Bp Pieronek krytycznie o ekshumacjach tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej

Emerytowany biskup Tadeusz Pieronek skomentował sprawę ekshumacji. Uważa, że należy uszanować spokój bliskich ofiar i dodał, że "ekshumacje są niepotrzebne, jeśli rodzina sobie tego nie życzy".
Dla biskupa Pieronka sprawa ekshumacji tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej nie powinna mieć żadnych znamion polityki. Powiedział, że "gdyby ktoś przeprowadzał ekshumację z powodów politycznych, byłby to brak szacunku dla zmarłego".
Dodał również, że wiele rodzin tych, którzy zginęli nie wyraża zgody na ekshumację i należy "uszanować spokój ich bliskich". "Ekshumacje są niepotrzebne, jeśli rodzina sobie tego nie życzy(...) jeśli ktoś robiłby to w celach politycznych, to jest to bezczeszczenie i to nie ulega wątpliwości" - mówił bp. Pieronek.
Emerytowany biskup nie widzi sensu robienia masowych ekshumacji. - Czy chodzi o to, by udowodnić - po tylu latach - że był wybuch? - pytał.
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości
Najnowsze

Polacy pokonali zespół gwiazdy NBA na inaugurację EuroBasketu 2025

Przydacz po szczycie bałtyckim: Rosja musi poczuć siłę zjednoczonego Zachodu

Tragiczna katastrofa F-16 przed Air Show w Radomiu. Joanna Borowiak: czarny dzień polskiego lotnictwa
