Przejdź do treści

Cieszyński ujawnia. Majątek za szkolenie w magistracie

Źródło: Fotomag - Gazeta Polska

O tym, że łatwo zarobić na szkoleniach, wie nawet dziecko. Zwłaszcza, gdy zamawiający niespecjalnie liczy się z pieniędzmi, bo nie wydaje własnych, a płaci swoim. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Cieszyński przekazał na platformie X bardzo ciekawą informację. "Gdański magistrat zapłacił Alicji Defratyce 15 tysięcy złotych za dwugodzinne szkolenie"!

Defratyka to jedna z ikon myśli liberalnej. Ekonomistka broniła swoją pracę magisterską u samego prof. Leszka Balcerowicza. Pracowała w think-tankach, między innymi w Forum Obywatelskiego Rozwoju. Jest znana z sympatii do Platformy Obywatelskiej, to uczestniczka Campusu Trzaskowskiego - informuje niezalezna.pl.

Cieszyński w ramach kontroli poselskiej zdołał uzyskać informacje z gdańskiego magistratu.

"Jak bardzo opłaca się zaangażowanie w partyjną komunikację rządzących? […] stawka sięga 7500 złotych za godzinę. Właśnie tyle dostała Alicja Defratyka, która w gdańskim magistracie zorganizowała szkolenie pt. Data storytelling" - przekazał polityk.

Defratyka nie czekała długo, odpowiadając Cieszyńskiemu. "Prowadzę autorskie szkolenie z Data Storytellingu, oparte na mojej wieloletniej pracy i doświadczeniu analitycznym. Uczestnicy zdobywają umiejętności interpretacji, komunikacji i prezentacji danych, co przekłada się na realne korzyści biznesowe. Cena szkolenia zależy od liczby uczestników" - czytamy w odpowiedzi.

Okazuje się, że gdański magistrat nie jest jedyną instytucją, która korzystała z usług popularnej ekonomistki. Nowe światło rzucił też na sprawę dziennikarz śledczy Szymon Jadczak.

Zareagował też rzecznik PiS Rafał Bochenek: "pytanie, czy w sposób uczciwy, a tym samym legalny otrzymała Pani to zlecenie? Bo cała sytuacja wygląda tak jakby przetarg w tej sprawie został ustawiony i napisany pod konkretną osobę... Proszę mnie wyprowadzić z błędu... Czy zanim pojawiło się ogłoszenie w tej sprawie ktokolwiek z magistratu kontaktował się z Panią w związku z takim szkoleniem?".

Źródło: niezalezna.pl, x.com

Wiadomości

Oko na niedzielę | Miłość nieprzyjaciół czyli trzy wyzwolenia

Świat modli się za papieża Franciszka...

Zaskakujące zakończenie weekendu. Sprawdź prognozę!

W jakim celu tak naprawdę Sikorski poleciał do USA?

Szef MSZ zapowiedział duży pakiet sankcji przeciwko Rosji

Znaleziono nieznaną roślinę sprzed 310 mln lat

Co Trump powiedział Dudzie o Polsce? To najważniejsze

Rosyjskie ataki na Kijów i inne części kraju. Są ofiary

Elon Musk chce przyśpieszyć zakończenie misji ISS

Kontrowersyjna walka MMA wywołała oburzenie | FILM

NATO rozbuduje systemu rurociągów w kierunku wschodniej Europy

Strzelanina w szpitalu w USA: Nie żyje policjant i porywacz

Zawalił się dach w centrum handlowym, zginęło co najmniej 6 osób

Uchodźca z Syrii zaatakował przed wyborami w Niemczech

Andrzej Duda: chcieli go zatłuc, ale okazał się dla nich za mocny

Najnowsze

Oko na niedzielę | Miłość nieprzyjaciół czyli trzy wyzwolenia

Szef MSZ zapowiedział duży pakiet sankcji przeciwko Rosji

Znaleziono nieznaną roślinę sprzed 310 mln lat

Co Trump powiedział Dudzie o Polsce? To najważniejsze

Rosyjskie ataki na Kijów i inne części kraju. Są ofiary

Świat modli się za papieża Franciszka...

Zaskakujące zakończenie weekendu. Sprawdź prognozę!

W jakim celu tak naprawdę Sikorski poleciał do USA?