Przejdź do treści
20:40 Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,22 nawiedziło centralny Iran
Wydarzenie W najbliższą niedzielę (22 czerwca) o g. 13:00 w Amfiteatrze przy Zamku w Pułtusku otwarte spotkanie pod hasłem "Wygrała Polska" z prezydentem-elektem Karolem Nawrockim i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Chudkiewicz: Co dalej z Beatą Szydło?

Źródło: Telewizja Republika

Gośćmi Marcina Bąka w programie Telewizji Republika ,,Wolne głosy - popołudnie\'\' byli Maciej Chudkiewicz (Tygodnik Solidarność) oraz Mateusz Baczyński (Onet.pl) – Po tym jak człowiek był premierem, to trudno szukać w kraju jakiejś godnej funkcji na którą można byłoby pójść. Chyba, że Beata Szydła stanęłaby w szranki o wybory prezydenckie z Andrzejem Dudą, albo innym politykiem - ocenił w programie Maciej Chudkiewicz.

Bąk: Sprawa opłaty emisyjnej. Opozycja od razu zaczęła strzelać do rządu, jak do tarczy. Rząd jakieś ma pomysły, jak się tłumaczyć z tej opłaty.

Baczyński: Wszystko wskazuje na to, że wpłynie to na cenę paliwa. Dziwię się rząd decyduje się na taki ruch. Ta kwestia jest ponadpartyjna, niezależnie od tego której partii ktoś jest zwolennikiem, ta sprawa go dotyczy. Nawet te szczytne cele nie przemówią do Polaków. Rok temu już taki jeden projekt Kaczyński zablokował, co było dobrą zagrywką wizerunkową.

Chudkiewicz: Kto wie co będzie, jak Kaczyński wyjdzie z tego szpitala. Nie wiadomo czy tego nie zablokuje. Myślę, że Jarosław Kaczyński może to zablokować na każdym etapie.

Bąk: Żywiołowa próba odwołania pani premier Szydło i pani minister Rafalskiej. Ciekawe są przypuszczenia posła Kierwińskiego, że pani premier jest już na politycznej emeryturze i trafi do Europarlamentu. 

Baczyński: Pani premier powiedziała, że nie wyklucza takiego wariantu, jak wybory do Europarlamentu. Jeżeli polityk czegoś nie wyklucza, to pokazuje, że jest coś na rzeczy. Obie panie nie miały dobrej passy ostatnio z powodu protestu niepełnosprawnych i myślę, że obie panie nieszczególnie to udźwignęły. Wybory do Europarlamentu będą dla niej jakimś rozwiązaniem, 

Chudkiewicz: Po tym jak człowiek był premierem, to trudno szukać w kraju jakiejś godnej funkcji na którą można byłoby pójść. Chyba, że Beata Szydła stanęłaby w szranki o wybory prezydenckie z Andrzejem Dudą, albo innym politykiem.

Baczyński: Nie wydaję mi się, żeby ona miała wizję odsunięcia się od polityki, gdzieś w cień.

Telewizja Republika

Wiadomości

Wpadka ambasadora, ujawnia ogromne straty Rosji w Ukrainie

Szykują Hagię Sophię na trzęsienie ziemi

Japonia publikuje trasy chińskich lotniskowców

Irański zniszczył laboratoria w izraelskim Instytucie Weizmanna

Trump: NATO będzie musiało poradzić sobie z Hiszpanią

Leniwa lasagne – prosty przepis na smaczny i szybki obiad

Władze Iranu ostrzegły obywateli przed skutkami zdrady

Politycy od Tuska lajkują fejkowe konto nowego rzecznika rządu, na którym obrażani są wyborcy PiS

Burzliwa „Agora Klarenbacha”! Dyskusja o wyborach i zagrywkach władzy

Wiemy, co odróżnia Warszawę od innych stolic europejskich

Polska rozgromiła Niemcy 3:0 w Lidze Narodów. Stysiak i Korneluk nie do zatrzymania

Unia Europejska zatwierdziła polski Fundusz Bezpieczeństwa i Obronności

Tarczyński w Republice: „Nie martwcie się. Nie ukradną nam wyborów”

Internauci byli bezlitośni dla Szłapki: nowy rzecznik rządu zaczął urzędowanie od kłamstw

Putin: Rosjanie i Ukraińcy to ten sam lud, w tym sensie cała Ukraina jest nasza

Najnowsze

Wpadka ambasadora, ujawnia ogromne straty Rosji w Ukrainie

Trump: NATO będzie musiało poradzić sobie z Hiszpanią

Leniwa lasagne – prosty przepis na smaczny i szybki obiad

Władze Iranu ostrzegły obywateli przed skutkami zdrady

Politycy od Tuska lajkują fejkowe konto nowego rzecznika rządu, na którym obrażani są wyborcy PiS

Szykują Hagię Sophię na trzęsienie ziemi

Japonia publikuje trasy chińskich lotniskowców

Irański zniszczył laboratoria w izraelskim Instytucie Weizmanna