CBA zatrzymało urzędniczkę ministerstwa sprawiedliwości
Jak podało RMF FM, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali urzędniczkę ministerstwa sprawiedliwości. Kobieta jest podejrzana o płatną protekcję.
Zatrzymana to 52-latka, która według śledczych wielokrotnie powoływała się na wpływy w ministerstwie, oferując łapówki w załatwianiu różnych spraw. Wśród tych spraw są m.in. obsadzanie stanowisk komorniczych i pozytywne rozpatrzenie odwołania po niezdanym egzaminie radcowskim. Zatrzymana miała też podejmować się pośrednictwa w umożliwieniu zdania egzaminu adwokackiego.
Decyzją lubelskiego sądu, kobieta trafi do aresztu na trzy miesiące.
Najnowsze
Warchoł: jeśli wszystko było w porządku, to dlaczego Kacprzyk zwrócił już pół miliona złotych?
SPRAWDŹ TO!
NASZ NEWS: PSL razem z KO na liście? Kłeczek zdradził szczegóły!
Skandal! Ukraiński wojskowy grozi Polsce. "Czy są gotowi na śmierć własnych obywateli?"