Przejdź do treści
07:53 IMGW wydał dla całego kraju ostrzeżenia I i II stopnia przed burzami. Najbardziej zagrożone jest woj. śląskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie i łódzkie
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom oraz Klub "Gazety Polskiej" Łódź Górna zapraszają na spotkanie z Jackiem Saryuszem Wolskim, 14 lipca, godz. 18:00, ul. Piotrkowska 143, Łódź
Wydarzenie Wiec poparcia dla Ryszarda Majdzika. 14 lipca (poniedziałek), godz. 12:30 pod Sądem Rejonowym, ul. Przy Rondzie 7, Kraków
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Bojkot zideologizowanej sieci sklepów IKEA. Krótkie oświadczenie Tomasza Sakiewicza

Źródło: niezalezna.pl/mastrminda - pixabay.com

Jak napisał dzisiaj na Twitterze redaktor naczelny "Gazety Polskiej", "Gazety Polskiej Codziennie" i Telewizji Republika, Tomasz Sakiewicz: Podjąłem decyzje, że we wszystkich kierowanych przeze mnie spółkach nie będziemy kupować niczego co pochodzi z IKEI. Powodem takiej decyzji jest angażowanie się tej firny w działania podważające zasady demokracji, w tym wolność słowa i wolność wyznania.

Sieć sklepów IKEA Polska poinformowała na Twitterze o tym, że "już jutro nie będzie naszych reklam w TV Republika". To efekt "sygnału", jaki sieć otrzymała w mediach społecznościowych od internautki, która oskarżyła Telewizję Republikę o promowanie "homofobii, rasizmu i ksenofobii".

Na tę decyzję zareagowali dziennikarze TV Republika, zapowiadając bojkot sieci handlowej. W ich wpisach pojawił się hasztag #wIKEAniekupuję

Portal niezalezna.pl opisał w ostatnich dniach szereg budzących kontrowersje spraw związanych ze szwedzką siecią handlową:

[https://niezalezna.pl/polska/ikea-wycofuje-reklamy-z-tv-republika-wczesniej-chciala-pomoc-przy-wdrazaniu-polityki-migracyjnej-w-polsce/508154]

- Podjąłem decyzje, że we wszystkich kierowanych przeze mnie spółkach nie będziemy kupować niczego co pochodzi z IKEI. Powodem takiej decyzji jest angażowanie się tej firny w działania podważające zasady demokracji, w tym wolność słowa i wolność wyznania

– napisał dzisiaj na Twitterze Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", "Gazety Polskiej Codziennie" i Telewizji Republika.

Podjąłem decyzje, że we wszystkich kierowanych przeze mnie spółkach nie będziemy kupować niczego co pochodzi z IKEI. Powodem takiej decyzji jest angażowanie się tej firny w działania podważające zasady demokracji, w tym wolność słowa i wolność wyznania.

— Tomasz Sakiewicz (@TomaszSakiewicz) January 5, 2024

Planujemy zakupy mebli do nowej scenografii mojego programu #Jedziemy.

Na pewno nie będą to meble @IKEA

⤵️⤵️⤵️ https://t.co/0ql6KU2PRH

— michal.rachon (@michalrachon) January 5, 2024

Zachęcamy do dołączenia do konsumenckiego bojkotu szwedzkiej sieci handlowej!

Pokażmy, ilu nas jest! Daj temu znak, zamieszczając w mediach społecznościowych hasztag #wIKEAniekupuję

portal tvrepublika.pl, X.com, PAP

Wiadomości

O krok od tragedii na lubuskim jeziorze

Imigracja zalewa Europę. Dane nie zostawiają wątpliwości

"Mamy prawo przetrwać jako naród". Vox zapowiada deportacje milionów imigrantów

Wisienka na torcie: po zwycięstwie gratulacje od gwiazdy "Przyjaciół"

Uraczyła ich wołowiną z grzybkami. Usłyszała wyrok

Murcja: kolejna noc starć z imigrantami w Torre Pacheco

Tragedia na Korfu: Fale porwały rodzinę, matka nie żyje

Polki w finale Mistrzostw Europy! Z Turczynkami o medale

Nowe państwo na mapie świata? Historyczne porozumienie Francji

Trump wprowadzi drakońskie cła na import z UE

Ukraińskie Siły Powietrzne: niemieckie Skynexy "bezbłędnie" niszczą rosyjskie drony

Rzeka porwała ludzi. Powódź po burzy w Hiszpanii

Anisimova: w finale skończyła mi się benzyna

AKTUALIZACJA

Zwycięstwo Polek na pożegnanie z ME! Brawo!!!

Dwie ambasady założyły się o wynik finału w Wimbledonie. Stawką makaron z truskawkami

Najnowsze

O krok od tragedii na lubuskim jeziorze

Uraczyła ich wołowiną z grzybkami. Usłyszała wyrok

Murcja: kolejna noc starć z imigrantami w Torre Pacheco

Tragedia na Korfu: Fale porwały rodzinę, matka nie żyje

Polki w finale Mistrzostw Europy! Z Turczynkami o medale

Imigracja zalewa Europę. Dane nie zostawiają wątpliwości

"Mamy prawo przetrwać jako naród". Vox zapowiada deportacje milionów imigrantów

Wisienka na torcie: po zwycięstwie gratulacje od gwiazdy "Przyjaciół"