Przejdź do treści
14:56 UE: Komisja Europejska szykuje unijne cła odwetowe wobec USA o wartości 93 mld euro
14:50 Włochy: w ciągu dwóch dni pięć zgonów na plażach, prawdopodobnie z powodu upałów
14:35 Francja: w Ukrainie zatrzymano podejrzanego o prowadzenie forum cyberprzestępczego
14:24 Niemcy: szef MSZ stwierdził, że przestał próbować zrozumieć Putina
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką na spotkanie w dniu 28 lipca w Izbie Rzemiosła przy ulicy Prostej 38 w Olsztynie o godz. 17:00
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Słupsku zaprasza na Marsz przeciwko masowej imigracji. Ruszamy 27 lipca o godz. 16:00 na moście przy Młodzieżowym Domu Kultury na Bulwarach Słupskich
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Brawo! Ul. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie zostaje

Źródło: twitter.com/Piotr_Halicki

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera poinformował, że wstrzymał uchwałę Rady Warszawy w sprawie zmiany ulicy Lecha Kaczyńskiego na Trasę Łazienkowską.

Przy okazji prasowego briefingu, Wojewoda Zdzisław Sipiera poinformował, że wstrzymał przegłosowaną przez radnych uchwałę, zmieniającą nazwę ulicy Lecha Kaczyńskiego na Trasę Łazienkowską. Sipiera zapowiedział również, że uchyli decyzję rady miasta dotyczącą tej zmiany.

 

Sipiera poinformował, że wg niego działania władz Warszawy to brak dobrej woli w sprawie dekomunizacji a Lech Kaczyński, to osoba, która powinna mieć swoje miejsce w przestrzeni publicznej.

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera: brak woli prezydent Warszawy i PO do przeprowadzenia dekomunizacji. Wszcząłem postępowanie nadzorcze i wstrzymałem wykonanie uchwały Rady Warszawy z 11.01 ws. zmiany nazwy ul. Lecha Kaczynskiego na Trasę Łazienkowską pic.twitter.com/mgCPutn9Rm

— Karol Darmoros (@KarolDarmoros) 23 stycznia 2018

 

W dzisiejszym poranku Telewizji Republika, warszawski radny Paweł Terlecki powiedział:

Mnie jest bardzo przykro ze względu na osobę śp. Lecha Kaczyńskiego. On pełnił funkcje prezydenta Warszawy. Za czasów jego rządów wystartowało wiele ważnych i dużych inwestycji jak Centrum Nauki Kopernik. Prace rozpoczęły się za czasów jego prezydentury. Prof. Kaczyński, został honorowym obywatelem Warszawy, a radni zachowują się wobec niego w nikczemny sposób. Sprawy na pewno nie odpuścimy.

 

Zgodnie z tzw. ustawą dekomunizacyjną, samorządy miały czas do 2 września 2017 r. na zmianę nazw propagujących komunizm. Następnie wojewoda mazowiecki, wydał zarządzenia zastępcze, w których zdecydował o zmianie nazw kilkudziesięciu ulic, w tym al. Armii Ludowej na ul. Lecha Kaczyńskiego. 11 stycznia - Rada Warszawy, z inicjatywy radnych PO, przyjęła uchwałę o zmianie nazwy ul. Lecha Kaczyńskiego na Trasę Łazienkowską, przeciwko czemu protestowali radni PiS. Dziś, uchwałę radnych wstrzymał Wojewoda Mazowiecki.

 

niezależna.pl, Telewizja Republika, twitter

Polecamy Sejm

Wiadomości

Znowu niebezpiecznie na wschodniej granicy. Padły strzały

Prezydent Duda postawi ostre ultimatum ws. zaprzysiężenia? Żurek tego nie przewidział

Małgorzata Golińska w programie Ewy Bugały o panicznych ruchach Tuska ws. rekonstrukcji

„To byli Niemcy. To byli ich pomocnicy” – przyszły ambasador USA broni Polski przed oskarżeniami [WIDEO]

[ZAGŁOSUJ W SONDZIE] Jak nasi Czytelnicy oceniają zmiany w rządzie ogłoszone przez Donalda Tuska

Prezes Fundacji Niezależne Media o ataku władzy Tuska: to jest próba likwidacji wolnych mediów

Papież powrócił do Watykanu: godność każdego człowieka musi być szanowana

Kolejny pożar w Warszawie. Tym razem pali się składowisko odpadów w Siekierkach

Nową minister kultury znamy głównie z wypadku, który spowodowała

Polacy mogą być wcieleni do armii rosyjskiej? MSZ ostrzega

Bezczelny atak Tuska. Opozycja i prezydent Nawrocki jako „zło”? Szokujące słowa premiera

Jeszcze wczoraj była pewniakiem na stanowisko ministra kultury. Aleksandra Leo odmówiła Tuskowi

Nowa minister zdrowia: nie boję się prywatyzacji szpitali

Barwne bajki Tuska o spalonych okrętach Cortésa. Ukryty przekaz o ostrej walce w koalicji?

Ziobro i Błaszczak o komisji ds. Pegasusa: to teatr polityczny

Najnowsze

Znowu niebezpiecznie na wschodniej granicy. Padły strzały

[ZAGŁOSUJ W SONDZIE] Jak nasi Czytelnicy oceniają zmiany w rządzie ogłoszone przez Donalda Tuska

Joanna Jenerowicz

Prezes Fundacji Niezależne Media o ataku władzy Tuska: to jest próba likwidacji wolnych mediów

Papież powrócił do Watykanu: godność każdego człowieka musi być szanowana

Kolejny pożar w Warszawie. Tym razem pali się składowisko odpadów w Siekierkach

Prezydent Duda postawi ostre ultimatum ws. zaprzysiężenia? Żurek tego nie przewidział

Małgorzata Golińska Ewa Bugała

Małgorzata Golińska w programie Ewy Bugały o panicznych ruchach Tuska ws. rekonstrukcji

„To byli Niemcy. To byli ich pomocnicy” – przyszły ambasador USA broni Polski przed oskarżeniami [WIDEO]