Przejdź do treści
22:30 Polskie siatkarki pokonały Chinki 3:2 (17:25, 25:20, 19:25, 25:19, 15:12) w ćwierćfinale rozgrywanego w Łodzi turnieju finałowego Ligi Narodów i awansowały do najlepszej czwórki rozgrywek. W sobotę w półfinale zmierzą się z Włoszkami
21:55 W programie "Gość Dzisiaj", prof. Przemysław Czarnek skrytykował kandydaturę Waldemara Żurka na stanowisko ministra sprawiedliwości: "On gwarantuje wielką awanturę w wymiarze sprawiedliwości"
21:10 Warszawa: Nie żyje 72-latka, która spadła ze ścianki wspinaczkowej z wysokości około 10 metrów. Do wypadku doszło w środę przy ul. Palisadowej na Bielanach
20:16 W środę wieczorem, w Stambule rozpoczęła się trzecia runda negocjacji pokojowych z udziałem delegacji Ukrainy i Rosji. Dzisiejsze negocjacje zakończyły się bardzo szybko, bo już po godzinie
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką na spotkanie w dniu 28 lipca w Izbie Rzemiosła przy ulicy Prostej 38 w Olsztynie o godz. 17:00
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Słupsku zaprasza na Marsz przeciwko masowej imigracji. Ruszamy 27 lipca o godz. 16:00 na moście przy Młodzieżowym Domu Kultury na Bulwarach Słupskich
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Codziennie za wiarę ginie 11 chrześcijan! Przerażający raport Papieskiego Stowarzyszenia PKWP - przemoc wobec Kościoła rośnie

Źródło:

Przemoc wobec chrześcijan na świecie osiąga coraz wyższy poziom. Prześladowania najbardziej zaostrzyły się w Azji Południowej i Wschodniej - wynika z raportu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP), którego wnioski zaprezentowano w środę w Poznaniu.

- Chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią świata, tymczasem wielu ludzi nie ma pojęcia o skali problemu. Od wielu lat PKWP jest głosem tych, którzy są go pozbawieni. „Prześladowani i zapomniani? Raport o chrześcijanach prześladowanych za wiarę 2017-2019”, przedstawia wyniki bieżących badań PKWP oraz analizę aktów nienawiści i dyskryminacji z ostatniego czasu. Najnowsze wydanie, obejmujące okres od lipca 2017 r. do lipca 2019 r., koncentruje się na istotnych tendencjach w 12 krajach, w których cierpienie chrześcijan jest szczególnie dotkliwe - czytamy na PKWP.org.

 

Przed poznańskim Sanktuarium Świętego Józefa w środę wieczorem modlono się za prześladowanych chrześcijan. Wiele osób nie wie nic o skali problemu. Tę skalę obrazuje najnowszy raport PKWP "Prześladowani i zapomniani? Raport o chrześcijanach uciskanych za wiarę 2017-2019".

Jak wskazano w dokumencie, na całym świecie chrześcijanie są głównym celem brutalnych działań ekstremistów, którzy uderzają w ich wspólnoty, traktując je jako pośrednie uderzenie w cywilizację Zachodu. Prześladowanie najbardziej wzmogło się w Azji Południowej i Wschodniej. Jest to obecnie najgorętsze miejsce w regionie, jeśli chodzi o prześladowania.

 

https://t.co/6zACdt0kzT

— PKWP (@PomocKosciolowi) 16 października 2019

 

 

Według cytowanych w raporcie wyliczeń, w 2018 roku 73 kraje z 245 milionami chrześcijan "wykazywały ekstremalne, bardzo wysokie lub wysokie poziomy prześladowań". Wskazano, że codziennie 11 chrześcijan ginie za wiarę w 50 krajach, gdzie sytuacja jest najgorsza. Jak podkreślono, badania konsekwentnie pokazują, że przemoc wobec chrześcijan osiąga coraz wyższy poziom.

 

Czytaj także:

Jakie są najcięższe grzechy? ZOBACZ co objawiła dzieciom Matka Fatimska!

MOCNE SŁOWA! Papież: nie ma przemocy, która może być uzasadniona religijnie

pkwp.org, twitter

Wiadomości

amerykański niszczyciel USS Fitzgerald

Iran twierdzi, że spacyfikował amerykańskiego niszczyciela

Wydało się... Chiny napędzają rosyjską machinę wojenną

To typowa rekonstrukcja pozorów, bo czym różni się Bodnar od Żurka?

Polki pokonały Chinki i meldują się w półfinale Ligi Narodów

Burza o matchę Sandry Kubickiej. „Dzieci TikToka” mnie nie ruszają.

Rekonstrukcja Tuska: Żurek ministrem, Czarnek ostrzega przed chaosem

Decyzja komisji regulaminowej: Ziobro ma zostać zatrzymany i doprowadzony

Viktor Gyokeres w Arsenalu! Londyńczycy zapłacą fortunę za króla strzelców

Tusk? Dla młodych nieciekawy, słaby, mało charyzmatyczny

Nikt nie chce tego oglądać! Meghan Markle zaliczyła klapę na Netfliksie

Rekonstrukcja Tuska to spektakl bez planu i treści

Jutro o 15.30 prezydent Andrzej Duda powoła nowych ministrów

Blanka Lipińska pokazała pierścionek z solą! Romantyczny gest od ukochanego – czy to zaręczyny?

Polska odkrywa ropę, Niemcy mówią o „zacofaniu” i „Lebensraumie”

Europejskie puchary: Legia walczy w LE, Raków i Jagiellonia zaczynają w Lidze Konferencji

Najnowsze

amerykański niszczyciel USS Fitzgerald

Iran twierdzi, że spacyfikował amerykańskiego niszczyciela

Burza o matchę Sandry Kubickiej. „Dzieci TikToka” mnie nie ruszają.

Sędzia Żurek gwarantuje chaos w wymiarze sprawiedliwości - uważa Przemysław Czarnek.

Rekonstrukcja Tuska: Żurek ministrem, Czarnek ostrzega przed chaosem

Decyzja komisji regulaminowej: Ziobro ma zostać zatrzymany i doprowadzony

Viktor Gyokeres w Arsenalu! Londyńczycy zapłacą fortunę za króla strzelców

Rosja pozyskuje części do dronów z Chin

Wydało się... Chiny napędzają rosyjską machinę wojenną

Program W Punkt - Republika

To typowa rekonstrukcja pozorów, bo czym różni się Bodnar od Żurka?

Polki pokonały Chinki i meldują się w półfinale Ligi Narodów