Przejdź do treści
15:20 "Stosowanie systemu Pegasus wobec Krzysztofa Brejzy (KO) nie było sprawą polityczną, dotyczyło kwestii organizowania przez władze Inowrocławia farmy trolli" - powiedział były szef CBA Ernest Bejda w piątek przed komisją śledczą ds. Pegasusa
14:30 Ernest Bejda: system Pegasus był wyłączony z procedury akredytacji, bo nie przetwarzał informacji niejawnych
14:16 Prezydent Andrzej Duda w rocznicę śmierci sierż. Sitka: jego ofiara pozostaje w naszej pamięci
14:10 Francja: Trzej obywatele Serbii oskarżeni o oblanie farbą synagog, być może w interesie Rosji
13:43 Pszczyna: Z Muzeum Zamkowego skradziono dwa rogi nosorożca
13:19 Holandia: Przedterminowe wybory parlamentarne odbędą się 29 października
13:12 IMGW: weekend będzie burzowy, wydano ostrzeżenia
12:45 Polska: Warszawska brygada upamiętniła sierż. Sitka w pierwszą rocznicę śmierci
11:47 Kupująca sprzęt dla wojska Agencja Uzbrojenia unieważniła postępowania na zakup dla wojska 32 kolejnych śmigłowców S-70i Black Hawk z zakładów PZL Mielec dla Wojska Polskiego
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej zaprasza do podpisywania list poparcia referendum lokalnego w Piotrkowie Tryb. Dziś przy Akademi Piotrkowskiej na ul. Słowackiego, od godz. 14.00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
Spotkanie Klub "Gazety Polskiej" Wrocław zaprasza na spotkanie otwarte z red. nacz. "Gazety Polskiej" i prezesem Republiki - Tomaszem Sakiewiczem. 7 czerwca, godz. 13:00. Sala NOT, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 74, Wrocław
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Ciepło, chłodno, słonecznie, deszczowo? Wiemy, jaki będzie ten tydzień!

Źródło: canva.com

Prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, mówią wprost - środek tygodnia w całym kraju będzie słoneczny! Ponowne opady i to już prawie w całym kraju spodziewane są natomiast w piątek i niedzielę.

Jak informuje IMGW - od poniedziałku mieszkańcom wschodniej Polski towarzyszyć mogą przelotne opady deszczu, które na południowym wschodzie podczas burz będą intensywne. Środek tygodnia w całym kraju słoneczny, a ponowne opady i to już prawie w całym kraju spodziewane są w w weekend - piątek i niedzielę. Rankiem nadal miejscami będzie chłodno, zwłaszcza na północy i wschodzie, za sprawą napływającej z północy masy powietrza polarnego morskiego.

Według synoptyków w poniedziałek w całym kraju będzie dużo słońca. Jedynie na wschodzie więcej chmur i może popadać przelotny deszcz. W Tatrach i na Podkarpaciu możliwe są burze i tam opady mogą być intensywne. Temperatura maksymalna od około 15 st. C nad morzem do 24 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz wiatr będzie porywisty.

We wtorek, jak podał IMGW, w niemal w całym kraju będzie przewaga słońca. Umiarkowane i duże zachmurzenie prognozowane jest jedynie w regionach podgórskich i na krańcach wschodnich. "W południowo-wschodniej części kraju ponownie burze z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 20 st. C do 23 st. C, chłodniej tylko w górach i na północy Polski, od 16 st. C do 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych", przekazał IMGW.

W środę słonecznie będzie w całym kraju. "Jedynie na Podhalu okresami może się nieco zachmurzyć i wtedy padać będzie przelotny deszcz", ostrzega IMGW. Temperatura wyraźnie zróżnicowana, od 17 st. C na południowym wschodzie do 23 st. C na zachodzie. Nad morzem i w obszarach podgórskich będzie nieco chłodniej, od 15 st. C do 18 st. C. Wiatr słaby, na północy umiarkowany, początkowo północny, później z kierunków zachodnich.

Według prognoz w czwartek słonecznie będzie już w całej Polsce. Będzie cieplej niż w środę, bo od 19 st. C do 25 st. C. "Jedynie nad morzem i na Podhalu od 15 st. C do 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni", podał Instytut.

 W piątek w kraju zachmurzenie będzie duże z przelotnymi opadami deszczu. Synoptycy prognozuje też możliwe burze, zwłaszcza w województwach wschodnich. "Temperatura maksymalna około 15 st. C nad morzem, od 17 st. C do 22 st. C w pasie od Suwalszczyzny po Dolny Śląsk i Ziemię Lubuską, ciepło na południowym wschodzie kraju, do 23-24 st. C. Nieco wzmoże się wiatr, który będzie umiarkowany, a nad morzem i w trakcie burz porywisty", przekazał IMGW.

"W sobotę w kraju przewaga chmur, ale z licznymi rozpogodzeniami. W regionach podkarpackich przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 20 st. C, nieco cieplej 21-22 st. C tylko na krańcach zachodnich, chłodniej 15-16 st. C. w Tatrach, nad morzem i na Mazurach oraz Podlasiu. Wiatr słaby, zmienny, na wschodzie z kierunków północnych", podkreślił IMGW.

Z kolei w niedzielę synoptycy prognozują zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i na wschodzie z możliwością burz. "Temperatura maksymalna od 18 st. C do 22 st. C, chłodniej jedynie na Suwalszczyźnie i nad morzem 16-17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 60 km/h, z kierunków północnych", dodał Instytut.

PAP, Twitter.com

Wiadomości

PO atakuje CPAC, a niemiecka prasa wtóruje

Polacy nie wiedzą, jak dużo zrobił dla nich rząd Tuska! TVP w likwidacji wyjaśnia, jak jest [WIDEO]

Superpuchar Polski: Lech Poznań zagra z Legią Warszawa

Otwarte spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem. Klub "GP" zaprasza

"Cenckiewicz-podrabiacz". Wałęsa zalicza kolejny odlot!

Historyczny comeback Pacers! Haliburton nokautuje Thunder w końcówce pierwszego meczu finału NBA

Misja lądownika na Księżycu zakończona niepowodzeniem!

Grosicki kończy karierę reprezentacyjną, Polska szykuje się na Finlandię

Machcewicz szkaluje Nawrockiego w niemieckich mediach. Mówi o "hańbie", "naziolach" i "zohydzaniu Niemców"

Nowy koń w stajni Tuska

TRZEBA ZOBACZYĆ!

WAŻNE: Wojsko Polskie bez nowych Black Hawków. Znów brak kasy?

Fani bez szans na koncert Billie Eilish! Bilety zniknęły, influencerzy dostali VIP-y za darmo

Policja w akcji pod biedronką. I my mamy czuć się bezpiecznie? [WIDEO] [KOMENTARZE]

Republika Tajnych Służb. Operacja zniszczyć Karola Nawrockiego!

Giertych nie może pogodzić się z przegraną Trzaskowskiego. Co knuje?

Najnowsze

PO atakuje CPAC, a niemiecka prasa wtóruje

"Cenckiewicz-podrabiacz". Wałęsa zalicza kolejny odlot!

Historyczny comeback Pacers! Haliburton nokautuje Thunder w końcówce pierwszego meczu finału NBA

Misja lądownika na Księżycu zakończona niepowodzeniem!

Grosicki kończy karierę reprezentacyjną, Polska szykuje się na Finlandię

Polacy nie wiedzą, jak dużo zrobił dla nich rząd Tuska! TVP w likwidacji wyjaśnia, jak jest [WIDEO]

Superpuchar Polski: Lech Poznań zagra z Legią Warszawa

Otwarte spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem. Klub "GP" zaprasza