Były minister obrony o ustaleniach TV Republika: To sabotaż w wykonaniu rządu Tuska - napisał Mariusz Błaszczak

"To cios w nasze bezpieczeństwo! Oczekujemy natychmiastowych wyjaśnień", napisał w mediach społecznościowych Mariusz Błaszczak, były szef MON, komentując ustalenia TV Republika o redukcji wydatków na obronność w latach 2025-2028.
TV Republika ujawniła dokument, z którego wynika, że MON planuje ograniczyć wydatki na obronność o 25 proc. (o ok. 57 mld złotych) w latach 2025-2028. Negatywnie zaopiniował to szef Sztabu Generalnego, gen. Wiesław Kukuła.
Oburzona jest także patriotyczna opozycja.
"Sabotaż w wykonaniu rządu Tuska. Z dokumentu, do którego dotarła TV Republika wynika, że planują obniżenie wydatków na obronność: o 9% w 2025 r.; o 11% w 2026 r.; o 30% w 2027 r.; o 44% w 2028 r. To cios w nasze bezpieczeństwo! Oczekujemy natychmiastowych wyjaśnień!" napisał na Twitterze były szef MON, Mariusz Błaszczak.
Sabotaż w wykonaniu rządu Tuska. Z dokumentu, do którego dotarła @RepublikaTV wynika, że planują obniżenie wydatków na obronność:
— Mariusz Błaszczak (@mblaszczak) July 4, 2024
➡️ o 9% w 2025 r.
➡️ o 11% w 2026 r.
➡️ o 30% w 2027 r.
➡️ o 44% w 2028 r.
To cios w nasze bezpieczeństwo! Oczekujemy natychmiastowych…
Polecamy Klarenbach. Tu się Mówi
Wiadomości
Najnowsze

Bochenek: to nie ustawa o przywracaniu praworządności, to ustawa o przywracaniu swoich do sądów

Niemiec gra Chopina, a Czaban w tym samym czasie komentuje: "nacja, która niszczyła pomniki Chopina"

Sąd Najwyższy mocno o działaniach Żurka: „niekonstytucyjne i antypanstwowe”
