Przejdź do treści

Co z posiedzeniem Senatu ws. wyborów prezydenckich? Jest już data

Źródło: Youtube

Wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon poinformowała o dacie najbliższego posiedzenia Izby- podaje Polska Agencja Prasowa.

Senat ma zebrać się w dniach 1-3 czerwca i zająć się ustawą dotyczącą tegorocznych wyborów prezydenckich.

12 maja Sejm uchwalił nową ustawę dotyczącą wyborów prezydenckich w 2020 r. Zakłada ona, że w wyborach tych głosowanie będzie odbywać się w lokalach wyborczych, ale będzie też możliwość głosowania korespondencyjnego. Ustawa zakłada możliwość ponownej rejestracji kandydatów, którzy mieli wziąć udział w wyborach prezydenckich 10 maja (bez konieczności ponownego zbierania podpisów poparcia), to jednocześnie umożliwia start nowym kandydatom.

W zeszły czwartek ustawą zajęły się połączone senackie komisje, które będą kontynuować pracę we wtorek.

Jak informowało wcześniej CIS, senatorowie mają zajmować się podczas najbliższego posiedzenia również m.in. kompleksowym projektem zmian w swoim regulamin, który umożliwi powołanie osoby wybranej przez Senat do komisji ds. zwalczania pedofilii.

– Chciałem powiedzieć i przeciąć wszelkie spekulacje, jakoby w gronie demokratycznej większości były jakieś spory czy dyskusje. Dyskusje były, natomiast osiągnęliśmy daleko idący konsensus i ponieważ ciągle pojawiają się nowe wątki dotyczące konkretnych zapisów tej ustawy, więc dlatego komisja, która zbiera się dzisiaj po południu, będzie prawdopodobnie prosić jeszcze o dodatkowe uzupełnienia, ale ponieważ chcemy, aby tempo prac senackich bardzo intensywne było zachowane, planuję zwołać posiedzenie na poniedziałek, wtorek i środę – poinformował dziś z kolei marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

 

300Polityka, PAP

Wiadomości

Polityczny bandytyzm w Polsce? Atak na demokratycznie wybrany rząd! | Salonik polityczny

Papież przechodzi następne badania...

Polityka Trumpa jest bardzo racjonalna | Salonik polityczny

Duda z Trumpem, Sikorski z Rubio. Jak przebiegły rozmowy?

Seria wypadków w Tatrach ze względu na trudne warunki

30-letni rekord pobity. Nie było lepszych od Fortunato

Nowy światowy ład | Salonik polityczny

Zaskarżono wyrok dot. śmiertelnego potrącenia dziecka

Post i detoks – Jak oczyścić organizm i poprawić zdrowie? | Żyj lepiej

Baez i Muller w finale w Rio de Janeiro

Duda rozmawiał z Trumpem. Co to oznacza? "Jesteśmy bezpieczni"

W górach doszło do kolejnej tragedii. Życia mężczyzny nie udało się uratować

Wiara wśród młodego pokolenia | Republika wstajemy!

SPRAWDŹ TO!

Spotkanie prezydentów USA i Polski. To nie ucieszyło Tuska. KOMENTARZE

Historia cenzury piórem J. Maciejewskiego | Republika wstajemy!

Najnowsze

Polityczny bandytyzm w Polsce? Atak na demokratycznie wybrany rząd! | Salonik polityczny

Seria wypadków w Tatrach ze względu na trudne warunki

30-letni rekord pobity. Nie było lepszych od Fortunato

Nowy światowy ład | Salonik polityczny

Zaskarżono wyrok dot. śmiertelnego potrącenia dziecka

Papież przechodzi następne badania...

Polityka Trumpa jest bardzo racjonalna | Salonik polityczny

Duda z Trumpem, Sikorski z Rubio. Jak przebiegły rozmowy?