Czarnek dosadnie: nie ma już maślarzy, nie ma już harcerzy
"Nie ma już maślarzy, nie ma już harcerzy. Jest jedna, wielka frakcja prezesa Jarosława Kaczyńskiego, wielkiego PiS-u, który idzie po zwycięstwo. Taka rzeczywistość jest od wczorajszego popołudnia i ten dzisiejszy poranek ją potwierdza..." - mówił w wywiadzie dla TV Republika prof. Przemysław Czarnek, kandydat PiS na premiera.
Zgodnie z zapowiedziami, kandydat Prawa i Sprawiedliwości od godzin porannych występuje w mediach. Jako pierwsza była TV Republika, o której szczególnej roli mówił prof. Przemysław Czarnek.
Sprawdź: Pierwsze wystąpienie Czarnka w nowej roli. Mówił o Republice!
"Wszyscy są potrzebni"
Nie był to jednak jedyny wątek, o którym mówił na antenie naszej stacji - być może - przyszły szef polskiego rządu. Polityk PiS odniósł się również do podziałów w partii, o której media rozpisują się od miesięcy.
Mamy jeden wspólny fundament - patriotyzmu, niepodległości, suwerenności, rozwoju gospodarczego, nowoczesności dla naszych przyszłych pokoleń. W detalach możemy się różnić
- wskazał.
Odnosząc się do swojego wczorajszego przemówienia, Czarnek przypomniał, że mówił: "nie ma już maślarzy, nie ma już harcerzy. Jest jedna, wielka frakcja prezesa Jarosława Kaczyńskiego, wielkiego PiS-u, który idzie po zwycięstwo".
Taka rzeczywistość jest od wczorajszego popołudnia i ten dzisiejszy poranek ją potwierdza. Potrzebni są wszyscy. Potrzebny jest Czarnek, Bocheński, Morawiecki ze swoją wielką wiedzą i doświadczeniem w zarządzaniu państwem.
Bo jak dodał - "potrzebne są wszystkie skrzydła PiS. Tylko wtedy, kiedy PiS ma wszystkie skrzydła, to wygrywa".
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X