Przejdź do treści
14:57 NCBR: w połowie maja ruszy nabór wniosków o dofinansowanie innowacji w rolnictwie
14:42 Łódź: Zarzut usiłowania zabójstwa dla mężczyzny, który strzelał w fabryce w Łodzi
14:33 Reuters: ukraińskie ataki zmuszą Rosję do ograniczenia wydobycia ropy
14:05 Iran: stracono mężczyznę, skazanego na śmierć w związku ze styczniowymi protestami
13:42 Czechy: Rząd wprowadza maksymalną marżę dla sprzedawców paliw i obniża akcyzę na olej napędowy
13:31 Sport: Polscy piłkarze zagrają 3 czerwca towarzyski mecz z Nigerią w Warszawie
13:27 Dolnośląskie: Po wypadku DK nr 35 jest zablokowana. Dwie osoby zginęły
13:16 IMGW: W piątek temperatura do 15 st. C. IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia przed przymrozkami w nocy
12:55 Pomorskie: Przed sądem stanie podejrzany o potrącenie nastolatków w Łebieńskiej Hucie
11:37 Haiti: Przybył pierwszy oddział sił międzynarodowych ONZ do walki ze zbrojnymi gangami
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Informujemy, że powstał 560. Klub „Gazety Polskiej” KRUSZWICA (woj. kujawsko-pomorskie)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt.pl w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00 pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul. Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Piotrków Tryb. zaprasza na spotkanie z prof. Janem Majchrowskim, które odbędzie się 8 kwietnia o godz. 17:30 w Mediatece 800-lecia przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3 w Piotrkowie Trybunalskim
Wydarzenie Poseł Patryk Wicher, europoseł Arkadiusz Mularczyk zapraszają na spotkanie z Markiem Jakubiakiem. 11 kwietnia, godz. 18:00, Wyższa Szkoła Biznesu, ul. Grunwaldzka 17, 33-300 Nowy Sącz
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Łódź zaprasza na spotkanie otwarte z Prezesem TV Republika Tomaszem Sakiewiczem oraz Pawłem Piekarczykiem 8 kwietnia, godz. 17:00 Polsko - Amerykański Ośrodek Kształcenia Zawodowego ul. Kamińskiego 17/19, Łódź
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na wykład historyka Pawła Skroki pt. „Katyń i Smoleńsk w sercach Polaków”, który odbędzie się 9 kwietnia o godz. 17:00 w Biurze Poselskim poseł Anny Dąbrowskiej-Banaszek przy ul. Lwowskiej 14A/3 w Chełmie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Busko-Zdrój zaprasza na spotkanie z posłami Markiem Jakubiakiem oraz Mariuszem Goskiem, 10 kwietnia, godz. 18:00 Pensjonat Sanato, ul. 1 maja 29, Busko-Zdrój
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Sydney - Australia zaprasza na 11. Rajd Katyń 1940 – Smoleńsk 2010 – Australia Pamiętamy!, który odbędzie się w dniach 10–13 kwietnia; program i trasa rajdu dostępne są na stronie www.KlubyGP.pl

Co gubimy w pociągach? Zapominalski zostawił w wagonie... saksofon

Źródło: polregio.pl

Kurtki, dokumenty, telefony komórkowe, a nawet dywan i saksofon – to tylko niektóre przedmioty postawione przez podróżnych w pociągach POLREGIO. W 2023 r. do Biur Rzeczy Znalezionych tego przewoźnika trafiło niemal 2700 przedmiotów, natomiast w tym roku już ponad 1700.

Biura Rzeczy Znalezionych POLREGIO funkcjonują w czternastu województwach. Łącznie w ubiegłym roku trafiły do nich 2672 przedmioty różnego typu, rodzaju i wielkości.

Nie brakowało nietypowych zgub, takich jak: dywan, saksofon, skrzypce, gitara, garnitur czy pierścionek zaręczynowy.

Zazwyczaj odnalezione przedmioty przynoszone są do biur poprzez pracowników obsługi pociągów, sprawdzających pojazdy po zakończonych kursach. Zdarza się, że zguby dostarczane są też przez innych pasażerów. Pracownicy biur poszukują właścicieli przedmiotów i starają się ich zidentyfikować. Dzwonią pod numery telefonów i wysyłają maile – jeśli dane kontaktowe właścicieli znajdują się przy zgubionych przedmiotach.

Gdzie szukać informacji?

Telefony i adresy wszystkich Biur Rzeczy Znalezionych POLREGIO dostępne są na stronie internetowej tego przewoźnika, jak też na wszystkich stacjach i przystankach, na których zatrzymują się pociągi POLREGIO. Można je również uzyskać, dzwoniąc na infolinię spółki: 22 474 00 44.

Jak odebrać zgubę?

Aby odzyskać zagubione przedmioty, należy zwrócić się do biura właściwego dla województwa, w jakim kursuje dany pociąg. Dowód zakupu przedmiotu lub inny dokument jego własności pozwoli na szybką identyfikację zguby oraz uprości procedurę jej odbioru. W przeciwnym przypadku konieczne będzie dokładne opisanie poszukiwanej rzeczy, m.in. poprzez podanie jej cech szczególnych. Przydatne będzie również podanie terminu i przybliżonej godziny zgubienia przedmiotu, a także trasy podróży. Im dokładniejszy opis, tym większe szanse na odzyskanie swojej własności. Warunkiem odbioru jest okazanie dokumentu tożsamości.

Wszystkie zguby oczekują na odbiór w Biurach Rzeczy Znalezionych POLREGIO przez trzy dni liczone od dnia ich znalezienia. Po tym terminie dokumenty są przekazywane Policji, a przedmioty o wartości przekraczającej 100 zł trafiają do Biura Rzeczy Znalezionych przy najbliższych starostwach powiatowych. Pozostałe rzeczy podlegają komisyjnemu zniszczeniu.

Źródło: Polregio.pl

Wiadomości

Żurek znowu atakuje prezydenta. Identycznymi słowami mógłby zaatakować siebie

Przewozili ze Słowacji 12 Rosjan bez dokumentów. Wiemy kto!

SERYJNE ZABIJANIE SŁUŻBY ZDROWIA!” Klarenbach ujawnia przerażające fakty o NFZ

Wyspy Iranu trzymają świat za gardło. Kluczowy punkt globalnego handlu pod kontrolą Teheranu

Czarnek uczcił pamięć Papieża Polaka. "Pamiętamy. Bronimy prawdy!"

Oficjalnie: Polska spadła w rankingu FIFA

KONIEC POLSKICH FIRM?! Tak Tusk oddaje CPK w obce ręce!

Mocny głos wiary. Ilona Januszewska debiutuje filmem „Jesteśmy”

Zderzenie cen przy kasie. Polska czy Niemcy wypadają lepiej?

Świątek ma nowego trenera. Postawiła na doświadczonego Hiszpana

Cysterna przewróciła się przed wjazdem na S2. MAMY WŁASNE ZDJĘCIA

NBA w Europie? Rośnie zainteresowanie nową ligą

Wąsik: znamy około 10 przypadków działaczy PO, którzy zostali skazani za pedofilię! TO SKANDAL!

Kapłaństwo jako dar i służba. Ważne przesłanie z Watykanu

SPRAWDŹ TO!

Kolejne ustawy z podpisem prezydenta. Dwie skierował do TK [ZNAMY SZCZEGÓŁY]

Najnowsze

Żurek znowu atakuje prezydenta. Identycznymi słowami mógłby zaatakować siebie

Czarnek uczcił pamięć Papieża Polaka. "Pamiętamy. Bronimy prawdy!"

Oficjalnie: Polska spadła w rankingu FIFA

KONIEC POLSKICH FIRM?! Tak Tusk oddaje CPK w obce ręce!

29 maja premiera filmu dokumentalnego Ilony Januszewskiej

Mocny głos wiary. Ilona Januszewska debiutuje filmem „Jesteśmy”

Przewozili ze Słowacji 12 Rosjan bez dokumentów. Wiemy kto!

SERYJNE ZABIJANIE SŁUŻBY ZDROWIA!” Klarenbach ujawnia przerażające fakty o NFZ

Cieśnina Ormuz

Wyspy Iranu trzymają świat za gardło. Kluczowy punkt globalnego handlu pod kontrolą Teheranu