Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
Ważne Alarm o wolność słowa w Polsce. Rusza akcja informowania świata o zarzutach represji wobec niezależnych i konserwatywnych dziennikarzy. Szczegóły na portalu tvrepublika.pl
22:23 USA: Trump potwierdza wtorkowe spotkanie na temat Iranu w Katarze
22:03 Podkarpackie: strażacy ugasili pożar silnika w pociągu na stacji w Dębicy
21:30 USA: Iran, NATO i wojna w Ukrainie tematami rozmowy Rubia z Wadephulem
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" Gorzów Wielkopolski zaprasza na spotkanie z Konstytucjonalistą dr. Oskarem Kidą 30 czerwca, godz. 19:00 Wieczernik, ul. Biskupa Wilhelma Pluty 7, Gorzów Wielkopolski
Wydarzenie Łódzkie Kluby "Gazety Polskiej" oraz Poseł Agnieszka Wojciechowską van Heukelom zapraszają na koncert Leszka Czajkowskiego z komentarzem historycznym Tadeusza Płużańskiego 30 czerwca, godz. 19:00 ul. Piotrkowska 143, Łódź
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" we Wrocławiu zaprasza na spotkanie z prezesem Telewizji Republika, Tomaszem Sakiewiczem - 1 lipca, godz. 18:00, aula Bl. Ks. J. Popiełuszki w budynku Solidarności, Pl. Solidarności 1/3/5, Wrocław
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kielce-Centrum zaprasza na spotkanie z posłem Krzysztofem Lipcem, 1 lipca, godz. 17:00, Dom Kultury „Sabat”, ul. Jeziorańskiego 73, Kielce
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Elblągu zaprasza na spotkanie z konstytucjonalistą dr. Oskarem Kidą oraz mec. Andrzejem Śliwką, Posłem na Sejm RP. Spotkanie odbędzie się 29 czerwca o godz. 18:00 w Domu Rektora przy Bulwarze Zygmunta Augusta 12 w Elblągu
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Wołomin i Stowarzyszenie „Nowy Wołomin” zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem z Wolnych Republikanów i Adamem Borowskim, działaczem opozycji. 1 lipca, g. 18:00, Sala Bankietowa Cechu Rzemiosł, Moniuszki 11/1, Wołomin
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Międzyrzecz zaprasza na prelekcje prof. Grzegorza Kucharczyka (PAN) "Stosunki polsko - niemieckie po upadku berlinskiego muru". 4 lipca 2026 r. , godz. 15:00, Muzeum w Międzyrzeczu

"CZAS PRZEDSIĘBIORCÓW” - W STRONĘ PARTNERSKICH RELACJI ADMINISTRACJI I BIZNESU (Druga edycja)

Źródło:

Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Artur Soboń, Wiceminister Cyfryzacji Wanda Buk, Dyrektor Departamentu Poboru Podatków z Ministerstwa Finansów Dariusz Aniećko, Grzegorz Płatek, Dyrektor Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych w Ministerstwie Rozwoju Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz, a także eksperci i przedstawiciele środowisk biznesu wzięli udział w drugiej edycji debaty TV Republika zorganizowanej w ramach akcji „Czas Przedsiębiorców”. Debata „Konstytucja Biznesu – wyzwania dla rządu i przedsiębiorców”, przeprowadzona w formule okrągłego stołu, odbyła się 28 listopada i była transmitowana na antenie TV Republika.

Uczestnicy debaty zgodzili się, że chociaż reforma prawa gospodarczego przygotowana przez obecny rząd i wprowadzona w życie poprzez uchwalenie pakietu 5 ustaw, znanych jako Konstytucja dla Biznesu, była ważnym krokiem w kierunku uregulowania zasad prowadzenia biznesu i zagwarantowania praw przedsiębiorcom, to konieczna jest dalsza poprawa otoczenia prawno-instytucjonalnego.

Dyskutowano też o wyzwaniach, które stoją przed polską gospodarką w związku m.in. z postępem technologicznym i koniecznością sprostania globalnej konkurencji. Oceniając funkcjonowanie Konstytucji Biznesu Adam Abramowicz, Rzecznik MŚP wskazał na problem, jakim jest podejście wielu urzędników niższego szczebla w kontaktach z przedsiębiorcami. Jego zdaniem konieczna jest zmiana ich mentalności, bo nawet najlepsze prawo nie będzie  skuteczne, jeśli nie będzie właściwie stosowane. 

Uczestnicy debaty zgodzili się też, że podobne akcje jak „Czas Przedsiębiorców” są dobrym sposobem wymiany opinii pomiędzy środowiskami biznesu, a przedstawicielami administracji rządowej. Celem prowadzonego przez Telewizję Republika projektu jest przedstawienie problemów z jakimi borykają się przedsiębiorcy w swojej codziennej działalności i wypracowanie propozycji ich rozwiązania. Szczególnie ważny jest przy tym głos najmniejszych, małych i średnich przedsiębiorstw, które stanowią aż 99,8 proc. wszystkich firm w Polsce, wytwarzają prawie połowę PKB i zatrudniają prawie 70 proc. osób pracujących w sektorze przedsiębiorstw.  

Debata „Konstytucja Biznesu – wyzwania dla rządu i przedsiębiorców”,  była podsumowaniem akcji „Czas Przedsiębiorców”.  Oprócz niej w studiu Telewizji Republika przeprowadzone zostały trzy debaty z udziałem ekspertów poświęcone najważniejszym dylematom i wyzwaniom stojącym przez polską gospodarką. Dyskusje dotyczyły cyberbezpieczeństwa, infrastruktury, ekspansji zagranicznej i współpracy małych z dużymi.

Partnerami akcji „Czas Przedsiębiorców” byli: JBB Bałdyga, NASK, PKP (Partnerzy Strategiczni), Poczta Polska (Partner Główny) oraz Chmura Krajowa, PKP Intercity, PFR TFI, PKP Cargo oraz Węglokoks.

 

***

Telewizji Republika rozpoczęła nadawanie w kwietniu 2013 roku. Celem uruchomienia całodobowej telewizji informacyjno-publicystycznej było wypełnienie luki na polskim rynku medialnym, w postaci braku brak medium telewizyjnego o profilu konserwatywnym i wyrazistym patriotycznym nastawieniu. Od września 2015 roku decyzją KRRiTV profil stacji z wyspecjalizowanego publicystyczno- informacyjnego zmieniony został na uniwersalny. Stacja konsekwentnie rozwija swoją ramówkę o nowe formaty publicystyczne, nowe pasma o charakterze infotainmentowym oraz dedykowane programy specjalne dla partnerów biznesowych. Stacja jest  dostępna za pośrednictwem sieci kablowychcyfrowych platform satelitarnych (Eutelsat Hot Bird 13°E) oraz w internecie.

 

Usunięto obraz.

 Usunięto obraz.

Telewizja Republika