Przejdź do treści
Republika Wieczór Wyborczy Republiki: Polacy wybierają, my komentujemy! Startujemy w niedzielę od godziny 19:50.
15:53 Francja: Pięć budynków związanych ze wspólnotą żydowską w Paryżu oblanych zieloną farbą
15:31 Sopot: Od niedzieli turyści zapłacą więcej za parkowanie
15:05 Szwecja: Straż Przybrzeżna: kolejny statek osiadł na mieliźnie w cieśninie Sund
14:35 Poszukiwany od 11 lat, 32-letni mężczyzna, został zatrzymany w Lublinie. Został on skazany na karę więzienia za przestępstwa narkotykowe i był ścigany trzema listami gończymi. Trafił już do więzienia
13:59 Uwaga! IMGW wydał ostrzeżenia dla sześciu województw. W ciągu następnych 24 godzin czeka nas drastyczne załamanie pogody
13:40 Akcja "Solidarni z Batmanem", na profilu Tomasza Sakiewicza na X przekroczyła już ponad 250 tysięcy wyświetleń w zaledwie kilka godzin!
13:15 Jacek Wrona w Porębie o pakcie migracyjnym: władza się ochroni, ludzie zostaną sami
Wydarzenie "Warsaw Boxing Cup" - Pamięci Żołnierzy Walczących w Bitwie Pod Monte Cassino. 31 maja godz. 16:00. "107 Granda na pięści". 1 czerwca godz. 11:00. Ul. Łazienkowska 6a, Warszawa
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Były poseł PiS ujawnia w sieci listę Milczanowskiego

Źródło: WIKIPEDIA/ LUKAS PLEWNIA/ CC BY-SA 2.0

Zbigniew Girzyński, były poseł PiS a obecnie parlamentarzysta niezrzeszony, opublikował na swoim Facebooku zdjęcia dokumentów, które trafiły do zbioru ogólnego IPN. Chodzi o tzw. listę Milczanowskiego sporządzoną w 1991 r. w Urzędzie Ochrony Państwa.

"Cieszę się, że kończąc moją 10. letnią pracę w parlamencie mogę przyczynić się do zwiększenia naszej wiedzy (choć dziś w znacznej mierze historycznej) z zakresu jawności życia publicznego" – napisał na portalu społecznościowym Girzyński, dodając, że przez długi czas zaprzeczano o istnieniu tych dokumentów.

Poseł opublikował w internecie ponad 200 fotografii, które zawierają listę nazwisk ówczesnych kandydatów na posłów i senatorów z m.in.: Unii Demokratycznej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Porozumienia Centrum, Konfederacji Polski Niepodległej, Kongresu Liberalno-Demokratycznego, NSZZ „Solidarność”.

"Lista Macierewicza, która wstrząsnęła 4 czerwca 1992 r. sceną polityczną była tożsama z przygotowaną wcześniej (i tu zaprezentowaną) Listą Milczanowskiego. Niestety w imię ochrony agentów z sejmu I kadencji i senatu II kadencji jaką postanowiono w czasie tzw. „nocnej zmiany” do chwili obecnej starano się to przynajmniej od strony formalnej ukrywać. Dziś ten czas się skończył" – oświadczył Girzyński. 

Cieszę się, że kończąc moją 10. letnią pracę w parlamencie mogę przyczynić się do zwiększenia naszej wiedzy (choć dziś w...

Posted by Dr Zbigniew Girzyński on 28 październik 2015
telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl

Wiadomości

Życzkowski: jeśli nie wesprzemy niezależnych mediów, to obudzimy się w innej Polsce

Nasza Czytelniczka alarmuje o tragicznej sytuacji psychiatrii dziecięcej

Kompromitacja Tuska. Stanowski i Mazurek miażdżą Komorowskiego! Odlot Hołowni

Polityczna zemsta? Komendant Waszczuk z zarzutami po interwencji Jachiry i Zielińskiej

Jacek Wrona w Porębie o pakcie migracyjnym: władza się ochroni, ludzie zostaną sami

Ruch obrony granic to świetna inicjatywa

Solidarni z Batmanem! Akcja Tomasza Sakiewicza ma już ponad 200 tys. wyświetleń

Prowincjał reaguje. Jezuita ukarany za skandaliczny wpis o Tragedii Smoleńskiej

Kobylarz: Nielegalna imigracja to zagrożenie!

Michał Połuboczek apeluje: Idźmy do wyborów. Zadecydujmy

Bąkiewicz na proteście w Porębie: będziemy podnosić temat migracji w całej Polsce

Wielkopolskie: Policjanci zatrzymali 7 osób zamieszanych w proceder składowania odpadów

Czeka nas drastyczne załamanie pogody. IMGW wydaje ostrzeżenia dla sześciu województw

Polityczne podsumowanie tygodnia Republiki. Trwa cisza wyborcza

Nie dla imigracji - protest w Porębie

Najnowsze

Życzkowski: jeśli nie wesprzemy niezależnych mediów, to obudzimy się w innej Polsce

Jacek Wrona w Porębie o pakcie migracyjnym: władza się ochroni, ludzie zostaną sami

Ruch obrony granic to świetna inicjatywa

Solidarni z Batmanem! Akcja Tomasza Sakiewicza ma już ponad 200 tys. wyświetleń

Prowincjał reaguje. Jezuita ukarany za skandaliczny wpis o Tragedii Smoleńskiej

Nasza Czytelniczka alarmuje o tragicznej sytuacji psychiatrii dziecięcej

Kompromitacja Tuska. Stanowski i Mazurek miażdżą Komorowskiego! Odlot Hołowni

Polityczna zemsta? Komendant Waszczuk z zarzutami po interwencji Jachiry i Zielińskiej