gdyż wykryto tam zakwit sinic
12:10 Litwa: Rosja odpowiada za zniszczenie pomnika przywódcy ruchu oporu przeciwko ZSRR
11:54 Komisja Europejska zaproponowała nowy cel klimatyczny - by w 2040 r. UE zmniejszyła emisję gazów cieplarnianych o 90 proc. względem 1990 r.
11:25 Śląskie: policjanci zamknęli działającą w Rybniku agencję towarzyską, prowadzoną pod szyldem klubu nocnego. Zatrzymane i aresztowane zostały trzy osoby, którym śledczy zarzucają m.in. czerpanie korzyści z prostytucji i pranie brudnych pieniędzy
11:01 Iran: prezydent Iranu Masud Pezeszkian ogłosił ustawę o zawieszeniu współpracy z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej (MAEA)
Wydarzenie 2.07 (środa). Od godz. 15.00 do 19.00 w Piotrkowie Trybunalskim przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji! 
Zaproszenie W czwartek (3.07) o godz. 9:30 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem wiceprezesa PiS Mateusza Morawieckiego oraz parlamentarzystów
Wydarzenia Piotrków Trybunalski: Redaktor Tomasz Sakiewicz z Klubem "GP" 3.07 (czwartek) od godz. 15.00 będzie zbierać podpisy poparcia dla referendum przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Piotrków Tryb. zaprasza 3 lipca o godz. 18.00 na spotkanie z redaktorem naczelnym Tomaszem Sakiewiczem. Sala restauracji Sara (dawna Altamira), ul. Dmowskiego 38c
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Głogowie informuje o zbieraniu podpisów ws. referendum w powiecie głogowskim - STOP nielegalnej imigracji! Punkty: plac przy Ratuszu, Plac 1000-lecia, tężnia Piastów, targowisko oś. Kopernika: 30.06–02.07, godz. 10:00–17:00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Czarnek: na początku lutego rozmowy o powrocie starszych dzieci do szkół

Źródło: pexels.com/Artem Podrez

Przemysław Czarnek, minister Edukacji i Nauki uważa, że “nauczanie zdalne wśród najmłodszej grupy wiekowej przynosi najmniej efektów, dlatego powrót do nauki stacjonarnej jest dla uczniów bardzo ważny."

Od 18 stycznia, dzieci z klas I-III, wrócą do szkoły. Starsze klasy pozostaną przy nauce zdalnej przynajmniej do 31 stycznia.

Rozporządzenie dotyczy wszystkich rodzajów szkół podstawowych. W szkołach specjalnych oraz jednostkach pomocy społecznej do szkół mogą wrócić uczniowie z klas IV-VIII pod warunkiem. Decyzja należy do dyrektora danej placówki.

- Cieszę się, że taka decyzja została podjęta za radą wirusologów i epidemiologów. Te opinie nas wspomogły, później były analizowane i to doprowadziło nas do takiej decyzji - powiedział Przemysław Czarnek.

- Jeśli sytuacja pandemiczna będzie stabilna lub będzie się uspokajała, to jestem przekonany, że na początku lutego będziemy mogli rozmawiać o powrocie klas ósmych i maturalnych do nauczania, nawet hybrydowego - dodał minister.

Przemysław Czarnek uważa, że jeśli wykażemy się odpowiedzialnością powrót do nauczania stacjonarnego, będzie możliwy w starszych klasach.

polskieradio24.pl

Wiadomości

Siewcy nienawiści? Przemysł pogardy chce zniszczyć Karola Nawrockiego

Bezpieczna jazda na hulajnodze elektrycznej

Justyna Żyła po burzliwym rozwodzie ponownie wyszła za mąż!

Atak Tuska na Ruch Obrony Granic

Terlikowski oszalał? Domaga się stosowania przemocy wobec członków Ruchu Obrony Granic: trzeba ich skuć i wywieźć

Bąkiewicz o zapowiadanych przez Tuska „posterunkach kontrolnych” na granicy z Niemcami

Absolutny rekord! Republika z 6 milionami wyświetleń w jeden dzień

Krystyna Pawłowicz odchodzi z Trybunału Konstytucyjnego

Jabłoński miażdży Pińskiego: „Sąd Najwyższy zignorował bota Grok 3”

Gramatyka: nielegalni imigranci nie powinni wjeżdżać do Polski

Schetyna podpadł "szurskiej sekcie" Giertycha. W neo-TVP mówi o zwycięstwie Nawrockiego [WIDEO]

Kolejne zwycięstwo Republiki! Polacy wybrali

Krysztopa: Niemcy wprowadzają strukturalny chaos w Polsce

Trzaskowski całą kampanię chwalił się, jakim jest "dobrym gospodarzem". A metro nie działa w pełni już drugi dzień!

Kuźmiuk: Hołownia mówił wprost, że nie weźmie udziału w zamachu stanu

Najnowsze

Siewcy nienawiści? Przemysł pogardy chce zniszczyć Karola Nawrockiego

Terlikowski oszalał? Domaga się stosowania przemocy wobec członków Ruchu Obrony Granic: trzeba ich skuć i wywieźć

Bąkiewicz o zapowiadanych przez Tuska „posterunkach kontrolnych” na granicy z Niemcami

Absolutny rekord! Republika z 6 milionami wyświetleń w jeden dzień

Krystyna Pawłowicz odchodzi z Trybunału Konstytucyjnego

Bezpieczna jazda na hulajnodze elektrycznej

Justyna Żyła po burzliwym rozwodzie ponownie wyszła za mąż!

Atak Tuska na Ruch Obrony Granic