Przejdź do treści
15:07 IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne I i II stopnia przed wzrostem stanów wody, które obowiązywać będą na terenie województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i części woj. wielkopolskiego
14:47 Lublin: 50-latek odpowie za napaść na pielęgniarkę
14:09 Prezydent Andrzej Duda: Obława Augustowska była planową eksterminacją tych, którzy nie złożyli broni, bo nie uznali zniewolenia za wyzwolenie
13:07 Sanepid: sześć kąpielisk nad Zatoką Gdańską w powiecie nowodworskim, od Mikoszewa do Kątów Rybackich, jest w sobotę zamkniętych z powodu wykrycia pozostałości smolistych – mazutu w badanych próbkach wody
Wydarzenie 9-12.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Tryb. przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego oraz w biurze na ul. Konarskiego trwa zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom oraz Klub "Gazety Polskiej" Łódź Górna zapraszają na spotkanie z Jackiem Saryuszem Wolskim, 14 lipca, godz. 18:00, ul. Piotrkowska 143, Łódź
Wydarzenie Wiec poparcia dla Ryszarda Majdzika. 14 lipca (poniedziałek), godz. 12:30 pod Sądem Rejonowym, ul. Przy Rondzie 7, Kraków
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

CBOS: Ludzie tracą zaufanie do Kościoła i wymiaru sprawiedliwości. Prezydent zbiera sondażowe laury

Źródło: Zrzut ze strony http://www.cbos.pl/

Notowania Kościoła rzymskokatolickiego obniżyły się w ciągu ostatnich miesięcy, podobnie jak notowania wymiaru sprawiedliwości - wynika z sondażu CBOS. 73 proc.ankietowanych pozytywnie ocenia pracę Bronisława Komorowskiego, to jedne z najlepszych notowań prezydenta.

Kościół i wymiar sprawiedliwości tracą w sondażach

CBOS zapytał w swoim badaniu o ocenę Kościoła rzymskokatolickiego po raz pierwszy od marca. I o ile wówczas - jak zauważa ośrodek - odnotowano poprawę ocen Kościoła względem wcześniejszych badań, tym razem ubyło osób dobrze oceniających Kościół (spadek o 5 punktów, do 57 proc.). W takim samym stopniu przybyło tych, które wyrażają opinie krytyczne (wzrost o 5 punktów, do 34 proc.).

Gorsze niż w lipcu są opinie o pracy wymiaru sprawiedliwości. W ciągu dwóch miesięcy zwiększyła się grupa osób negatywnie oceniających pracę sądów (o 8 punktów, do 50 proc.), przy czym w zasadzie nie zmienił się odsetek tych, które mają o niej dobre zdanie (29 proc., wzrost o jeden punkt).

Funkcjonowanie prokuratury jest postrzegane podobnie jak dwa miesiące temu: pozytywnie ocenia je ponad jedna czwarta ankietowanych (28 proc., wzrost o dwa punkty), a źle – ok. dwóch piątych (41 proc., wzrost o dwa punkty).

Opinie na temat takich instytucji, jak Trybunał Konstytucyjny, Rzecznik Praw Obywatelskich i Najwyższa Izba Kontroli cechują się znaczną stabilnością (w ciągu ostatnich sześciu miesięcy praktycznie nie uległy zmianie), a także tym, że są stosunkowo mało wyrobione – znaczna część społeczeństwa nie potrafi ocenić ich funkcjonowania - pisze CBOS.

Pozytywnie o działalności TK wypowiada się 44 proc. badanych, 43 proc. dobrze ocenia funkcjonowanie RPO, a 46 proc. – pracę Najwyższej Izby Kontroli. Negatywnie ich działalność ocenia odpowiednio 13 proc., 16 proc. i 17 proc. respondentów.

Prezydent zdecydowanie popierany przez Plaków

Od ostatniego sierpniowego badania poprawiły się oceny prezydentury Bronisława Komorowskiego i obecnie zaliczają się do jednych z najlepszych w tej kadencji - pisze CBOS.

We wrześniu z uznaniem o działalności głowy państwa wypowiada się niemal trzy czwarte ankietowanych - 73 proc., oznacza to wzrost od sierpnia o 5 punktów proc. Natomiast krytycznie o działalności prezydenta wypowiedziało się 18 proc. ankietowanych, czyli o 1 punkt proc. mniej niż w poprzednim sondażu. Zdania nie wyraziło 9 proc. (mniej o 4 punkty proc. niż w sierpniu).

pap, telewizjarepublika.pl

Wiadomości

Jaka pogoda przez weekend? Niestety, będą burze, ale jest nadzieja na poprawę pogody

Zranił 17-latka w centrum Tarnowa. Nastolatek z raną brzucha trafił do szpitala, trwają poszukiwania napastnika

Świątek vs Anisimova. Finał Wimbledonu już dziś!

Zamieszanie wokół słów Duszczyka. „Służby w akcji” punktują za sprzeczne wypowiedzi ws. kontroli granicznych [WIDEO]

Czy prokurator może zmienić wynik wyborów? Kida rozwiewa wątpliwości

Neo-TVP w panice po słowach prezydenta o "wieszaniu za zdradę". Paranoiczne komentarze

NASZ NEWS: dziennikarze Republiki omawiają kulisy nacisków Tuska na Hołownię ws. zaprzysiężenia Nawrockiego

Polska po raz pierwszy znalazła się na czerwonej liście KE. Pogarsza się sytuacja finansowa

Polacy ocenili Hołownię. Wynik może zaskoczyć Tuska

Tusk traci kontrolę nad koalicjantami

Były członek PKW składa zawiadomienie do prokuratury ws. próby opóźnienia zaprzysiężenia Nawrockiego przez Tuska

Bruksela czy Berlin? Morawiecki pyta Tuska, kto mu zabronił sprzeciwić się paktowi migracyjnemu [WIDEO]

Władza się sypie. Tusk traci kontrolę nad koalicją

Tusk blokuje powołanie prezesa Izby Pracy Sądu Najwyższego. Manowska reaguje

Żaryn: rząd Tuska nie stanąłby na wysokości zadania podczas ataku hybrydowego Białorusi z 2021 roku

Najnowsze

Jaka pogoda przez weekend? Niestety, będą burze, ale jest nadzieja na poprawę pogody

Czy prokurator może zmienić wynik wyborów? Kida rozwiewa wątpliwości

Neo-TVP w panice po słowach prezydenta o "wieszaniu za zdradę". Paranoiczne komentarze

NASZ NEWS: dziennikarze Republiki omawiają kulisy nacisków Tuska na Hołownię ws. zaprzysiężenia Nawrockiego

Polska po raz pierwszy znalazła się na czerwonej liście KE. Pogarsza się sytuacja finansowa

Zranił 17-latka w centrum Tarnowa. Nastolatek z raną brzucha trafił do szpitala, trwają poszukiwania napastnika

Świątek vs Anisimova. Finał Wimbledonu już dziś!

Zamieszanie wokół słów Duszczyka. „Służby w akcji” punktują za sprzeczne wypowiedzi ws. kontroli granicznych [WIDEO]