Przejdź do treści
12:00 Hiszpania: Cztery osoby zginęły w kolizji samochodowej po napadzie na aptekę w Maladze
11:41 Rosja: Eksplozja na torach kolejowych w obwodzie woroneskim
11:32 Lubelskie: Konar drzewa spadł na wycieczkę szkolną w wąwozie. Trzy osoby ranne
10:53 Dania: Minister obrony zapowiedział przyspieszenie rozbudowy wojska
10:45 Koszalin: 45-latek z zarzutami za atak na lekarkę
09:34 Chiny: Nagroda za informacje o hakerach podejrzanych o współpracę z władzami Tajwanu
09:31 Lubuskie: 140 zarzutów dla dziewięciu osób za handel i posiadanie narkotyków
08:30 Chile: Podmorski światłowód połączy Amerykę Południową z Australią i Oceanią
Wydarzenie „Dość rządów esbeckiej Polski!”. Ryszard Majdzik zaprasza na wiec poparcia. 5 czerwca (czwartek), godz. 13:40, Sąd Rejonowy w Wieliczce
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Były premier Belgii: UE musi użyć wszystkich możliwych instrumentów, by wymóc na Polsce przestrzeganie europejskich wartości

Źródło: Wikipedia/ Martin Kraft/ CC BY-SA 3.0 de

"Biorąc pod uwagę determinację Władimira Putina w próbach zniszczenia europejskiej jedności i rządów prawa, obecny polski rząd wykonuje tę pracę za niego" – stwierdził były premier Belgii, obecnie szef frakcji liberałów w Parlamencie Europejskim, Guy Verhofstadt. Jak dodał, UE musi użyć swoich instrumentów, by wymóc przestrzeganie europejskich wartości i by wspierać społeczeństwo obywatelskie w Polsce.

Verhofstadt poświęcił obszerny wpis na Facebooku obecnej sytuacji w Polsce. Punktem wyjścia był oczywiście spór dotyczący Trybunału Konstytucyjnego. "O poranku 24 grudnia polski Senat wprowadził prawo paraliżujące TK". Jak tylko prawo to wejdzie w życie, Trybunał zostanie usunięty z listy demokratycznych (instytucji) kontrolnych" – napisał polityk.

Lider europejskich liberałów pisze o rządzie Prawa i Sprawiedliwości, jako o o rządzie narodowo-socjalistycznym, sterowanym z tylnego siedzenia przez Jarosława Kaczyńskiego dążącym do zawrócenia Polski z drogi liberalnej demokracji. Kaczyński - pisze polityk - wraz ze swoimi pomocnikami nie waha się do tego wykorzystać reguł demokracji, które wyniosły go do władzy. Jak dodaje, przybliża to Polskę do Moskwy; a więc miejsca i reżimu, od którego Polacy mieli nadzieję, że uciekli 25 lat temu.

Były premier Belgii stwierdził także, że trwające w Polsce masowe protesty, pokazują, że Polacy nie zaakceptują zwrotu w kierunku Wschodu, a "w sercach i umysłach" protestujących na ulicach pojawiła się "nowoczesna i centrowa alternatywa dla narodowego socjalizmu Kaczyńskiego i PiS-u" w postaci .Nowoczesnej Ryszarda Petru, która jest mu bliska ideowo.

Polityk podkreśla, że Jarosław Kaczyński jest jednak bardzo zdeterminowany we wprowadzaniu zmian i zrobi to szybciej niż Orban na Węgrzech.

UE nie może milczeć. Komisja Europejska powinna użyć wszystkich instrumentów jakie ma do dyspozycji, aby nalegać na pełne poszanowanie podstawowych zasad europejskich i praworządności i wspierać polskie społeczeństwo obywatelskie, demokratyczną opozycję i media – napisał Belg. UE nie może powtórzyć błędów, jakie popełniła w przypadku Węgier, a wcześniej Austrii i Joerga Haidera. Czas reakcji musi przystawać do powagi sytuacji i tempa dokonywanych zmian – zakończył.

Wpis belgijskiego polityka skomentował na Twitterze Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego.

 

Liberalny eurokrata zapowiada presję UE na zmianę władzy w Polsce: https://t.co/FI9mgGFf5b Dalej ktoś utrzymuje że w UE jesteśmy suwerenni?

— Krzysztof Bosak (@krzysztofbosak) grudzień 27, 2015

 

telewizjarepublika.pl

Wiadomości

24-latka wjechała pod prąd na S6. Wiemy jak się to skończyło

Poznaliśmy ranking najdroższych piłkarzy świata. Lider ma 17 lat!

Co dalej z koalicją 13 grudnia? Odbyło się kolejne spotkanie

22-letni napastnik kosztował Chelsea 20 milionów funtów!

Piotr Gąsowski i Anna Głogowska świętują 18. urodziny córki. „Mamy dorosłą córkę!” – wzruszające wpisy i archiwalne nagrania

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Ekipa Tuska może mieć problemy. Romanowski zawiadomił prokuraturę! [TREŚĆ]

Możdzonek: Grzegorz Braun to indywidualista - wyruszył swoją drogą

Liga Narodów: Grbić zaskakuje powołaniami! Oto skład Polaków na turniej w Chinach

Kalisz brnie w ataki na prezydenta-elekta. Wywołał Martę Nawrocką! [WIDEO]

Gramatyka: Nawrocki miał lepszy sztab wyborczy

HIT! Giertych cały na biało przestaje być "bezpartyjny". Teraz będzie z Tuskiem

Uwaga: śmiertelny wypadek w Zembrzycach. Utrudnienia na drodze

Spotkanie Tuska ze "swoimi". Tak miało przebiegać!

Podmorski światłowód połączy Amerykę Południową z Australią i Oceanią

HIT DNIA

Miała uzdrowić "różdżką" - jest coraz gorzej. Ale Leszczyna już wskazała winnego!

Najnowsze

24-latka wjechała pod prąd na S6. Wiemy jak się to skończyło

Piotr Gąsowski i Anna Głogowska świętują 18. urodziny córki. „Mamy dorosłą córkę!” – wzruszające wpisy i archiwalne nagrania

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Ekipa Tuska może mieć problemy. Romanowski zawiadomił prokuraturę! [TREŚĆ]

Możdzonek: Grzegorz Braun to indywidualista - wyruszył swoją drogą

Liga Narodów: Grbić zaskakuje powołaniami! Oto skład Polaków na turniej w Chinach

Poznaliśmy ranking najdroższych piłkarzy świata. Lider ma 17 lat!

Co dalej z koalicją 13 grudnia? Odbyło się kolejne spotkanie

22-letni napastnik kosztował Chelsea 20 milionów funtów!