Przejdź do treści
16:25 Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali byłego członka zarządu Orlen S.A. Michała R. Chodzi o śledztwo w sprawie spółki Orlen Trading Switzerland GmbH
16:15 Pożar w partii Tuska po porażce Trzaskowskiego. Donald Tusk zwołał obowiązkowe posiedzenie klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, które odbędzie się dzisiaj o godz. 19:00 w Kancelarii Premiera
15:26 Wielkopolskie: Po wypadku w miejscowości Koszuty zablokowana została droga krajowa nr 11. Utrudnienia w ruchu na odcinku Środa Wielkopolska – Kórnik mogą potrwać kilka godzin
14:30 News TV Republika. Prokuratura: trwa śledztwo w sprawie zabezpieczonego sprzętu obronnego
13:45 Polska: Na dożywocie skazał w środę Sąd Okręgowy w Gliwicach Mateusza H., który w sierpniu 2023 r. w Radzionkowie zgwałcił i zabił 18-letnią Wiktorię z Bytomia
Wydarzenie „Dość rządów esbeckiej Polski!”. Ryszard Majdzik zaprasza na wiec poparcia. 5 czerwca (czwartek), godz. 13:40, Sąd Rejonowy w Wieliczce
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Były senator PO stanie przed sądem

Źródło: Telewizja Republika

Śledztwo zakończy się skierowaniem aktu oskarżenia. Na chwilę obecną nie ma żadnych przesłanek, aby sądzić, że finał będzie inny – mówi „Codziennej” prokurator Roch Waszak, naczelnik wielkopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej. Chodzi o sprawę byłego senatora Platformy Obywatelskiej Józefa P. i jego asystenta, którzy są podejrzani o przestępstwa korupcyjne.

 

Od kilku tygodni podejrzani i ich pełnomocnicy zapoznają się z operacyjnymi nagraniami zarejestrowanymi przez agentów CBA. To wręcz godziny podsłuchanych rozmów telefonicznych, będących bardzo ważnym dowodem.


– Ta czynność jest już na finiszu. Później będzie zaznajomienie się z „papierowym” materiałem. Czekamy jeszcze na wnioski dowodowe stron, ale nie spodziewamy się niespodzianek – tłumaczy prokurator Waszak, naczelnik Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

Prokurator stwierdził, że do końca czerwca, powinien zostać skierowany do sądu akt oskarżenia.

– Śledztwo powinno się zakończyć do końca czerwca, skierowaniem aktu oskarżenia, który trafił do sądu we Wrocławiu, bo tam doszło do pierwszego przestępstwa – wyjaśnia naczelnik.

– Nic nie wskazuje, aby finał był inny – dodaje.

 

Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".

Serdecznie polecamy piątkowe wydanie "Codziennej" oraz zachęcamy do spotkania się o godzinie 12 pod Pałacem Prezydenckim z tulipanami, by wspólnie uczcić śp. Pierwszą Damę Marię Kaczyńską.

Więcej na https://t.co/1HYRtWiDJA #GPC #Tulipany #13kwietnia pic.twitter.com/HeTjw5xfee

— GP Codziennie (@GPCodziennie) 12 kwietnia 2018
Grzegorz Broński / Gazeta Polska Codziennie

Wiadomości

Skandal w Tarnowie. Uczniowie ukarani, bo poparli Nawrockiego?

Mentzen o wotum zaufania dla rządu: to jest wotum nieufności względem koalicjantów Tuska

Były wiceprezes Orlenu zatrzymany przez ABW

Mocne słowa przyszłej Pierwszej Damy ws. hejtu na córkę! „Każde dziecko zasługuje, by dorastać w świecie miłości i akceptacji”

Ronaldo chce zagrać z synem w jednej drużynie? Maniche zdradza możliwy cel gwiazdy

Pożar w partii Tuska po porażce Trzaskowskiego. Obowiązkowe spotkanie w Kancelarii Premiera

Niemcy i Tusk nie odegrają żadnej roli - USA i Nawrocki nadaje nowy ton

PILNE: RPP podjęła decyzję w sprawie stóp procentowych

Wspieraj Republikę! Wolność słowa to twoje prawo

TYLKO U NAS: "Dwie godziny przed wynikiem". Zobacz wyjątkowy fotoreportaż

Gosek: działania Bodnara świadczą o panice

Angelina Jolie zajada się… owadami! W jej diecie świerszcze, tarantule i starożytne zboża

Hołownia już się boi. Złożył Tuskowi kilka propozycji!

Jest kara za zabójstwo 18-letniej Wiktorii!

Młoda kapusta, która rozpływa się w ustach! Ten prosty trik usuwa gorycz i wydobywa pełnię smaku

Najnowsze

Skandal w Tarnowie. Uczniowie ukarani, bo poparli Nawrockiego?

Ronaldo chce zagrać z synem w jednej drużynie? Maniche zdradza możliwy cel gwiazdy

Pożar w partii Tuska po porażce Trzaskowskiego. Obowiązkowe spotkanie w Kancelarii Premiera

Niemcy i Tusk nie odegrają żadnej roli - USA i Nawrocki nadaje nowy ton

PILNE: RPP podjęła decyzję w sprawie stóp procentowych

Mentzen o wotum zaufania dla rządu: to jest wotum nieufności względem koalicjantów Tuska

Były wiceprezes Orlenu zatrzymany przez ABW

Mocne słowa przyszłej Pierwszej Damy ws. hejtu na córkę! „Każde dziecko zasługuje, by dorastać w świecie miłości i akceptacji”