CPŚP zatrzymało poznański gang. Ponad sto kilogramów narkotyków w obrocie
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 8 osób podejrzanych o udział w poznańskim gangu. Od 2019 roku ta zorganizowana grupa przestępcza mogła wprowadzić do obrotu ponad sto kilogramów narkotyków.
W mieszkaniach mężczyzn policjanci CBŚP znaleźli amfetaminę, kokainę i marihuanę. Wątpliwości funkcjonariuszy pojawiły się po znalezieniu części samochodów, które być może pochodzą z kradzionych aut. Jedno auto posiada specjalną skrytkę w fotelu, która mogła służyć do przewożenia narkotyków.
Siedmiu zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a trzech z nich posądzono o kierowanie nią. Podejrzani usłyszeli też zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków ale też oszustw finansowych. Pięcioro podejrzanych trafiło do tymczasowego aresztu.
Najnowsze
Zgorzelski Republice o konflikcie wokół ambasadorów: szkoda polskiej dyplomacji
Koalicja 13 grudnia buduje „własną prawdę”. Fact-checking w wykonaniu TVP w likwidacji
Tragiczny wypadek w Rumunii. Zginęli kibice jadący na mecz Ligi Europy