Bohaterska postawa policjantów. Wyciągnęli staruszkę z płonącego domu
Policjanci z warszawskiego Oddziału Prewencji Policji wracając przed północą ze służby na granicy zauważyli w Kuźnicy płonący dom. W środku znajdowała się 91-letnia kobieta. Funkcjonariusze, wykazując się niezwykłym bohaterstwem zdołali uratować staruszkę.
Policjanci wiedząc, że w budynku może znajdować się starsza osoba, osłaniając się tarczami przed spadającymi kawałkami płonącego dachu, weszli do środka. Przeszukując pomieszczenia, w jednym z nich znaleźli półprzytomną seniorkę. Bez wahania wybili szybę w oknie i wydostali kobietę z płonącego mieszkania. W bezpiecznym już miejscu udzielili 91-latce pierwszej pomocy i zaopiekowali się nią z sąsiadami do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia.
Chwilę później dach budynku zawalił się. W międzyczasie na miejsce przyjechały pierwsze zastępy straży pożarnej. Policjanci pomogli strażakom gasić płonący dom oraz znajdujące się nieopodal budynki.
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
Prawica z wyraźną przewagą. Najnowszy sondaż pokazuje zmianę układu sił na polskiej scenie politycznej
Fundacja Myśli Demokratycznej zrywa współpracę z Rudzińskim po ujawnieniu przez WP afery hejterskiej
Żaryn chwali ABW ws. Suchanow: dobra decyzja. Inaczej mielibyśmy do czynienia z zagrożeniem dla państwa
Anna Gembicka ostro o rządzie Tuska i decyzji TSUE w Republice: "Oni są w stanie wyinterpretować cokolwiek"
Najnowsze
Biliński w Formule 2. Młody Polak przechodzi do DAMS Lucas Oil
Znamy nowego metropolitę krakowskiego. Zastąpił abp. Marka Jędraszewskiego
Sebastian Karpiel-Bułecka broni żony: Paulina walczy o inne kobiety