Przejdź do treści
Informacja InPost oraz Centrum Ratownictwa stoją za nową akcją społeczną. Już niebawem przy paczkomatach zlokalizowanych w całej Polsce zaczną działać defibrylatory AED, czyli urządzenia ratujące życie
Wydarzenie 17 sierpnia 2025 roku (niedziela) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki będzie przebywał z wizytą w województwie lubelskim. O godz. 13.15 odbędzie się spotkanie Prezydenta Karola Nawrockiego z mieszkańcami Godziszowa Trzeciego
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Otwock zaprasza na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Piekarczykiem w środę, 20 sierpnia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, ul. J. Poniatowskiego 10 w Otwocku
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Borowski: Lech Kaczyński cały czas był w ogniu tego życia opozycyjnego za czasów PRL

Źródło: Telewizja Republika

– – Kiedy Lech Kaczyński, po tym jak zginął, zaczął wzbudzać szacunek, sympatie, nagle ludzie zaczęli dostrzegać, że to była wielka osoba - wspominał prezydenta Lecha Kaczyńskiego w rocznicę jego 70. urodzin Adam Borowski, opozycjonista w czasach PRL, szef warszawskiego klubu "Gazety Polskiej".

– Lech Kaczyński był trochę inną osoba niż Jarosław, chociaż to oczywiście bracia bliźniacy. Harmonijna współpraca była znana, zakładali Porozumienie Centrum - mówił Adam Borowski.

 – Postać Lecha Kaczyńskiego, która była tak przez opozycje, kiedy był prezydentem Polski, Warszawy zohydzana i ujmuwano mu jego zasług - mówił.

 – On był prawnikiem i on pomagał robotnikom w tych trudnych sprawach. (...) On wspierał tych robotników, pracowników, którzy włączyli się w to życie opozycyjne i ta pomoc jest nie do przecenienia. Bardzo często jego pomoc pozwalała rodzinom tych opozycjonistów przeżyć, mieć jakieś warunki - wspominał gość Telewizji Republika.

 – Lech Kaczyński cały czas był w ogniu tego życia opozycyjnego za czasów PRL, tylko troszeczkę z tej strony obrony, tak jak mecenas Siła-Nowicki czy mecenas Jan Olszewski. Oni nie angażowali się bezpośrednio np. w roznoszenie ulotek, tylko oni mieli za zadanie bronić - powiedział Adam Borowski.

Marcin Bąk zauważył, że teraz opozycja często powołuje się na Lecha Kaczyńskiego przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu – To jest zabieg czysto socjotechniczny. Do momentu kiedy pan prezydent żyłm to były wściekły ataki na niego. Przypominam, co mówił Janusz Palikot, który zarzucał prezydentowi Kaczyńskiego alkoholizm. Lechu Kaczyńskiemu alkoholizm, to nie do pomyślenia. Kiedy Radosław Sikorski poniżał Lecha Kaczyńskiego - mówił.

– Kiedy Lech Kaczyński, po tym jak zginął, zaczął wzbudzać szacunek, sympatie, nagle ludzie zaczęli dostrzegać, że to była wielka osoba - zauważył gość redaktora Marcina Bąka.

– Ponieważ nie żyje prezydent i nie może zabrać głosu, to potem ludzie tacy jak Frasyniuk zaczęli mówić, że prezydent Lech Kaczyński, jakby żył to by na pewno tak zrobił, bo on go zna. Świadomie się przeciwstawia braci, żeby zdyskredytować Jarosława Kaczyńskiego. Tak jakby Jarosław Kaczyński nie znał swojego brata. To jest celowy zabieg, bo pozostał im tylko już jeden obiekt ataku - dodał. 

Telewizja Republika

Wiadomości

żołnierze w Sudanie

Tragedia w Sudanie. Zginęli cywile z obozu w Darfurze

Huragan w 24 h przeszedł z 1 do 5 kategorii. To rekord!

Bieg z sercem – dla rodzin poległych policjantów

Żywioł pustoszy Hiszpanię – Premier przerywa urlop

Mazowieckie: Z wody wyłowiono zwłoki 20-latka, który zaginął w okolicy Jeziora Białego

Francja mierzy się z potężną falą upałów. Temperatury przekraczają 40 stopni Celcjusza

Suski o ataku na prof. Cenckiewicza: To jest element wojny przeciwko wolnej Polsce.

Semeniuk-Patkowska o pomysłach prezydenta Nawrockiego: Bezpieczeństwo nie ma kolorów ani barw politycznych

Pilne: Znamy datę trójstronnego spotkania: Zełeński, Trump, Putin

Grbić zawęził kadrę na mistrzostwa świata. Pozostało 16 zawodników

Suski: Kancelaria słynna z udziału w przejmowaniu mediów publicznych kończy działalność w Polsce

Internauta przypomina kompromitujący wpis obecnego rzecznika szefa MSZ

Szczecin: Zarzuty dla pięciu osób po bójce zakończonej śmiercią

100 dni Leona XIV: mniej Roberta Prevosta, więcej Piotra

Poważna katastrofa ekologiczna we Wkrze. Wyłowiono już tysiące śniętych ryb

Najnowsze

żołnierze w Sudanie

Tragedia w Sudanie. Zginęli cywile z obozu w Darfurze

Mazowieckie: Z wody wyłowiono zwłoki 20-latka, który zaginął w okolicy Jeziora Białego

Francja mierzy się z potężną falą upałów. Temperatury przekraczają 40 stopni Celcjusza

Suski o ataku na prof. Cenckiewicza: To jest element wojny przeciwko wolnej Polsce.

Semeniuk-Patkowska o pomysłach prezydenta Nawrockiego: Bezpieczeństwo nie ma kolorów ani barw politycznych

huragan Erin

Huragan w 24 h przeszedł z 1 do 5 kategorii. To rekord!

Bieg z sercem – dla rodzin poległych policjantów

Żywioł pustoszy Hiszpanię – Premier przerywa urlop